Spēle Super Mario – veidota ar JavaScript!

Mario in JavaScript Lūk tas jau ir interesanti. Jacob Seidelin ir izveidojis populārās spēles Super Mario versiju izmantojot JavaScript. Turklāt sakompresētā versijā šis fails aizņem tikai 14kb. Spēlē netiek izmantoti attēli vai kādi ārēji faili, bet visa grafika tiek renderēta ar JavaScript izmantojot cavas elementus vai parastus div veidošanas principus.

Spēlei pat ir versija ar MIDI mūziku, kas arī iekļauta JavaScript failā iekodējot datus ar base64.

Spēle nav pilnīga kopija Super Mario. Turklāt tai trūkst vairāki būtiski elementi. Taču rezultāts ir ļoti iespaidīgi. Nebiju domājis, ka ar JavaScript var kaut ko tādu paveikt. Es tikai neņemos prognozēt to, cik šī spēle labi spēlēsies uz vājākiem datoriem. Jo JavaScript mēdz labi aizņemt procesora resursus.

Lai izmēģinātu spēli varat izmantot šīs saites.
Regulārā versija: bez mūzikas vai ar mūziku
Dubultā izmērā: bez mūzikas vai ar mūziku

Vairāk par spēli, kā arī palasīt komentārus par attiecīgu tēmu un lejupielādēt nekompresētu JavaScript varat šeit.

5 comments

 1. Vispār jau JS aizņem 35kb. 14 ir sakompresēti, un tā nav godīgi mērīties ;)

  Bet nu katrā ziņā nezinu, par ko tur brīnīties. JS ir pilnvērtīga programmēšanas valoda. Tāpēc, neredzu šķēršļus pat Doom/Quake izveidošanai browserī (kur nu prasta 2d mario), ja vien būs pieejami attiecīgi CPU resursi (vai arī pieeja zemāka līmeņa grafikas API).

  Jau labu laiku Wolfenstein 3D grafikas principi (raycastings) ir apskatāmi šādā te JS spēlē: http://www.oisyn.nl/wolfjs/wolfjs.html

  Un Doom principi (raycastings ar griestiem/grīdu) šeit: http://canvex.lazyilluminati.com/

 2. bubu – tādiem kā man jebkuras spēles ir brīnums. Man pat nav mazākās nojausmas kā uzprogrammēt kādu elementāru spēli ar kādu objektu bīdīšanu (ok – puzli ar JS varbūt mācētu, bet neko uz pieminētā Mario pusi). Tāpēc man šāda spēlīte ir liels pārsteigums.

  Paldies par saitēm. Interesanti apskatīties.

 3. Nu Mario vien tā pati puzle ir, tik objekti kustās haotiskāk.
  Un nekas pārcilvēciks spēļu taisīšana nav. Tā pati programmēšana vien ir. Maini mainīgos, izsauc funkcijas utt. Vienīgi datubāžu funkciju (php kontekstā) vietā nākas izsaukt grafiskas API funkcijas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.