Par BridgeCamp 1.dienu

Šodien norisinājās tāda pasākuma kā BridgeCamp pirmās dienas pasākumi. Vairāk gan nevis pasākumi, bet tieši prezentācijas. Par BridgeCamp izteicos jau vienā no iepriekšējiem rakstiem. Dienas gaitā uzstājās vairāki NVO pārstāvji, kā arī vairāki blogeri (Miks, Aivars, Māris, Kristaps, Artūrs, kā arī Maksims ar Johu). Varbūt arī vēl kāds. Pats es iepazīstināju citus ar tādu lietu kā Google Maps. Ja kādu interesē, gan jau prezentācija parādīsies arī BridgeCamp lapā.

Vispār nedaudz jocīgi… Lai gan BarCamp (rakstīju šeit, šeit un šeit) un BridgeCamp pēc savas ideoloģijas ir visai līdzīgi pasākumi, viņi bija ļoti atšķirīgi. Pirmkārt dalībnieku skaits un mērogs nav īsti samērojams. Ja BarCamp bija vairāk kā 1000 interesentu, tad BridgeCamp kādi 100. Ja BarCamp bija starptautisks, tad BridgeCamp lokāls. Ja BarCamp bija tāds, kur bija savākušies IT cilvēki un varēja mācīties ko jaunu, tad BridgeCamp IT cilvēki vairāk bija skolotāju lomā. Bet tā kā BridgeCamp mērķis bija izveidot iespēju IT uzzināt par NVO un NVO uzzināt kaut ko no IT, tad šķiet, ka šo mērķi varēja sasniegt ikviens dalībnieks, ja vien viņš ieradās un piedalījās prezentācijās, uzdeva jautājumus utt.

Tieši tāpēc, ka auditorijā bija cilvēki ar dažādām zināšanām par IT jautājumiem, bija ļoti grūti veidot prezentāciju. Man nebūtu problēmu uzrakstīt specifisku stāstījumu par to kā izmantot Google Maps API un kādas ir tipiskās problēmas utt. Bet ja auditorijā ir IT cilvēki un tādi, kas no IT lietām īsti neko daudz nezina, tad ir jāmēģina pastāstīt kaut ko tā, lai neviena puse nejūtas garlaikota. Un to izdarīt ir ļoti grūti. Patīkami bija tas, ka pēc manas prezentācijas, kura bija visai virspusēja, bija daudzi jautājumi. Veidojās diskusija, kas arī bija tas, uz ko es cerēju. Vienīgi grūti pateikt vai kādam tas bija noderīgi. Jā – Artūrs teica, ka viņam bija interesanti. Bet vai kāds no NVO kaut ko saprata un jutās kaut ko noderīgu ieguvis, grūti teikt. Katrā ziņā ceru, ka Google Maps iespējas kļuva skaidrs. Savus kontaktus es iedevu. Un ja kādam būs interese – labprāt palīdzēšu.

Rīt priekšā vēl BridgeCamp otrā diena. Tās ietvaros būs ne tikai prezentācijas, bet arī Support Laboratory (pasākums kur IT cilvēki nāk palīgā NVO cilvēkiem).

1 comment

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.