Vai Latvijā blogeris var nopelnīt ar grāmatu rakstīšanu?

Ārzemēs par jaunāko modes kliedzienu blogeru vidū ir kļuvusi grāmatu rakstīšana. Šī 0470246677nodarbe tagad tiek uzskaitīta starp veidiem kā blogeris var gūt papildus ienākumus. Pat Darren Rowse kopā ar Chriss Garret ir uzrakstījuši grāmatu “Secrets for Blogging Your Way to a Six-Figure Income“. 

Tad nu es sāku domāt par to vai ja kāds vai vairāki kopā sanākuši Latvijas blogeri uzrakstītu grāmatu – vai viņi varētu kādu latu nopelnīt. Es nešaubos, ka būtu interese cilvēkiem attiecīgos materiālus lasīt, bet vai viņi būtu par to gatavi maksāt naudu. Visi ir pieraduši ka blogs un blogeru sacerējumi ir pieejami bez maksas, turklāt pat bez nepieciešamības apskatīt reklāmas. Ja pieņemam, ka tiek uzrakstīta grāmata, kura turklāt tiek izplatīta elektroniskā formātā (PDF) – vai to kāds nopirktu un ja pirktu, kāda būtu cena kuru būtu gatavi maksāt pircēji. Vai arī nopirktu viens un tālāk jau visi sazagtu grāmatu kādos failu apmaiņas veidos? Ar drukātajām grāmatām ir pavisam cita opera – tur izmaksas ir daudz lielākas un neņemos spriest par to vai Latvijā vispār var nopelnīt rakstot grāmatas, kuras paredzētas drukātai izdošanai.

Par to, ka Latvijā ir blogi, kuru autori savus rakstus varētu apkopot, nedaudz papildināt un nopublicēt grāmatas veidā nav nekādas šaubas. Kaut vai blogs par datu bāzēm ir lielisks piemērs. Nav pat jābūt ar tik šauru specializāciju. Var atrast arī plašākām interesēm atbilstošus tematiskos rakstītājus. Vairāk interesē fakts – vai kāds vispār atļautos kaut ko maksāt un ja atļautos – cik daudz? Saprotu, ka viss atkarīgs no tā kāda būtu grāmata un cik tā būtu aktuāla utt. Bet kaut kādus pieņēmumus jau var veikt. Kā jūs domājat?