Maksas un bezmaksas programmas, kuras es lietoju

Šis ir vecs ieraksts. Ir 4.5 gadus jaunāks.

Tā nu ir sanācis, ka pēc notebook iegādes, galda datoru vairs nelietoju. Tāpēc gandrīz gadu man aktuālas ir Windows programmas (uz galda datora stāv Ubuntu). Vēlos padalīties ar to programmu sarakstiņu, kuras lietoju. Varbūt, ka kāds atrod arī kaut ko sev noderīgu. Jāpiezīmē, ka visas programmas tiek izmantotas legāli.

Sākšu ar bezmaksas programām, bet turpināšu ar maksas programmām. Aptuvens pieraksts būs sekojošs:  programmas nosaukums, saite uz mājas lapu, īss apraksts un varbūt kāds komentārs. Sarakstā nav iekļautas tādas programmas kā kodeki, dažādi serveri, plugini web pārlūkiem un tamlīdzīgas programmas.

Bezmaksas programmas

7-Zip http://www.7-zip.org/
Arhivators. Māk ļoti daudzus formātus. Ērts un intuitīvi viegli saprotams.

ActiveState Komodo Edit http://www.activestate.com/Products/komodo_ide/komodo_edit.mhtml
Iespējām bagāts redaktors, kas paredzēts programmēšanai dažādās valodās. Šo īsti neizmantoju programmēšanai, bet parastai teksta rediģēšanai, jo ļoti ērti noder iespēja atvērt daudzus teksta dokumentus un viņos visos vienlaicīgi veikt izmaiņas.

Apostrofs http://laacz.lv/apostrofs/
Ar šo iespējams uzlikt mīkstinājumu/garumzīmju taustiņu tur kur vajag.

AusLogics Disk Defrag http://www.auslogics.com/disk-defrag
Cieto disku defragmentēšanas rīks. Strādā daudz ātrāk par standarta Windows defragmentētāju.

CCleaner http://www.ccleaner.com/
Programmiņa, kura no datora izdzēš visādu nevajadzīgu drazu, kura tur laika gaitā sakrājas (dažādus temp failus, log failus utt.). Pēc vairāku mēnešu datora lietošanas palaidu šo programmu un tādā veidā atbrīvoju 1.5GB no cietā diska.

Eclipse PDT http://eclipse.org/pdt
Manuprāt labākā IDE PHP programmēšanai. Kāpēc?

Evernote http://evernote.com/
Programma ar kuras palīdzību iespējams saglabāt dažādas piezīmes (tekstus, attēlus utt). Iespējama sinhronizācija ar mobilajiem telefoniem un Web serveri. Spēj meklēt informāciju saglabātajos tekstos, kā arī tekstos, kuri atrodami attēlos. Vairāk informāciju var atrast mājas lapā. Programmu nedaudz sāku izmantot, kad tā vēl bija pieejama tikai ar ielūgumiem. Taču kaut kā īsti nav iegājusies lietošanā. Varbūt, ka vajadzēs pamēģināt vēlreiz, jo šķiet, ka varētu būt īstais rīks dažāda tipa informācijas strukturēšanai.

FileZilla Client http://filezilla-project.org/
FTP klients. Manuprāt labākais FTP klients, kāds vien ir pieejams.

Foobar 2000 http://www.foobar2000.org/
Ļoti funkcionāls audio atskaņotājs ar minimālismu saskarnē un zemām resursu prasībām.

Foxit Reader http://www.foxitsoftware.com/pdf/rd_intro.php
PDF failu lasītājs. Mazs, ātrs, ērts.

GIMP http://www.gimp.org/
Attēlu apstrādes programma. Nav gluži Photoshop aizstājējs, bet cik daudziem tad vajag visas Photoshop funkcijas? Man kā izteiktam neprašam foto jomā pinībā pietiek ar GIMP.

Google Desktop http://desktop.google.com/
Programma, kas noindeksē failus uz cietā diska, epastus utt. Ļoti ātri iespējams atrast dažādu informāciju datorā un ne tikai (spēj apstrādāt Gmail un arī tīkla datorus). Google Desktop nodrošina iespēju izmantot dažādus gadgetus (sīkrīkus?), bet tos es neizmantoju (šķiet, ka tie tikai veltīgi aizņem ekrāna daļu un noslogo datoru).

