Novērtējam tikai tad, kad tā nav!?

Cilvēks ir viena varen interesanta un bieži vien, diemžēl vai par laimi, viegli prognozējama būtne. Bieži vien ir iespējams jau iepriekš paredzēt kā kāda persona reaģēs uz kādu notikumu. Ar tādu pat pārliecību, ar kādu es teicu  iepriekšējās rindas, droši ņemos apgalvot, ka stipri lielākā daļa (vienmēr ir izņēmumi) no visiem mums, spēj novērtēt kādu lietu (neuztvert, kā tikai fiziskas lietas) tikai tad, kad tā vairs nav pieejama. Varbūt mana pašpārliecinātība nav īsti vietā, tāpēc virsraksts nav tikai kā apgalvojums, bet arī jautājums.

Par šādu cilvēka īpatnību man lika aizdomāties pēdējo ~6 dienu notikumi. Proti, kāds nelietīgs vīruss bija mani noskatījis un nolēmis, ka būšu tam laba mājvieta. Attiecīgi šīs dienas pavadīju mēģinādams cīnīties ar dažādām mana ķermeņa pretreakcijām. Viena no tām bija sāpošas acis. Tieši šī ķermeņa nepatikas izpausme pret vīrusu bija tā, kas man liedza visas šīs dienas atrasties pie datora tik ilgu laiku, lai būtu jēga mēģināt strādāt. Štrunts ar iesnām un sāpošo galvu, kā arī vispārējo slikto pašsajūtu. Bet tas, ka īsti acis neklausīja man nepatika.

Šodien pamostoties organisms ziņoja, ka vīruss ir iespiests dziļi nostūrī, kaut kur kājas mazā pirkstiņa naga gala apvidū. Atviegloti uzelpoju – atkal esmu pilnvērtīgs sabiedrības loceklis. Prieks un laime visai dienai. Dienas vidū sāku domāt par to, cik ļoti neaizsargāti mēs esam. Es teju nedēļu viegli noslimojot esmu pamatīgi iekavējis darbu, iebremzēti kontakti, projekti utt. Bet ja persona saslimst uz ilgāku laiku, uz mēnesi, uz gadu, vairāk… Tas vienā mirklī var visu dzīvi apgriezt kājām gaisā. Un nelīdz tur nedz mūsu zināšanas, nedz dzīves uzskati, nedz pazīšanās, nedz konts bankā. Esam mazi putekļi likteņa varā.

Man vajadzēja saaukstēšanos, lai es daudz nopietnāk sāktu vērtēt veselības nozīmi un sāktu piedāmāt pie tā vai pret savu veselību attiecos pietiekoši labi. Ja tu vēl neesi sācis piedomāt par savu veselību, varbūt ir pienācis laiks sākt?

Flattr this!

Daži reizēm aizmirst, tāpēc: https://endijs.com publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ar autoru ir aizliegta. Lūgums respektēt autora/autoru tiesības. Paldies!

1 comment

  1. Tieši tādēļ pēdējā laikā pastiprināti pievēršu uzmanību veselībai, lai nesanāktu līdzīgi.

    Daļējs iemesls, lai paša blogs paliktu kādā #3 vai #4 vietā…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.