Scienta ZF Debug bar – eleganta lieta

Ja esi viens no nedaudzajiem Zend Framework lietotājiem (nē – pasaulē to lieto daudzi, bet Latvijā, diemžēl, retais), tad tevi varētu interesēt rīks, kuru dēvē par Scienta ZF Debug bar. Kā jau nosaukums liecina – tā ir rīkjosla ZendFramework aplikāciju kukainīšu ķeršanai. Šķiet, ka citiem ietvariem šādi risinājumi jau ir pieejami krietnu laiku, taču Zend Framework tāds izveidots nesen (jāpiebilst, ka Scienta ZF Debug bar ir trešās puses izstrādāts rīks).

Izskatās tas šādi:

2009-scienta_debugbar

Šāda rīkjosla tiek parādīta apakšējā kreisajā stūrī pa virsu web lapai. Līdz ar to nekādi neietekmē web lapas izkārtojumu/dizainu.

Kā jau pēc bildes noprotams – ir iespējams redzēt kāda Zend Framework versija tiek izmantota, kādi mainīgie piesaistīti skatam (View variables, Cookies, Request), cik pieprasījumi veikti datu bāzei (kā arī redzēt pilnīgi visus pieprasījumus SQL pierakstā, papildinātus ar katra izpildes laiku), cik daudz atmiņas izmantoja skripti, PHP kļūdas, cik pavisam laiks bija nepieciešams (kādi tieši faili no visa lielā ietvara tika ielādēti utt.). Uz katra no mazajiem lodziņiem uzklikšķinot parādās lielāks logs, kurā redzama detalizētāka informācija.

Jāsaka kā ir – ļoti ērts un glīts rīks. Izmantoju tikai vienu dienu, bet jau esmu jutis no viņa reālu jēgu. Līdz ar to šis nu būs neatņemama sastāvdaļa tālākajā izstrādē, kur izmantošu Zend Framework.

Pats Scienta ZF Debug bar lejupielādējams http://jokke.dk/software/scientadebugbar . Tur ir arī atrodama sīkāka informācija par to kā rīks konfigurējams un uzstādāms (izdarāms ar dažu rindiņu palīdzību). Taču ja rodas problēmas uzstādīšanā – jautā – palīdzēšu.

Flattr this!

Daži reizēm aizmirst, tāpēc: https://endijs.com publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ar autoru ir aizliegta. Lūgums respektēt autora/autoru tiesības. Paldies!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.