Pienācis laiks izvērtēt kuru banku un kādus pakalpojumus izmantot

Pirms kāda laika jau rakstīju ierakstu par taupīšanu/ekonomēšanu. Kā vienu no punktiem minēju, ka vajadzētu apsvērt iespēju izmantot alternatīvus pakalpojumu sniedzējus. Pirms neilga laika nolēmu, ka vajadzētu veikt nelielu revīziju tajā, kādus un kuru banku pakalpojumus izmantoju.

Līdz nesenai pagātnei biju trīs skandināvu banku klients. Katrā bankā pilns pakalpojumu komplekts: maksājumu kartes, interneta bankas, SMS bankas, kredīti utt. Domāju, ka līdzīga situācija ir daudziem. Tas tāpēc, ka lai saņemtu kādu bankas pakalpojumu, ir jākļūst par tās klientu. Piemēram, vēlamies valsts galvotu kredītu studentiem – banka A. Citu gadu šo pakalpojumu nodrošina banka B. Nu jau otra banka komplektā. Turklāt kredītu buma laikā bankas ļoti vilināja. Varēja paņemt kredītu vienā, tad otrā, tad trešajā. Un visiem bija vienalga kas ar tevi notiek citur. Un kas ir interesanti, kļūstot par bankas klientu parasti tiek atvērts pilns pakalpojumu komplekts, jo tas bieži vien ir lētāk kā izvēlēties tikai vienu vai divus pakalpojumus. Tas, ka telefona bankas vai SMS bankas vajadzīgas tikai retajam, jau ir cits stāsts.

Tad nu sāku domāt, vai tiešām man visās trijās bankās ir vajadzīgi visi šie pakalpojumi. Ātri vien sapratu ka nē. Pat vairāk – sapratu, ka man pilnībā pietiek ar divām bankām. Tāpēc vienā jaukā dienā aizgāju uz trešo banku, nomaksāju kredītu un nolikvidēju savu kontu (līdz ar to vairs neesmu bankas klients). Kas interesanti – nemaz nemēģināja mani pierunāt palikt. Tātad klientu pietiek. Savukārt otrā bankā nolikvidēju kredītlīniju, atteicos no maksājumu kartēm un turpmāk šo banku izmantošu daudz mazāk. T.i. – vairs man nav tur palicis neviens pakalpojums, par kuru būtu jāmaksā kādas gada maksas vai tamlīdzīgi. Ja tādas maksas tiks ieviestas, iespējams arī no šīs bankas atteikšos pavisam. Savukārt pirmajā bankā sākšu izmantot vairāk dažādus pakalpojumus un caur šo banku turpmāk vadīšu lielāko daļu no naudas plūsmas.

Kas ar šādu pārskatīšanu tiek iegūts? Vairākas lietas:

 • Makā vairāk vietas, jo nav tur vairs tik daudz visādu maksājumu karšu, kodu kartiņu, vizītkaršu un citas drazas.
 • Naudas ekonomija. Atsakamies no vienas maksājumu kartes un rodas ekonomija vidēji 10Ls gadā. Nav jau daudz, bet tomēr. Turklāt jo mazāk pakalpojumus un mazākā skaitā banku izmantojam, jo mazāka iespēja, ka nepamanīsim kādu jaunu komisiju parādīšanos.
 • Vairāk koncentrējot naudas plūsmu vienā bankā, mēs šīs bankas acīs kļūstam par nopietnākiem klientiem. Bankai patīk redzēt, ka nauda plūst. Bet ja tas notiek vienlaicīgi trīs bankās, tad naudas plūsma katrā ir relatīvi maza. Bet jo lielāka plūsma, jo labākus un izdevīgākus pakalpojumus varam izmantot.

6 comments

 1. Es šoreiz izlēmu nesaukt nevienu banku konkrētā vārdā. Lai kādam nebūtu vēlme pēc tam teikt, ka raksts tapis tikai kāda nomelnošanai vai, gluži otrādi, slavināšanai. Tāpēc šoreiz tā arī paliks – trīs skandināvu bankas. :)

  Citos ierakstus, kuros tiks apskatīti kādi konkrēti banku piedāvājumi/pakalpojumi, tad gan bankas tiks minētas īstajos vārdos.

 2. Man arī ieinteresēja bankas nosaukums. Nezinu kāpēc citi lamā Swedbank, bet man tā ir top banka. Visticamāk, ka interneta bankas dēļ, jo uz pašu banku neesmu gājis labu laiku.
  Bet nu tas tā – manas pārdomas, kas balstītas uz 3 banku pieredzi dažādos laikos.

 3. Pirms divām nedēļām atteicos no Parex. Ļoti ieinteresēta bija darbiniece, kāpēc gan es tāv vēlos darīt, varbūt vēlos kādu citu konta veidu Parex bankā. Es savukārt pateicu atklāti, ka neizmantoju un konts man nav vajadzīgs.

 4. Es aizgāju no SEB un arī man bankas darbiniece vaicāja par iemesliem, kāpēc vēlos slēgt kontu un atdot norēķinu karti. Pateicu, ka izmantoju citas bankas pakalpojumus, taču vēl 10 minūtes man turpināja stāstīt “mēs esam labi, tie pārējie ir slikti”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.