Kāpēc Latvijas blogos nav reklāmas rakstu?

Ik pa laikam pasekoju līdzi tam, pēc kādiem atslēgvārdiem manu blogu atrod apmeklētāji no Google’s. Šodien pētot attiecīgo statistiku sapratu, ka samērā liels procents no visiem meklē kādu produktu. Ar produkts es saprotu jebko, ko var notirgot par naudu: lietas, pakalpojumi. Atnākot uz bloga konkrēto ierakstu par kādu produktu, apmeklētājs redz blogera viedokli. Kas bieži vien ir kaut kādas lietas antireklāma. Gribot vai negribot, bet blogeri biežāk uzraksta par kaut ko negatīvu nevis par kaut ko pozitīvu. Piemēram, ja kāds aiziet uz veikalu X un tur tiek labi apkalpots, tad diez vai par to tiks rakstīts ieraksts blogā. Savukārt, ja apkalpošana būs bijusi slikta, veikals X visai droši būs izpelnījies nopēlumu blogā.

Tad nu lūk – meklējot produktu internetā, ir visai liela iespēja, ka informācijas tīkotājs atradīs kādu antireklāmu. Pilnībā iespējams, ka atradīs arī kādu pozitīvu atsauksmi. Lai kāda informācija tā būtu, tās patiesums tiks novērtēts daudz augstāk par to kas redzēts TV reklāmā. Kāpēc reklāmdevēji neizmanto reklāmas rakstu iespējas? Tas nemaksā dārgi. Turklāt reklāmas rakstam jau nav jābūt kaut kam tik sausam kā preses relīze. Reklāmdevēji/produktu izplatītāji varētu blogeriem dot kaut kādus produktus/pakalpojumus izmēģināšanai/lietošanai.

Šo blogu pēdējo dažu dienā apmeklējuši cilvēki meklējot: iBirojs Open, Alu cilvēks, Zemgales Darījumu Centrs, Aldems, HP Compaq 6715b … . Produkti tiek meklēti. Produkti tiek atrasti. Kāpēc neizmantot reklāmas iespēju? Jā – ir bijis pāris gadījumi, kad šādas reklāmas iespējas kāds ir izmantojis, bet tas ir bijis tik reti, ka to par stabilu parādību nevar saukt.