Darba vides un režīma sakārtošana. Pirmais solis.

Pēc tam, kad 4 mēnešus man bija visai standartizēts darba dienas režīms, atkal esmu nonācis līdz situācijai, kad pašam ir jāizplāno ko un kā dienas gaitā darīt. Jau no vidusskolas laikiem atceros, ka stingri noteikts dienas režīms ir pirmais solis uz to, lai dienas gaitā varētu maksimāli daudz paveikt. Jau pieminētās vidusskolas laikā biju liels slaists. Cēlos pēdējās minūtēs. Ierados skolā īsi pirms stundu sākuma. Stundās neko īpaši nepierakstīju. Pēc stundām devos uz savu mitekli (tā kā nebiju pilsētnieks, bet mācījos pilsētā, tad īrēju istabu pie vienas tantiņas) un atsēdēju stundas bezjēgā. Visbiežāk vienkārši gāju gulēt. Tik nejēdzīga dienas režīma dēļ pat īsti nebija nedz spēka, nedz vēlēšanās kaut ko prātīgu darīt. Zinu, ka citi biedri pēc stundām apmeklēja vēl citas izglītības iestādes vai gāja uz kādiem treniņiem utt. Nesapratu kā viņi visu var paspēt. Bet vēlāk man pieleca. Tas viss ir pateicoties režīmam. Tieši tāpēc arī tagad jūtu nepieciešamību pēc tā, lai izveidotu sev dienas režīmu un mēģinātu pie tā turēties. Pretējā gadījumā lielāko dienas daļu pavadīšu pārlūkojot web lapas vai guļot.

Esmu iedomājies, ka dienas režīms varētu būt sekojošs.

 1. 6.30 – izvelšanās no gultas un ikrīta savākšanās procedūru veikšana
 2. 7.15 – mierīga brokastu baudīšana pārlasot Google Reader pa nakti iekrājušās ziņas
 3. 8.00 – darbs ar epastu
 4. 8.30 – programmēšana un ar to saistītās lietas
 5. 11.30 – darbs ar epastu
 6. 11.45 – pusdienu pagatavošana, pusdienošana, ziņu lasīšana
 7. 12.45 – programmēšana un ar to saistītās lietas
 8. 16.00 – izglītošanās (grāmatu lasīšana)
 9. 17.00 – laiks ziņām, blogam
 10. 18.00 – programmēšana un ar to saistītās lietas
 11. 19.00 – atpūtas laiks

Pārskatot plānu tas šķiet visai labs. Tajā ir gan pietiekami daudz atvēlēts laiks tīram darbam, gan atpūtai, gan paredzēts laiks kurā izglītoties. Interesanti cik ļoti sanāks to īstenot. Sākšu no rītdienas. Protams, ja dienas gaitā ir paredzētas kādas tikšanās ar klientiem/partneriem vai kāds cits izbraukums, tad tas šo plānu var pārvērst līdz nepazīšanai. Tātad – tas ir derīgs tikai un vienīgi dienām, kurās nav peredzēti izbraukumi.

Pirmais solis darba vides un režīma sakārtošanā ir veikts. Vismaz teorētiskais modelis izveidots. Ir atlikuši vēl vairāki soļi, lai tiktu pie sakarīgas darba vides. Piemēram:

 1. Izvēlēties un ieviest kādu programmatūru projektu vadīšanai (uzdevumi, kontakti, projekti, atskaites utt.). Pagaidām pētu dotProject. Ir labāki ieteikumi?
 2. Sākt aktīvi izmantot kādu kalendāru. Skatos uz Google Calendar + Thunderbird. Vienīgi, ja tiek izmantots dotProject, tad tajā atkal ir vēl viens kalendārs, ar kuru vajadzētu sinhronizēties.
 3. Sākt izmantot SVN.
 4. Atrast veidu kā organizēt grāmatzīmes. Firefox standarta Bookmarks neder. Iespējams jātaisa katrai izvēlētajai lapai lokālu kopiju izmantojot Evernote.
 5. Vajadzētu atrast laiku un vēlmi darīt kaut ko ārpus telpām, lai uzlabotu fizisko kondīciju. Jūtu, ka nu jau vairs nav labi.