Kāpēc nestrādā iepriekš iedomāts dienas režīms?

Pirms nedaudz vairāk kā mēneša biju izdomājis, ka produktivitātes celšanas dēļ sakārtošu savu dienas režīmu pa stundām, atvēlot katrai stundai kāda konkrēta darba darīšanu. Pagājis mēnesis un varu pateikt, ka vismaz man šī ideja nenostrādāja tā kā plānots. Varbūt kāds arī var darīt visu stipri noteiktā secībā, bet es nevaru.

Tam ir vairāki iemesli. Pirmais ir tāds, ka visas dienas nav vienādas. Līdz ar to kādā dienā ir vairāk iedvesmas pieķerties kādas konkrētas lietas darīšanai, bet kādā citā nē. Piemēram, vienu dienu varu daudz programmēt, bet citu dienu vairāk lasīt kādu izglītojošu grāmatu utt.

Otrs iemesls ir dažādu traucēkļu esamība. Piemēram, ja ir kaut kur jāaizbrauc, kaut uz kādu stundu, tā dienas režīms izjūk un to vairs īsti sakārtot nevar.

Trešais iemesls, kas īstenībā ir otrā iemesla apakškopa, ir tādi traucēkļi, kuri novērš uzmanību. Piemēram, līdz šim visu laiku man stāv atvērts epasta klients, vienā Firefox cilnē darbojas Google Reader, fonā dzīvojas arī dažādi IM klienti, kā arī grūti atturēties no vēlmes ik pa laikam atsvaidzināt nekur.lv utt.

Visa šī rezultātā esmu nolēmis mēģināt jaunu dienas režīmu. T.i. – darīt nevis visu pa stundām, bet atkarībā no termiņiem/iedvesmas kādu konkrētu lietu, turklāt veltīt tai gandrīz visu darba dienas stundu kopumu. Kā arī pamazām sāku atteikties no Google Reader nepārtrauktas uzmanīšanas, kā arī citu ar interneta saistītu traucēkļu likvidēšanu uz darba laiku. Esmu pat pamēģinājis uz laiku izraut interneta vadu – produktivitātes kāpums tādos brīžos ir lielisks. Vienīgi vada raušana laikam ir pārāk kardināls solis, tāpēc mēģināšu vienkārši neizmantot internetu bez īpašas vajadzības. Tad nu redzēs, kā izdosies.