Par blogu katalogu Tautietis.lv

Tautietis.lv logo Jau kādas pāris nedēļas darbojas blogu katalogs Tautietis.lv. Pietiekoši ilgs laiks ir pagājis, lai sāktu vērtēt projektu. Centīšos izteikties objektīvi (cik nu objektīvi var tikt izteikts subjektīvs indivīda viedoklis) un ja kaut kur būšu kļūdījies kaut ko pārpratis, ceru, ka labosiet.
Tautietis.lv ir blogu katalogs, kuru uztur Senteevs. Darbojas pasākums uz gatavas platformas. Kā saka pats Senteevs:

Mana iecere jau labu laiku bija izveidot Latvijas blogotāju kartotēku jeb vietu, kur visi latviešu blogi stāv smuki salikti pa plauktiņiem tā, lai katrs, kam interesē specifiska tēma, var atrast kāda cita indivīda viedokli par attiecīgo lietu.

Man uzreiz rodas pirmās pretenzijas pret formātu. Proti, “Tautietis.lv” skan ļoti nacionāli. Nacionālo ievirzi pastiprina arī tas, ka “latviešu blogi”. Ja es neesmu latvietis, bet rakstu latviešu valodā, tad es šajā kartotēkā neesmu vēlams? Ja rakstu angļu valodā, bet esmu latvietis, tad arī neesmu vēlams? Nacionāla taciņa ir pārāk šaura, lai būtu pietiekami interesanta un noderīga konkrētajā gadījumā.

Par blogu pievienošanas principu. Man nepatīk, ka katru blogu var ielikt tikai vienā kategorijā. Latvijā ir tikai daži nišas blogi, līdz ar to likt blogus tikai kādā vienā kategorijā ir aplami. Trūkst birku (tagu) atbalsts. Ja nav vēlmes ļaut blogus izvietot vairākās kategorijās, tad vajadzētu ļaut līdzīgas tematikas blogus apvienot ar birku palīdzību.

Ja tiek veidots liels blogu katalogs, tad blogus vismaz sākotnēji jāpievieno kataloga īpašniekam vai jāļauj citiem aktīvistiem pievienot ne tikai savus blogus, bet arī citus. Savukārt tagadējais formas noformējums ir tāds, kurš nosaka, ka var pievienot tikai savu blogu (formu lauki: Jūsu bloga url, Jūsu bloga apraksts…).

Ar šāda veida katalogiem ir tā, ka lielo blogu autori teju nekad neies paši savus blogus pievienot konkrētajiem resursiem. Viņiem katalogi nav vajadzīgi, jo viņus tāpat visi vai vismaz liela daļa zina. Katalogi nepieciešami galvenokārt maziem blogiem. Savukārt, ja katalogā nav lielo blogu, tad katalogs nekad nebūs pilnīgs, bet cik liela jēga ir no nepilnīga kataloga?

Pamanīju, ka vienam blogam pat ir piešķirts kaut kāds Rangs. Bet kāda ir šī ranga nozīme? Tā arī nekur paskaidrojumu neatradu.

Lai nu kā, ideja ir laba. Pats kādu laiku atpakaļ gribēju šādu lietu izveidot. Vienīgi es būtu izmantojis citādu pieeju. Par to kādu, šoreiz nestāstīšu. Ja nu tomēr sadomāju kādā brīdī to tomēr izveidot. Senteevam ieteiktu padomāt vai tiešām ir jāuztur nacionālo noti, kā arī vai nebūtu laiks blogus pašam pievienot nevis gaidīt, kad nu visi rindiņā nāks un par sevi dos kādu ziņu.