Google un Web lapu ģeogrāfiskā atrašanās vieta

Pirms četriem mēnešiem nomainīju sava bloga domeinu no pup.lv uz endijs.com. Tā rezultātā nācās novērot vienu interesantu parādību sakarā ar meklētāju Google. Jūs visi gan jau zināt, ka Google meklētājs izskatās šādi:

Tad nu lūk – samērā daudz lietotāju izvēlas nevis vienkārši “meklēt visā internetā”, bet “lapās latviešu valodā” vai “Latvijas lapās”. Es mēģināju atrast kaut kādu informāciju Latvijas lapās, par kuru es 100% zināju, ka esmu rakstījis arī es. Bet savu blogu starp rezultātiem neatradu. Meklējot “lapās latviešu valodā” attiecīgā informācija tika atrasta. Un tad es sapratu, ka kaut kas nav kārtībā ar to, kā Google uztver mana bloga piederību. Aizgāju uz Google Webmaster tools. Atradu sadaļu par ģeogrāfisko atrašanās vietu/piederību. Izrādās, ka gadījumā ja Web lapas adrese beidzas ar .lv, tad Google automātiski lapu uztver kā piederīgu Latvijai, bet ja beidzas ar .com, tad tā tas nav. Protams, to var izlabot. Izvēlējos norādīt precīzu vietu, norādot Latvia. Pēc kaut kāda laika (šķiet, ka vairākām dienām, bet īsti neatceros) izmaiņas jau bija stājušās spēkā. Un nu atkal mans blogs ir atrodams meklējot gan “lapās latviešu valodā”, gan “Latvijas lapās”.

Līdz ar to, ja arī tava bloga vai Web lapas adrese nebeidzas ar .lv, tad iesaku doties uz Webmaster tools un norādīt ģeogrāfisko atrašanās vietu. Pretējā gadījumā varat zaudēt ievērojamu daļu apmeklētāju, kura atrastu jūsu resursu meklējot Google un norādot, ka vēlas rezultātus tikai no “Latvijas lapām”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.