Lasit.lv – agregators minimālisma cienītājiem

lasit_logo Ir mums jau daudzi ziņu agregatori. Piemēram, nekur.lv, ekstra.lv, jozh.lv, kā arī svaigs.lv. Bet vai tad ar to pietiek? Kādam pietiek, bet kādam nē. Tāpēc ir izveidots jauns projekts, Lasit.lv. Tas ir ziņu agregators tiem, kam patīk minimālisms. Tā vismaz es viņu esmu nosaucis. Nezinu kā autori viņu pozicionē.

Tātad, kas ir redzams lasit.lv. Pagaidām tur ir pieejami resursi, kas sadalīti trīs kategorijās. Blogi, neBlogi un pseidoBlogi. Kategorizācija, kā arī resursu atlase ir tīri subjektīva un atspoguļo autora gaumi. Katram no blogiem redzams saraksts ar pēdējām 10 ziņām. Novietojot peles kursoru uz virsraksta var redzēt ziņas ievadu. Vēlāk esot plānots pievienot arī tādus resursus, kuriem nav RSS, kā arī tādus kā Twitter. Bet dažas lietas paliks nemainīgas. Piemēram, resursu nebūs daudz, kā arī netiek plānota personalizācija.

Lasit.lv ir aizguvis ideju no popurls.com, bet navigāciju no alltop.com. Kā arī jāmin, ka Lasit.lv veidots uz WordPress bāzes. Un jā – tiem, kuri nezina, kas stāv aiz lasit.lv – tas ir Maksims.

lasitlv

12 comments

 1. es jau pamanīju lasit.lv pirms kādām pāris nedēļām. tur bija visādi brīnumi uz domēna. Un kaut kad nesen es pamanīju, ka ir alltop.com kopija. Skaisti. Man patīk.

  Pašam nebija laika par šo uzrakstīt, tāpēc saspiedu uz pup.lv rakstiem. Vai šādā veidā tu uzzināji? no incoming links :)

  vispār jau lasit.lv ir kaut kas ļoti tuvs tam, ko es būtu ar mieur ielikt par savu starta lapu. minimālisms, un informācijas bagātība.

 2. Ghhh – Jūtos izmantots :D Tieši tā arī bija – redzēju, ka pie referreriem parādījies tāds, kā lasit.lv. Pamanīju kaut kad svētdien laikam. Iepriekš gan nē. Vienīgi tad uzreiz neko neuzrakstīju, jo gribēju ar Maksimu nedaudz parunāt par projektu kā tādu. :)

 3. nekur.lv jau ar nav nekāds maksimālisms. Tāds pat vien minālisms ir. Tik nekur ir ērtāks par to lasit – nav ar peli tik daudz jābraukā, lai izlasītu rakstus. Vajag tik skrullēt uz leju.

 4. Nu nekur.lv ir maksimālisms no tā viedokļa, ka tur ir simtos resursu (~600?). Tas ir ļoti daudz. Savukārt lasit.lv ir tikai 12 pirmajā lapā. Lūk te ir tas, kāpēc es teicu ka minimālisms.

  Bet katrā ziņā, šķiet, ka nebūšu lasit.lv lietotājs, to lietojot, kā starta lapu vai vienkārši agregatoru, bet varētu ik pa laikam iegriezties, lai apskatītos vai ir parādījušies kādi jauni resursi.

 5. Tas jau takaa igoogle princips, man nepatiik, jo neredz pashu raxtu, vislaik jaakliko, lai izlasiitu, phee..

 6. nu jā, nedaudz sajaucos meistarībā :D
  kā jau teicu, arī man web RSS lasītājs (e-art.lv/lasa)darbojas uz šī paša. Praktisks un noderīgs… viegli modificējams kā nekā

  Pieļauju, ka zem svaigs.lv arī ir tas pats ;)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.