Google Earth http://earth.google.com/
Kartes, kartes, kartes.

IETester http://www.my-debugbar.com/wiki/IETester/HomePage
Programma ar kuras palīdzību iespējams notestēt to, kā Web lapa izskatās dažādās Internet Explorer versijās.

Last.fm http://last.fm
Atskaņotājs, lai klausītos Last.fm radio.

Media Player Classic http://sourceforge.net/projects/guliverkli/
Labākais video failu atskaņotājs? Katrā ziņā visas manas prasības pret attiecīgā veida programmām pilnībā apmierina.

Mozilla Firefox http://www.mozilla.com/en-US/firefox/
Labākais Web pārlūks :P

Mozilla Thunderbird http://www.mozilla.com/en-US/products/thunderbird/
E-pasta klients. Lietoju kopš seniem laikiem un nešķiet, ka drīzumā būs vēlme mainīt. Esmu ieintegrējis Lightning paplašinājumu, ar kuru varu produktīvi izmantot Google Calendar.

Picasa http://picasa.google.com/
Foto rediģēšanas un organizēšanas rīks. Nevaru iedomāties kā es tiktu galā ar to foto kvantumu kurš man ir, ja nebūtu Picasa. Jā – iespējams izmantotu kādu citu organizēšanas rīku, bet šķiet, ka Picasa ir visērtākais.

Pidgin http://www.pidgin.im/
IM klients. Māk daudz un dikti (AIM, IRC, MSN, Jabber utt.). Ja ir šis, tad nevajag lielu daļu citu IM klientu.

Pinnacle VideoSpin http://www.videospin.com/
Bezmaksas video rediģēšanas rīks no Pinnacle. Ir vairāki trūkumi. Vismaz ar to versiju, kura ir man nevar ieimportēt video no videokameras. Bet visādi citādi programma ļoti līdzīga Pinnacle Studio, tikai ar daudz mazāk iespējām. Īsti gan nav sanācis ar šo programmu paspēlēties – vien pāris reizes.

Poedit http://www.poedit.net/
.po failu redaktors.

Skype http://skype.com
Domāju, ka šis komentārus neprasa. Žēl, ka Skype nav īsti labi integrējams Pidgin. Ja būtu, tad Skype neizmantotu.

SQLyog Community http://www.webyog.com/en/
Bezmaksas SQLyog versija. Programmiņa ar kuras palīdzību iespējams ērti mijiedarboties ar MySQL datu bāzēm.

VideoLAN (VLC) http://www.videolan.org/
Video atskaņotājs. Māk atskaņot video failus, pat ja datorā nav uzinstalēti visi nepieciešamie kodeki.

Windows Live Writer http://windowslivewriter.spaces.live.com/
Programmiņa bloga rakstīšanai (māk nosūtīt rakstus uz dažādām platformām (WordPress utt.)). Vienu brīdi aktīvi izmantoju, bet nu jau kādu laiku vairs nē. Katrā ziņā ļoti ērta lieta.

WinMerge http://winmerge.org/
Programma vizuālai failu salīdzināšanai. Ja jāatrod atšķirība starp diviem failiem, tad šis būs īstais rīks.

ZoneAlarm Firewall http://www.zonealarm.com
Labs bezmaksas ugunsmūris. Ja pietiek prāta, tad vienīgā lieta, kas nepieciešama, lai izvairītos no vīrusiem ir labs ugunsmūris.

Maksas programmas.

Daļa šo programmu ir iegādāta. Daļa iegūta kā papildinājums datoram. Daļa iegūta no GiveAwayOfTheDay.com. Tiem kas nezina – GiveAwayOfTheDay.com gandrīz katru dienu piedāvā kādu maksas programmu pilnībā bez maksas. Parasti tās ir programmas ~30$-50$ vērtībā. Šādu programmu izmantošanas noteikumi: nav atbalsta, izmantošana nekomerciāliem mērķiem. Sarakstā ja pie programmas būs pierakstīts GAOTD, tad tas nozīmē, ka programmas licence iegūta no šīs lapas.

