Izrādās, ka Google AdSense latviešu valodas Web lapās ir pilnīgi legāls

Google AdSense logo Kādu laiku atpakaļ Latvijas internetā bija neliels domstarpību kariņš par to cik zolīdi ir likt Google AdSense reklāmas lapās, kuru saturs ir latviešu valodā, ja oficiāli Google AdSense šādu lietu neatļāva. Bija tādi, kas lika, jo reklāmas rādījās un Google īsti neprotestēja. Bija tādi, kas teica, ka īsti pareizi tas nav. Lai nu kā, izrādās ka nu jau kādu laiku, Google AdSense reklāmas IR atļauts izvietot lapās, kuru pamatvaloda ir latviešu valoda! Es to pirmo reizi padzirdēju Twitterī no Alekseja. Iespējams, ka tas jau ir atļauts sen, bet nekādus oficiālus paziņojumus no Google nebiju redzējis. Ja tas jau sen ir atļauts – kāpēc neviens par to nebija ieblogojis?

Par to, ka tāda lieta ir atļauta varat pārliecināteis paši, aizejot uz Google AdSense palīdzības sadaļu. Jocīgi gan ir tas, ka US tulkojuma versijā latviešu valoda joprojām nav sarakstā. Taču, tā kā ir gan latviešu tulkojuma versijā, gan UK tulkojumā, tad varam uzskatīt, ka viss ir kārtībā.

Ko tas nozīmē Latvijas internetam? Daudzas lietas. Piemēram:

 • Tagad arī blogu īpašnieki (un jebkuru citu nelielu web lapu īpašnieki) var pilnībā legāli nopelnīt naudu kaut vai lai segtu hostinga pakalpojumus. Ja apmeklējums ir vērā ņemams, tad arī kāds lats priekš kino un/vai grāmatām atleks. Vienīgi nevajag cerēt, ka tagad nu visi kļūsim bagāti. Ja Latvijā kāds ar reklāmu blogā varētu nopelnīt naudas summu, kas ļautu pilnībā atteikties no darba, tad tas ir Pēteris.
 • Textads.lv sāksies grūti laiki. Es nezinu, ko viņiem vajadzētu mainīt, lai kāds lapā liktu viņu reklāmas nevis AdSense. Pēdējais piedāvā daudz lielāku reklāmdevēju bāzi, turklāt klikšķa cena ir krietni lielāka.
 • Latvijas reklāmdevējiem AdWords kļūs aizvien tīkamāks, jo AdSense tiks izvietots aizvien lielākā skaitā projektu.
 • Varbūt un tikai varbūt, blogos atkal sāks atgriezties kāda dzīvība, jo pēdējā laikā (pateicoties vasarai vai Twitter) aktivitāte lielā daļā blogu ir stipri kritusi. Turklāt iespējams redzēsim jaunus Web projektus, kuri tiks veidoti ar domu, ka galvenais ienākumu avots būs AdSense nevis maksas pakalpojumi lietotājiem.

Kādas ir tavas domas – vai tas, ka Google AdSense ir legāli pieejams Web lapām latviešu valodā kaut ko mainīs? Vai varbūt tie, kas gribēja likt reklāmas tās jau bija salikuši vēl pirms tas bija atļauts un nekas īsti nemainīsies?

Papildināts tiem, kas nelasa komentārus

Es pamēģināju piereģistrēt vēl vienu AdSense kontu, šoreiz norādot latviešu valodu. Tik tālu viss OK. Taču konts netika apstiprināts norādot uz AdSense Help sadaļu US tulkojumā. Līdz ar to tikt pie AdSense konta norādot LV lapu nebūs vienkārši. Taču, ja AdSense konts jau ir, neredzu šķēršļus reklāmu izvietošanai LV lapās, jo jebkuru Google pretenziju gadījumā varam norādīt uz UK (GB) tulkojumu. Bet tas, ka LV valoda jau parādās tulkotajos Help materiālos nozīmē to, ka arī US variantā drīzumā tai vajadzētu būt.

19 comments

 1. Man jau liekas, ka nekas nemainīsies. Vienīgi ceru, ka tagad nesāksies pārākais trakums un katrs neliks pa n-padsmit reklāmas laukumiem savā blogā un ik pēc nedēļas neatskaitīsies par savāktajiem klikšķiem. Ceru, ka viss būs normas un saprāta robežās.

  P.S.
  Par sevi vēl nezinu vai likšu adsensus savā blogā- nav pārliecība, ka tiem tur būs jēga :)

 2. Domāju, ka būs vairāk reklāmu.
  Agrāk ne visi cilvēki zināja kā apčakarēt adsense, daudzi negribēja čakarēties un veidot kādu resursu angliski

 3. Kaut ko Google nav nostrādājusi līdz galam. Es joka pēc aizpildīju jaunu pieteikumu. Šoreiz LV formā norādīju valodu LV. Bet šie atsūtīja, ka viņi LV neatbalsta un pielika saiti uz US aprakstu, kur LV nav uzskaitīta. Būs jāpamēģina viņiem aizsūtīt saiti uz viņu UK aprakstu. Diez izlasīs mailu vai noignorēs.

