Kas tagad ir moderni?

Kādu gadu atpakaļ blogu padarīšana skaitījās ļoti moderna. Vai tā ir arī šobrīd? Wired magazine jau pirms kāda laika ieteica visiem mest pie malas blogošanu:

Thinking about launching your own blog? Here’s some friendly advice: Don’t. And if you’ve already got one, pull the plug.

…..

When blogging was young, enthusiasts rode high, with posts quickly skyrocketing to the top of Google’s search results for any given topic, fueled by generous links from fellow bloggers. In 2002, a search for “Mark” ranked Web developer Mark Pilgrim above author Mark Twain. That phenomenon was part of what made blogging so exciting. No more. Today, a search for, say, Barack Obama’s latest speech will deliver a Wikipedia page, a Fox News article, and a few entries from professionally run sites like Politico.com. The odds of your clever entry appearing high on the list? Basically zero.

That said, your blog will still draw the Net’s lowest form of life: The insult commenter. Pour your heart out in a post, and some anonymous troll named r0rschach or foohack is sure to scribble beneath it, “Lame. Why don’t you just suck McCain’s ass.” That’s why Calacanis has retreated to a private mailing list. He can talk to his fans directly, without having to suffer idiotic retorts from anonymous Jason-haters.

Rakstā tiek arī ieteikts mainīt savu blogu pret Twitter, jo tas ir laikam daudz atbilstošāks, kā arī operatīvāks informēšanas līdzeklis.

Tad nu jautājums – kas tagad ir moderni? Vai savs blogs ir tik pat stilīgi, kā tas bija pirms kāda laika? Varbūt tu jau sāc plānot par sava bloga likvidēšanu? Ja blogs vairs nav moderni – vai Twitter, YouTube un Filckr ir?

Manās acīs visa blogu padarīšana vairs nav tik aizraujoša kā bija agrāk. Nedz man pašam atliek īpaši daudz laika kaut ko kvalitatīvu rakstīt, nedz arī citi raksta tik daudz un interesanti kā agrāk. Šķiet, ka visi bija sakoncentrējušies, centās, bet tagad ir pašplūsma. Tāds pārmaiņu laiks. Pieļauju, ka blogu daudzums nepalielināsies tik strauji, kā dažs labs prognozēja (visi paskatās uz Artūru), bet gluži pretēji – pamanāmo blogu skaits samazināsies vai to aktiviāte samazināsies vēl vairāk. No upēm blogi kļūst par ezeriem/dīķiem. Būs daļa, kas tomēr savu aktivitāti nezaudēs. Bet tie vairs nebūs vienkārši rakstiņu apkopojumi. Tie būs mashupi ar dažādiem servisiem. Gan dažādu gatavu servisu integrēšana, gan ar kādiem konstruktoriem uzbūvēti unikāli servisi (vienoti rīki, bet dažādas iespējas).

Ko tu par to visu domā?

8 comments

 1. Pilnībā piekrītu. Šobrīd ir/bija sasniegts blogu maksimālais popularitātes līmenis un tālāk ceļš ir tikai uz leju..

 2. Tie, kas rakstīja blogu rakstīšanas un sevis pēc, to arī turpinās. Tie, kas rakstīja blogu, jo “tas ir moderni” pārtrauks, jo “tas vairs nav moderni”. Tik vienkārši.

 3. Nu, kas būs, tas būs. Bez tam, nav jau tā, ka tikai meilinglistē vari bez stulbiem komentētājiem komunicēt. Vari arī blogam atslēgt komentēšanas iespējas.
  Pagaidām es redzu blogu kā labāko aktīva saita variantu. Twitter kaut kā nepaņem pagaidām. Es gribu saturu lasīt. Twitterī ir tikai teikumi.

 4. Blogs jau kalpo kā tavas informācijas skaista glabātava. Kaut tās pašas receptes. Es zinu kur var apskatīties cik tad vajag lietas garšīgajām laša kotletēm un kādas modifikācijas pats esmu ieviesis, nav jāmeklē internetā, cerot ka atradīšu to pašu vietu kur ar šo recepti iepazinos. Kā arī Asmo teica, ka viņu blobs paglābj no simts reizes stāstīšanu dažādiem radiniekiem kā tad ir gājis. Bet drošivien atkārtojos un tiem kam blogs pilda bloga funkcijas – publiska dienasgrāmata, tiem ir pie kājas, bet tie kas raksta par iPhone gan ļausies nākamajam populāram hītam.

 5. Piekrītu. Arī manis ievāktie dati maģistram par blogosfēru liecina, ka nākamgad blogu popularitāte un aktivitāte ļoti strauji kritīsies.
  Paldies par saiti uz rakstu. Noderēs.

 6. Moderni ir domāt ar savu galvu, nevis klausīties ko kāds ‘buzzmakeris’ stāsta, twitteris viņam.

  Cik es saprotu, tad viss atduras pret rakstu kvalitāti nevis formas:
  – Raksti par tēmu ko zini padziļināti, intro, hello world, for dummies, in 5min līmeņa teksti ir kaudzēm.
  – Ja vajag, rakstam izmanto 10mit nepilnīgus info avotus, izanalize, saliec kopā vienu noderīgu rakstu, bet nevis paņem, piem, vikipēdijas rakstu un pāraksti to, ko no tā sparati.
  – Neraksti par savu viedokli bez pamatojuma.
  – Raksti par fundamentālām lietām, kas nenoveco 1 mēneša laikā, citādi vecos rakstus neviens nelasīs.
  – Ja atrodi līdzigi domājošu cilvēku, sametaties kopā vienā blogā, lai arī tas nav galīgi pa lettiņiski.
  – Blogs nav tāpēc, lai sevi reklamētu, un tagad tas tāpat nav moderni vairs!

 7. Twiteris nekad neaizstās blogošanu, sorry, bet tā tāda čivināšana vien ir. Pamēģini googlē atrast info kā formatēt partīcijas Linuxā vai divdesmit iemeslus kāpēc dzert tieši zaļo tēju :) Pareizi “ļaunais” augstāk pateica – mediji ir piesārņoti ar universitāšu grādotiem buzzmeikeriem, kuru vienīgais blogs ir kādas avīzes lapā un to pašu raksta jo savādāk nesaņems algu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.