Visi mani e-pasti tagad ir pie Googles

Pasen rakstīju, ka esmu “Google atkarīgais“. No šodienas atkarība ir vēl vairāk palielinājusies. Tas tāpēc, ka tagad ne tikai viena e-pasta adrese ir pie Googles, bet visi mani vortāliņi tagad ir nomigrējuši e-pastus uz Googles saimniecību. Nē – tagad netiek izmantoti [email protected], bet tiek izmantots Google Aps for domain.

Domāju, ka gan jau man nav jāuzskaita daudzās priekšrocības, kuras sniedz Gmail. Bet vismaz dažas uzskaitīšu: POP3, IMAP, spēcīgs spama filtrs, > 6GB diska vietas, ātra meklēšana, grupēšana, “sarunu skats” utt.

Sakarā ar šo pārēju uztaisīju vēl vienu noderīgu lietu. Proti, man agrāk bija e-pasts “@pup.lv”, bet tad sāku lietot “@gmail.com”. Par e-pasta klientu izmantoju Thunderbird. Pie pup.lv un sākotnēji (līdz IMAP atbalsta ieviešanai) arī gmail.com slēdzos caur POP3. Vēstules lejupielādēju lokālai lietošanai un uzreiz izdzēsu no servera pup.lv gadījumā. Šodien nospriedu, ka Thunderbirdā nav nepieciešams turēt veco pup.lv kontu. Taču e-pastus negribēju izdzēst. Kā izrādijās – tā kā Gmails tagad nodrošina IMAP, tad ir pavisam vienkārši vēstules Thunderbirdā pārmest no lokālajiem kontiem uz Gmail. Nepieciešams tikai atlasīt vēstules un paņemt “Move”. Lai Gmail kontā viss nebūtu putrā – izveidoju jaunu labeli “pup.lv” un aizmetu visas vēstules uz turieni. Tagad lokāli vairs e-pasti neaizņem vietu, ir vienkārši atrodami Gmailā un varu uzskatīt, ka beidzot migrācija no @pup.lv e-pasta uz @gmail.com epastu ir pabeigta.

1 comment

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.