  Līdz ar to iespējams, ka šobrīd tā viegli nemaz nevar piereģistrēties, lai sāktu izvietot AdSense reklāmas. Savukārt, ja AdSense konts jau ir reģistrēts iepriekš, tad varam likt reklāmas latviešu lapās un Googles pretenziju gadījumā norādīt uz help sadaļu UK valodā.

 4. Interesesanti. Endij, malacis, ka ievēroji. Savādāk vēljoprojām visi baumotu, ka īsti nav atļauts.

  Gribēju pakomentēt par Adsense vs Textads. Lai gan man ar textads ir slikta pieredze (ļoti nepatika viņu attieksme), bet gribu pateikt, ka ir būtiska atšķirība starp adsene un textads.
  Adsense izvieto/parāda reklāmu pēc lapas satura. Ja tur būs par grāmatvedību, tad attīecīgi rādīsim reklāmu, kas ir saistīta ar grāmatvedības atslēgvārdiem.
  Text izvieto/parāda reklāmu pēc tevis izvēlētājām lapu kategorijām, piem, izklaide, finanses utt.

  Tātad, ja reklāmdevējs grib atrast jaunu auditoriju savam “saldējumam” un iedomājas, ka vot šis saldējums varētu aiziet uz urrā X tēmu lapās, tad viņš arī izvēlas textados, ka grib tādās un tādās lapu (kategorijas) izlikt šo reklāmu, bet adsense to dara automātiski.

  Šādas un citas pārdomas man rādās, kad izlasīju Wired žurnālu rakstu “Google vs Facebook”. Notiek pamatīgs ķīviņš un Facebook iespējams nākotnē būs tiešs konkurents Googlei uz reklāmēšanos, jo facebook (ja tas ir atrunāts noteikumos) var atrādīt reklāmu konkrētai mērķauditorijai, bet googlei tikai mērķauditorijas izmantojam saturam.

  Apmēram tā. Ceru, ka nepārrakstījos pārāk nesaprotami :)
  Jebkurā gadījumā, domāju, ka textads vēl dzīvos, ja vien viņi spēs nopārdot savu pakalpojumu lielākiem reklāmdevējiem (piemēram Tele2).

 5. Māri – bet taisot AdWords kampaņu, tur savu saldējuma reklāmu vari mērķēt uz atslēgvārdiem ‘auto’, ‘bmw’, ‘audi’ utt. Tad arī kādā auto saitā būs tava saldējumu reklāma. Tā ka nav jau grūti Google reklāmas salikt kur vajag. Textads vienīgi ļauto to izdarīt ātrāk un zināmā saitu kopā (AdWords gadījumā īsti nezinām kur reklāma tiks rādīta).

  Textads dzīvos, ja viņi sāks piedāvāt vairāk kā ~2 santīmus par klikški (tas ko iegūst web īpašnieks). Bet jo lielāka būs cena, jo mazāk interesants pasākums reklāmdevējiem. Tā ka man šķiet, ka Textads būs pagrūti.

  Bet nu jāsagaida vēl, lai LV valoda parādās arī US helpā. Citādi tā pagrūti pie tā AdSense tikt.

 6. papildinu, tas, ka īsti neredz, kur un kam tava reklāma parādās (lai gan Adsense testa režīmā jau darbojas segmentēšanas), arī ir iemesls kādēļ lielie reklāmdevēji īsti negrib likt lielu budžetu adsensē, bet labāk izmanto aģentūru izveidotos tīklus, lai novērtētu katras lapas atdevi

  //tās nav manas fantāzijas, to es arī izlasīju vienā žurnālā.

 7. Man jau pusotru gadu viņas ir, normāli viss.

  Bet par – “Vienīgi ceru, ka tagad nesāksies pārākais trakums un katrs neliks pa n-padsmit reklāmas laukumiem savā blogā” –

  vienā lapā nav iespējams salikt vairāk par 3 parastajiem reklāmu blokiem, tāds limits. Problēma tūlīt būs citur – saradīsies kaudzēm kakainu bezsatura (vai kopēta satura) lapu, kuras tiks spamotas visās iespējamās vietās :D

 8. Vai nu esmu apdalīts vai kā, bet nu salieku visur lai rādās latviski, forma latviski, bet sarakstā pie valodām latviešu valodas nav…

 9. Izrādās, ka jams uzskatīja, ka es iesniedzu atkārtoti. Ja iet caur pieteikšanos tad valodu ir daudz vairāk :)

 10. Un jaunu pieteikumu nevar piesiet esošam akauntam, jo tur jau ir viens pieteikums (kuram nevar uzlikt latiešu valodu). Sorry par spamu – var dzēst :)

 11. Bet kāpēc Adsense nav pieejams lapās, kas saistītas ar alkoholu cigaretēm un citām līdzīgām nišām, ja apt tās lapas tiek veidotas pret š’o vielu lietošanu?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.