Cik liela daļa no RSS abonentiem ir “miruši”?

Varbūt vārds “miruši” nav īsti vietā, bet tieši tāpēc viņš ir pēdiņās. Uz šādām pārdomām mani uzvedināja nesen veiktā migrācija uz citu domeinu un tam līdzi nākošā migrācija uz citu RSS barotnes adresi.

Lieta tāda, ka no visiem RSS abonentiem, kurus uzrāda Feedburner tikai aptuveni 60% ir sākuši izmantot jauno adresi. Turklāt iespējams, ka starp šiem 60% ir arī kādi jauni lasītāji – tātad reālais nomigrējušo lasītāju skaits ir pat vēl mazāks. Līdz ar to varam veikt sīkākus secinājumus, pieņēmumus. Ja 40% joprojām izmanto veco adresi, tad:
1) viņi nav pamanījuši manu paziņojumu, bet ir regulāri RSS lasītāji;
2) viņi nav pamanījuši manu paziņojumu, jo neskatoties uz to, ka RSS barotne ir pievienota viņu RSS agregatoram, viņi manus ierakstus nemaz nelasa;
3) liela daļa no viņiem ir dažādi boti;
4) kļūda uzskaitē.

Katram no šiem punktiem atbilst kāds procents no tiem, kuri nav nomigrējuši uz jauno RSS adresi. Līdz ar to, ja pieņemam, ka 1.punktam atbilst kādi 10 procenti no atlikušajiem 40 procentiem, kas varētu būt visai reāli, tad pārējie ir “mirušie” abonenti. Tātad boti, tādi kuri abonē, bet nelasa vai vienkārši kļūda statistikā.

Ko es ar šo gribu teikt? Tikai to, ka pirms priecāties par to, ka “manu RSS abonē jau 100, 500 vai 1000” lietotāji – padomājiet par to, cik liels % no šiem lietotājiem tiešām ir reāli lasītāji nevis “mirušie” abonenti.