Twitter-mānijas sākums Latvijā?

twitter_logo Šīs nedēļas laikā ir būtiski pieaugusi Latvijas blogeru aktivitāte tādā servisā kā Twitter. Grūti saprast, kas tam ir par iemeslu, bet pēkšņi vienu dienu sāka parādīties aizvien vairāk personu, kas seko manām aktivitātēm šajā servisā. Lai nu kā – patīkami, ka Twitter paliek populārāks. Lai pieliktu savu roku Twitter popularizēšanā apskaidrošu galvenās lietas, kuras, manuprāt, būtu jāzina par šo servisu, kā arī to, kā to vajadzētu uztvert.

Kas ir Twitter?
Būtībā Twitter ir serviss, kas ļauj tā lietotājiem apmainīties ar īsiem ziņojumiem. Maksimālais ziņojuma garums ir 140 simboli. Salīdzināt to var ar cilvēku sabiedrību dzīvē. Katrs var pateikt kādu frāzi. Var dzirdēt arī citu personu izteikumus. Var pieiet personai tuvāk klāt un klausīties ko viņa runā. Tāpat kāds var klausīties ko jūs runājat. Twitter ļauj vēl vairāk – ir iespējams ne tikai klausīties ko runā kāds konkrēts cilvēks vai viss bars kopumā, bet atfiltrēt tikai tos izteicienus, kuri ietver konkrētus atslēgvārdus.

Twitter tehniskie izmantošanas veidi
Ir ļoti, ļoti daudz veidu, kā iespējams ziņas nosūtīt, kā arī saņemt. Var izmantot Web saskarni Twitter.com, var izmantot mobilo telefonu, speciālas programmas, Web pārlūku spraudņus utt. Katrs var atrast to, kas viņam šķiet ērtāk. Pats sākotnēji izmantoju Snitter, bet tagad eksperimentēju ar Firefox spraudni TwitterFox. Kā arī esmu uzsācis izmantot Pidgin kā IM klientu (lai izmantotu sekošanu vārdiem). Redzēs pie kura varianta palikšu beigās.

Kādiem nolūkiem Twitter ir izmantojams
Grūti pat visu uzskaitīt. Primāri, lai paziņotu citiem kādas īsas tekstuālas lietas. Nav jāstāsta tikai to ko jūs konkrētajā brīdī darāt. Var iemest kādu interesantu saiti, var izteikt kādu domu kas ienākusi galvā. Tāpat var arī pajautāt jebkuru jautājumu, un ja jums ir vairāki sekotāji – ļoti iespējams, ka saņemsiet kāroto atbildi. Piemēram, šodien noziņoju, ka ļoti ērtā un noderīgā programmiņa Evernote bija pieejama bez maksas (parasti maksā 50$). Mani sekotāji attiecīgo ziņu redzēja un ja bija ieinteresēti, varēja programmu lejupielādēt.

Kā sākt?
Pirmkārt jāiet uz Twitter.com un jāpiereģistrējas. Tad būtu jāizdomā kādā veidā mijiedarbosieties ar Twitter.com – iesiet tieši uz lapu, izmantosiet kādu programmu, spraudni Web pārlūkam utt. Kad tas izdomāts vajag sameklēt cilvēkus kuriem sekot. Ja sekojat līdzi blogiem – varat sameklēt iecinītos blogerus un sākt sekot viņiem. Varat sekot jebkuram. Pēc laika sapratīsiet vai attiecīgo personu ieraksti jums ir interesanti. Ja izrādās, ka nav interesanti – beidziet sekot konkrētām personām. Nopietni Twitter lietotāji seko līdzi vairākiem tūkstošiem personu. Līdz ar to spēj uzzināt daudz ko jaunu, kā arī saņemt atbildes uz sevi interesējošām lietām. Lai nebūtu vilšanās servisā – tas ir jālieto. Ja jūs nevienam nesekosiet, tad arī no servisa nekādu īpašo jēgu nejutīsiet. Protams, var sekot ne tikai personām, bet kādiem konkrētiem tematiem – galvenais nestāvēt maliņā.

Ko vēl vajadzētu zināt?
Bez parastu ziņojumu izteikšanas ir pieejamas vairākas komandas, ar kuru palīdzību iespējams servisu izmantot pilnvērtīgāk. Tālāk dažu uzskaitījums:
ON lietotājs – ieslēdz paziņojumu saņemšanu no konkrētās personas (piemēram, ON Endijs)
OFF lietotājs – atslēdz paziņojumu saņemšanu no konkrētās personas (piemēram, OFF Endijs)
FOLLOW lietotājs – ar šo komandu tiek aktivizēta sekošana konkrētai personai, tātad jūs varēsiet sākt saņemt personas rakstītos paziņojumus (piemēram, FOLLOW Endijs)
LEAVE lietotājs – ar šo komandu tiek izbeigta sekošana personai (piemēram, LEAVE Endijs)
@lietotājs ziņojums – tiek nosūtīts ziņojums konkrētajam lietotājam un šis ziņojums tiks saglabāts konkrētajam lietājam sadaļā “replies” (piemēram, @Endijs Paldies par Twitter rakstu)
D lietotājs ziņojums – tiek nosūtīts ziņojums konkrētajam lietotājam un šis ziņojums tiks saglabāts konkrētajam lietotājam web arhīvā (piemēram, D Endijs Paldies par Twitter rakstu)
WHOIS lietotājs – tiek parādīta profila informācija par konkrēto lietotāju (piemēram, WHOIS Endijs)
GET lietotājs – tiek parādīts pēdējais lietotāja ziņojums (piemēram, GET Endijs)
NUDGE lietotājs – lietotājam tiek atgādināts par to, lai viņš ieraksta kādu paziņojumu (piemēram, NUDGE Endijs)
STATS – tiek parādīta statistika par to cik lietotājiem jūs sekojat, cik lietotāji seko jums un cik vārdiem jūs sekojat
TRACK vārds – sāk sekot vārdam
UNTRACK vārds – tiek pārtraukta sekošana vārdam
Sekošana vārdiem nav pieejama no Web un API izmantojošām programmām, bet tikai no mobilajiem telefoniem un IM (GTalk, Jabber, LiveJournal).

Pēdējie komentāri
Twitter ir viena liela, liela problēma. Servisam bieži vien ir novērojamas nestabilitātes problēmas. Brīžiem nav iespējams pieslēgties savam kontam, brīžiem nav iespējams saņemt/nosūtīt ziņas utt. Neskatoties uz to, ka regulāri tiek palielināts serveru skaits, kas uztur visu šo pie dzīvības, jaudas ik pa laikam ir par maz.

Ja kāds grib sekot man, tad manu profilu var atrast šeit: http://twitter.com/Endijs

10 comments

  1. Es varu atbildēt par sevi. Man Twitter interesē vairāk, jo tur ir starptautiska publika – līdz ar to diskusijas par tādām tēmām un no tādiem cilvēkiem, kādus vietējā projektā neatrast.

  2. nav vajadziiba lietot ko taadu :) manaas aciis, pamatiigs sviests. ierakstiiju paaris zinjas, un kas tagad? nekas

  3. Atpakaļ ziņojums: Twitter mī, Twitter jū, Twitter everibaģi
  4. Atpakaļ ziņojums: Eyezoom.lv Laura Krampe » Twitterītis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.