Aplus Video Converter http://www.tomp4.com/html/videoconverter.html GAOTD
Programma video konvertēšanai no viena video formāta uz citu. Zinu, ka ir arī bezmaksas programmas šāda mērķa veikšanai (kaut vai Media Coder ), bet nu kaut kā attiecīgajam mērķim esmu saglabājis šo. Vienīgi nav sanācis tā kārtīgi notestēt. Līdz ar to nezinu vai ir tās naudas vērts, ko par viņu prasa.

Camtasia Studio http://www.techsmith.com/camtasia.asp GAOTD vai Techsmith?
Screencastu ierakstīšanas programma. Viena no labākajām, kādas ir redzētas. Man vismaz šķiet, ka es licenci ieguvu GAOTD ietvaros. Bet varbūt tā bija Techsmith akcija (Camtasia Studio veidotājs). Katrā ziņā akcijas laikā tika dalītas licences 3.versijai, kura ir samērā veca, taču pilnībā pietiekama screencastu ierakstīšanai.

Microsoft Office Home and Student 2007 http://office.microsoft.com/lv-lv/suites/FX101674081062.aspx ~25Ls
Kā jau nosaukums saka – Microsoft Office. Tā kā šī ir Latvijai paredzētā versija, tad tika iegādāta par kādiem 25Ls. Precīzi neatceros. Katrā ziņā man MS Office 2007 latviešu valodā tīri labi iet pie sirds.

Microsoft Windows Vista Home Basic http://www.microsoft.com/latvija/windows/products/windowsvista/editions/homebasic/default.mspx Nāca līdzi komplektā ar notebook
Manis izmantotā operētājsistēma. Nav gluži tāda kā es vēlētos, bet tas jau ir cits stāsts.

Roxio http://www.roxio.com/ Nāca līdzi komplektā ar notebook
Kaudze ar dažādām programmām (DVD ierakstīšanai video apstrādei utt.) Būtībā Ahead Nero konkurents.

Star Office http://www.sun.com/software/star/staroffice/index.jsp Iegūts no Google Pack.
Microsoft Office alternatīva. Nezinu vai labāks, bet katrā ziņā noderīgs, ja nepieciešams atvērt kādus ar StarOffice vai OpenOffice.org veidotos dokumentus. Ja ir Microsoft Office, bet nav vēlmes instalēt OpenOffice.org vai StarOffice, bet ir vēlme varēt atvērt ODF un tamlīdzīgus failus, tad Microsoft Office var uzstādīt speciālu Sun izstrādātu spraudni.

Wondershare Flash Slideshow http://www.flash-slide-show.com/index.html GAOTD
Programma vizuāli skaistas flash foto slīdrādes (slide show) izveidei. Vakar tikai uzliku, bet vizuāli tiešām skaists rezultāts sanāk.

Kā redziet programmu ir samērā daudz. Liela daļa no tām ir bezmaksas. Ir arī maksas. Taču no maksas programmām reāli pirkta ir tikai viena (to, ka par Windows samaksa bija iekļauta notebook cenā es neskaitu). Tas nozīmē, ka pirms zagt programmas ir vērts padomāt vai tam, ko vēlaties zagt gadījumā nav bezmaksas alternatīva. Ja nav – vai kāds nepiedāvā maksas alternatīvai bezmaksas licences.

Flattr this!

Daži reizēm aizmirst, tāpēc: https://endijs.com publicētās informācijas pārpublicēšana bez saskaņošanas ar autoru ir aizliegta. Lūgums respektēt autora/autoru tiesības. Paldies!

4 comments

  1. Video pārvilkšanai no kameras uz kompi pilnīgi pietiek ar VirtualDub. Es pat pilnu video apstrādi ar to veicu, atsevišķos gadījumos apstrādājot audio kādā citā programmiņā.
    Par ugunsmūri, tad ja pietiek prāta pilnīgi pietiek ar IP Security Policies un ja ļoti baidās, tad var ieslēgt tam komplektā Windows iebūvēto ugunsmūri. Instalējot Win priekš parastajiem lietotājiem, gan der izvēlēties kādu advancētāku ugunsmūri.
    Par diff, tad vienīgais GUI softs, kas man ir paticis ir Zoinks, taču tā kā tas uz Win nav pieejams, tad man pilnīgi pietiek ar klasiskajiem diffutils un rezultējošā faila lasīšanu Notepad++.

  2. Atpakaļ ziņojums: Recent URLs tagged Winmerge - Urlrecorder

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.