Uzmanieties no tā saucamajiem “Vecākajiem PHP programmētājiem”

Šodien izlasīju interesantu rakstu, kuram nosaukums ir gluži tā kā šim ierakstam, tikai angļu valodā: Beware of the so called “Senior PHP Developers”. Lasīju rakstu un man acu priekšā vizualizējās vīzijā, kurā redzēju konkrētus cilvēkus. Nē – ne jau visus tādus, kurus pazīstu dzīvē. Dažus kadrus arī no virtuālās vides. Lai nu kā, bet rakstam lielā mērā nākas piekrist. Pat neskatoties uz to, ka šķiet, ka autors rakstot attiecīgo ierakstu, ir bijis varen dusmīgs uz kādu konkrētu tipu, tāpēc varbūt šur tur nedaudz pārcenties.

Rakstu iesaku izlasīt arī citiem. Raksta beigās ir saites uz vēl diviem intersantiem rakstiem. Viens ir par to, kā atpazīt labu programmētāju, bet otrs par to, kādus jautājumus uzdot darba intervijā. Šie raksti, lai gan nav paši svaigākie, totiestie satur veren patiesas rindas.

Ja padomāju par sevi un pamēģinu paskatīties uz sevi tik objektīvi cik vien objektīvs var būt mans subjektīvais viedoklis, tad jāatzīst, ka arī es neesmu ideālais variants. Atceros, ka ir bijuši gadījumi, kad ir sakāpis galvā un esmu juties krietni gudrāks un varošāks nekā patiesībā bija. Taču tas ir pārejoši. Jo vecāks palieku, jo kļūstu prātīgāks un spēju objektīvāk sevi novērtēt. Un kas interesanti, proporcionāli spējai sevi precīzāk novērtēt, palielinās mana nepatika pret tādiem fruktiem, kuri pieminēti rakstā uz kuru devu norādi pašā sākumā. Un vēl kas – tiem, kam šķiet, ka esat ļoti zinoši un pasaule teju vai ap jums rotē, tad ziniet – jūs tāpat kā es, bijāt, esat un būsiet dumji.

6 comments

 1. Tā jau smuki, bet.
  Un pats?

  Ja Vietas ir Tavs darinājums, tad tas ir viens ārprāts.
  Ja var kodus ražot, lai tik strādā (un es ar tā daru), bet tēma!
  Es domāju, ka Tu pats neko nesaproti tajos kodos.
  :P
  Vai atradi sava vieta jaunu koderi? Domāju, ka ar grūtībām, jo Tu jau esi tas `vecākais PHP programmētājs`.

  Ja man būtu miljons, tad es pie sevis PHP programmētajos noteikti neņemtu Tevi, bubu un vel dažus.

  Un tā būs! :P

  Noteikti neņemtu.

  Kādēļ?

  Tās tādas skaļas pašpārdomas.

 2. Vietas nav mans darinājums. Es tur strādāju dažus mēnešus. Pašām vietas.lv es tikai pielaboju jau bijušo sistēmu. Tas ko es taisīju no 0, bija kartes.vietas.lv. Bet tā kā tas bija mans pirmais darbs ar JS, turklāt nepietika laika visu smalki nostrādāt, tad, protams, projekts vēl ir Alfa stadijā.

  Par to vai atradu savā vietā koderi – man tas nebija jādara. Par to, ka tāds tika meklēts es arī šeit paziņoju. Bet tur arī mans pienākums (vai drīzāk – labā griba) arī beidzās.

  Par to, ka tu mani neņemtu par koderi es nemaz nebrīnos. Es esmu koderis iesācējs. Esmu sadzejojis dažus skriptus un tikai ļoti nesen esmu uzkāpis uz izglītošanās ceļa, kura rezultātā ceru kaut kad panākt pietiekamu kvalitāti. Līdz šim veģetēju uz iepriekš iegūtajām primitīvajām zināšanām.

  Kaut kā tā. :)

 3. gh, neuztraucies BlackHalt. Es php ne taisos, ne arī gribu programmēt. Ne pie tevis, ne arī pie jebkura cita.

 4. “Vismaz pseidokodu es pats taisītu.”

  “They try to emphasize that they’ve done enough raw programming and they are now in a position where they’ll only design architecture of applications.”

 5. vai fanot par šitādiem rakstiem nenozīmē “sakāpis galvā” un “labāk jāuzmanās?” normālam programētājam ir viedoklis kā labāk (un ne tuvu tas ir objektīvs un pareizākais, un kas par to?). ko tad nu man tagad darīt? kļut par ko, pielīdēju menedžerim? mest kažoku uz otru pusi un sākt rakstīt kā visual basikā, jo redz kompānijā valdošais labais tonis(aka viens tāds pats neobjektīvs vecis, kurš tur patrāpījās pirmais) to prasa?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.