Twitter nākotne krāsojas interesantās krāsās

Ja kādam esmu jau apnicis ar rakstiem par Twitter (kaut gan laikam tikai vienu reizi par to esmu rakstījis), tad jau iepriekš atvainojos. Es atceros, ka man krita uz nerviem, tas ka Darrens (tas kurš no problogger.net) vienu brīdi (lai gan šķiet, ka arī joprojām) īpaši aktīvi rakstīja par attiecīgo tēmu. Likās, ka cik tad var malt un malt par tik nejēdzīgu lietu kā Twitter. Lai nu kā, jo vairāk pats šo servisu lietu, jo vairāk par viņu piedomāju.

Pirmkārt gribu uzskaitīt to, kādi ieguvumi man pēdējās nedēļas laikā bijuši no Twitter lietošanas. Uzskaitīšu viņus nejaušā secībā. Esmu atradis domubiedrus ārpus Latvijas robežām. Esmu nedaudz pakomunicējis ar dažiem Latvijas blogeriem (Miku, Kristapu, Maksimu). Esmu piefiksējis dažus interesantus PHP skriptus, kā arī rakstus par dažādām tēmām. Esmu pat atradis vienu jaunu klientu (lai būtu precīzi – viņš atrada mani). Līdz ar to šīs lietas summējot, secinu, ka no Twitter vismaz man jēga ir. Protams, ir arī tādi kā Māris, kuri no šī servisa vispār neredz jēgu. Varu teikt tikai vienu – ja Twitter ir rīks kāda mērķa sasniegšanai, tad tas lieliski strādā, bet ja tā ir kārtējā no lietām citi dara un man arī vajag, tad no tā nebūs pilnībā nekādas jēgas.

Tagad nedaudz par to, kādas man domas raisās pa galvu, kad domāju par Twitter. Pirmkārt ir doma izveidot kādu projektu, kas izmantotu šo servisu. Vēl viss ir tikai koncepciju līmenī. Tāpēc nezinu vai vispār kaut ko sākšu taisīt. Katrā ziņā tiek pētīts gan kādi projekti jau eksistē, gan cik funkcionāls ir Twitter API utt. Ja arī tavas domas iet pa līdzīgu taciņu – varbūt ir jēga salikt divas galvas kopā? Ja kas – dod ziņu.

Otra lieta, kura pa galvu staigā šurpu un turpu, ir spekulācijas par to kā Twitter attīstīsies. Jau iepriekš pieminētais Darrens 31.03 izplatīja preses relīzi, kurā piedāvāja jaunu servisu “Pay per Tweet”. Tātad – maksā man un es ar Twitter tevi pareklamēšu. Protams, tas viss bija 1.aprīļa joks. Bet domāju, ka neesam tālu no tā, lai līdzīgi servisi parādītos. Līdz ar to, ne tikai starp normālu lietotāju paziņojumiem var iezagties kāda apmaksāta rinda, bet Twitter var kļūt par pamatīgu reklāmas straumi. Jautāsiet, kā šī reklāma var sasniegt mani, ja es attiecīgajiem darboņiem nebūšu par sekotāju? Atbildu. Daudzi izmanto iespēju sekot līdzi nevis kādām personām, bet konkrētiem atslēgvārdiem. Un ja reklāmai piešuj klāt populārākos atslēgvārdus, tad šāda reklāma sasniegs ļoti daudz adresātus. Bez reklāmas ēnas pār Twitter pārlaižas cita ēna. Proti, brīžiem šķiet, ka Twitter sāk palikt par parastu tērzētavu (chat). Protams, Twitter darbības princips ir krietni citāds (piemēram, stipri limitētais ziņojuma garums utt.), bet paralēles jau iespējams novilkt. Lai gan ir vēl vairākas lietas par kurām varētu runāt, laikam ir jābaidz rakstu, jo tas tā jau ir sanācis krietni par garu. Tāpēc iespējams turpināšu kādu citu reizi.