Par biznesmeņu domāšanu

Veicot ikrīta Web lapu pārlūkošanu atcerējos, ka Jelgavā būvējamajam Biznesa Centram Zemgale ir izveidota Web lapa. Vismaz adresi redzēju kaut kādos plakātos. Nolēmu, ka jāiet apskatīt, kādi ir telpu plānojumi, cenas utt. Tiem, kas nezina – Biznesa Centrs Zemgale ir vēl tapšanas stadijā esošs biznesa centrs pašā Jegavas centrā (bijušā kinoteātra Zemgale ēkā), kurā tiks piedāvātas B1 klases biroju telpas. Nu jau kādu gadu tur notiek pamatīga pārbūve. Līdz ar to investīcijas nopietnas. Ja jau investīcijas ir nopietnas un ir vēlme izskatīties nopietni, tad arī internetā ir jāizskatās nopietni. Bet kā ir ar Biznesa Centru Zemgale?

biznesa_centrs_zemgale_1

Nezinu, kā jums, bet man šāda paskata lapa liktos pieņemama gadus 10 atpakaļ. Labi, ja nevērtējam dizainu un to, kā lapa uzbūvēta no XHTML+CSS viedokļa, tad varam novērtēt informāciju, kas lapā ir atrodama. Piemēram, Stāvu plānojums – pilnīgs tukšums. Līdz ar to nav iespējams iegūt nekādu informāciju par to, kādas telpas ir paredzētas (piemēram, platības ziņā). Cenas? Tādu informāciju arī neatradīsiet. Sadaļā Kontakti redzama pērle, par kuru man sejā iezogas smaids ne tikai šajā gadījumā. Proti, kā kontaktu e-pasts ir norādīts viens no inbox.lv epastiem. Šī tieksme, izmantot inbox epastus, ir visai izplatīta Latvijas biznesmeņu vidū. Es vēl saprastu, ja nebūtu savas Web lapas un domēna, bet ir taču. Kāpēc tad neizmantot atbilstošu epastu?

Varbūt kāds man varētu apstāstīt – kur ir tā dziļā pamatdoma šādā biznesmeņu domāšanā? T.i. – kāpēc tik lieliem projektiem, kā Biznesa Centrs Zemgale, ir jāveido tik nejēdzīgas Web lapas (gan tehnoloģiskā, gan informatīvā ziņā), kā arī kāpēc jāizmanto inbox.lv ?

biznesa-centrs-zemgale-4

Attēli ņemti no http://www.biznesscentrs.lv

4 comments

  1. Manuprāt, šis ir freelancera darbs. Ja runājam par dizainu, es varu pateikt vienu, vai nu izvēlies strādāt pēc klientu velmēm, līdz ar to saņemt kāpostu vai arī taisīt šedevra darbus, pieturēties dzelžaini pie saviem uzskatiem un nesaņēmt bieži vien neko, tērēt laiku un nervus uz labojumiem, jo klientam gaumi gandrīz neiespējami ietekmēt. Jo dizains ir tā lieta, ka patīk vai nepatīk, programmēšanā jau savādāk. Tur vairāk pareizi vai nepareizi, lai gan, drīzāk jau, strādā vai nestrādā.

  2. kā teiktu krievi: afftar ubej sebja apstenu! Kaut ko tādu sen nebiju redzējis. Pie tam vides reklāma (pie Lielupes tilta) ir + – laba. Centrs + smuka, blonda tjotka. “Webmasters” pat nav savu vārdu iesaitējis uz pastu/weblapu. Mož patiešām biznesmenis teica, ka viņam VAJAG tieši ŠITĀDU lapu?

  3. jēziņ šī projekta bildes pirmo reizi redzu! jāsaka ka rekonstrukcija tiešām būs izdevusies jo ēka izskatīsies daudz labāka nekā iepriekš! rada iespaidu par hi-end klases birojiem!

  4. Mfz aptuveni pateica kāpēc ir tā kā ir.
    Vēl piebildīšu, ka tur varēja būt labs freelanceris, kaut arī iesācējs, bet nespēja pārliecināt atbildīgos “uzņēmējus” par lietu sakārtošanu – laicīgi iedots saturs, epasti uz pašu domēna, etc.
    Neaizmirsīsim vēl vienu lietu – biznesmeņi Latvijā ir baigi ašie, cenšas ieekonomēt uz visa. Tai skaitā uz weba. Varbūt normāls keks paprasīja 600 par viņu lapu, bet biznesmenis atbildēja ka viņa māsas dēls pa sotaku uztaisīs, un rezultāts redzams :D

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.