Ubuntu = trojānis. Tā domā Avast

Pirms pāris dienām uzinstalēju Ubuntu 8.04, izmantojot tā jaunāko fīču Wubi. Šī iespēja ļauj uzinstalēt Ubuntu kā Windows aplikāciju. Datora ieslēgšanas brīdī parādās iespēja izvēlēties kuru operētājsistēmu startēt – Windows vai Ubuntu. Savukārt, ja Ubuntu vairs nešķiet interesants to var noinstalēt pie Add/remove programs. Turklāt lielākais pluss šādai instalēšanai ir tāds, ka nav nekādas noņemšanās ar partīciju veidošanu utt. Visa uzinstalēšanās notiek ar pāris klikšķiem un visas sarežģītās lietas paliek lietotājam neredzamas. Divi žetoni Ubuntu veidotājiem par to, ka jaunākā Ubuntu versija ir aprīkota ar šādu fīču.

Vakar nolēmu uzlikt datoram antivīrusu, lai pārbaudītu vai nav kaut kādi virusi salīduši. Un pats smieklīgākais bija tas, ka tika atrasts viens trojānis. Trojānis Win32:Adloader-AC[Trj] bija paslēpies failā c:\ubuntu\disks\root.disk, kas manā gadījumā ir 13GB fails, kurš satur teju vai visu Ubuntu (visas partīcijas utt.). Tātad visai skaidrs, ka Avast šoreiz nošāvis greizi. Bet varbūt … :)

5 comments

  1. Lai arī cik laba un mīļa nebūtu freeware un opensource, antivīrusu tomēr vajag ņemt komerciālo. Pēdējā laikā ir nācies novērot pietiekoši daudz aplamības no Freeware antivīrusu puses, piemēram, ar gzip kompresētus javascript nodēvē par vīrusu, kā rezultātā smukā AJAX lapa vienkārši nefunkcionē, kā tai bija paredzēts. Un tevis pieminētais ir vēl viens pierādījums šim faktam.
    Tādā ziņā komerciālie AV pa brīdina par iespējamo risku, nevis klasificē savus novērojumus kā vīrusu, kuru uzreiz pēc tam nobloķē.

  2. neesmu nekāds specs, bet fakts vien, ka Ubuntu var kaut kā instalēt caur atslēgas caurumu kopā ar Windows (vai nu kā viņu tur), jau ir pilnīgs lol:)

  3. Nu nav tik traki. Jebkuram AV ir funkcija ‘ignore’. Ja zinām, ka ērzeļi un tārpi tur neslēpjas, neliekamies ne zinis. Man piem. Avira par trojas ērzeli uzskatīja CCleaner uninstalleru un Tildes Biroju (vēlāk tie bugi tika laboti).
    Izskaidrojums vienkāršs – ja kāds koda fragments programmā sakrīt ar tādu pat kādā no vīrusiem – tūlīt tiek celta trauksme. Tomēr drošība ir #1!
    Tāpat reaģē arī Kasperskis, tā kā nav jāuztraucas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.