Webināri – ērts izglītošanās veids

Vairākas reizes biju redzējis, ka Zend piedāvā piedalīties kaut kādos mistiskos webināros. Pirms dažām dienām nolēmu, ka jāpapēta kas tas tāds ir. Šoreiz webināra tēma bija “PHP Security”. Tā kā tēma interesanta, tad aizgāju un piereģistrējos. Uz e-pastu saņēmu saiti, kur varēs piedalīties webinārā, kā arī paroli pasākuma pieejai.

Kad pienāca īstais laiks, pieslēdzos attiecīgajai adresei, aizpildīju formu un autorizējos. Firefox sāka kaut ko instalēt, bet pēc procesa beigām tā arī pasākums nepiestartējās. Pamēģināju visu izdarīt ar Internet Explorer un šoreiz viss bija kārtībā. Pieslēdzos šādai videi:

Tātad vide ar vairākiem logiem. Čatošanas iespēja starp dalībniekiem, jautājumu un atbilžu sadaļa, iespēja noregulēt mikrofonu un skaļruņus. Pirmajā mirklī bija apjukums, jo nezināju kā tālāk process notiks. Bet viss bija vienkārši. Lai dzirdētu to ko citi runā ir jāpazvana pa kādu no norādītajiem telefonu numuriem vai arī jāpieslēdzas caur VoIP. Izvēlējos pēdējo variantu.

No sākuma domāju, kā lai izdara, lai es citiem netraucēju. T.i. – lai pa manu mikrofonu neiet kaut kādi skaņas signāli pie viņiem. Bet izrādījās, ka, lai kaut ko pateiktu, ir jāpaprasa attiecīgo iespēju. Tāpēc, ja nevēlaties webinārā runāt, to darīt nevajadzēs. :)

Tieši noteiktajā laikā parādījās vēl viens logs, kurā varēja redzēt pasākuma vadītāja datora ekrānu. Tajā bija atvērta prezentācija par PHP drošību. Stundu un kādas 15 minūtes varēja sekot līdzi slaidiem, kā arī kodu piemēriem, demonstrācijām, un klausīties vadītāja stāstījumā. Gadījumā ja ir kādi jautājumi, tad tos var uzdot ar čata palīdzību. Uz jautājumiem tikai ātri atbildēts.

Katrā ziņā pasākums noderīgs un interesants. Tiek iegūta iespēja piedalīties tādā kā seminārā par kādu no tēmām. Redzēt visu to ko dara vadītājs uz sava datora, dzirdēt sarunas, uzdot jautājumus. Turklāt šis webinārs bija bez maksas. Pāris slaidi no prezentācijas:

Šajā prezentācijā tika pastāstīts par PHP drošības pamatiem. Informācija bija par to, kā rakstot skriptus izvairīties no SQL injekcijām, komandu injekcijām, cross site scripting, sesiju zagšanām un uzspiešanām, cookie drošības problēmām un dažām citām tēmām. Bija interesanti, lai gan liela daļa no informācijas bija visai primitīva.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.