Microsoft Gatineau jaunas iespējas

Šodien saņēmu vēstuli no Microsoft par to, ka Gatineau ir ieviestas jaunas iespējas. Lielākā daļa no tām ir saistīta ar to, lai varētu redzēt kādu atdevi sniedz reklāmas kampaņas. Tā kā Microsoft reklāmas pakalpojumus neizmantoju, tad tādas funkcionalitātes parādīšanās man nelikās interesanta. Taču uzmanību piesaistīja jēdziens “treemap view“. Šis jēdziens apzīmē veidu, kādā tiek attēlota informācija. Piemēram, ja ir referrer informācija, tad visi apmeklētāju avoti tiek sadalīti pa kvadrātiņiem. Lielākie kvadrātiņi norāda, ka attiecīgais avots ir piesaistījis vairāk apmeklētājus. Šādi pasniegta informācija ir ļoti pārskatāma. Interesanti vai Google Analytics tiks pievienots kaut kas tamlīdzīgs. Izskatās tas šādi:

Microsoft Gatineau  - treemap view

Uz bildes var droši klikšķināt, būs pieejama lielāka. Funkcionāli šāda atskaite strādā tā, ka novietojot peles kursoru uz kāda kvadrāta, par to tiek saņemta sīkāka informācija. Gadījumā ja kvadrāti ir ļoti smalki (kā manā gadījumā), tad var izmantot tāluma maiņu un pietuvināt interesējošo apgabalu līdz nepieciešamajam attālumam.

Nebiju Gatineau pētījis jau kādu mēnesi. Tāpēc nolēmu, ka uzmetīšu aci funkcijai, kura mani šim servisam piesaistīja visvairāk. Tā ir demogrāfisko datu ievākšana par apmeklētājiem. Kā jau biju paredzējis iepriekš – Latvijas apstākļos pilnībā nederīga lieta. Tas tāpēc, ka tikai ~2% no apmeklētājiem tiek uzrādīts dzimums un vecums, bet visi pārējie ir unknown. Iespējams, ka valstīs kurās Microsoft online produkti tiek izmantoti vairāk, šie 2% pārvēršas par daudz lielāku skaitli.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.