Kartes.vietas.lv – pirmā nopietnā Google Maps API implementācija Latvijā

Kartes.vietas.lv logoVaru paziņot, ka vortāls http://kartes.vietas.lv ir publiski pieejams tiem, kas vēlas servisu notestēt. Tātad uzreiz jāsaka, ka projekts nav pilnībā pabeigts, bet ir novests līdz tādam stāvoklim, ka var rādīt citiem un ievākt atsauksmes. Ir vēl dažas problēmiņas, dažas kļūdiņas, bet par to vēlāk.

Kas tad īsti ir Kartes.vietas.lv? Tā ir interaktīva Latvijas tūrisma karte, kura izveidota uz Google Maps API bāzes. Vispār jau vārdi “tūrisma karte” varētu būt pārāk ierobežojošs. Šajā kartē ir pieejami ne tikai tūristiem interesanti objekti, bet daudzi citi objekti arī. Tātad atpūtas vietas, ēstuves, ģeogrāfiskie objekti, degvielas uzpildes stacijas, pasta nodaļas, valsts iestādes utt. Principā Kartes.vietas.lv ir atrodami visi tie objekti, kuri ir pieejami vortālā Vietas.lv un kuriem ir zināmas ģeogrāfiskās koordinātes.

Kartes.vietas.lv

Kartes.vietas.lv ir veidots kā alternatīva Vietas.lv, jo piedāvā gandrīz to pašu informācijas daudzumu, tikai ērtākā veidā. Tātad – ko tad īsti var Kartes.vietas.lv izdarīt? Par visu pēc kārtas.

Pavisam ir pieejami trīs dažādi kartes izmantošanas režīmi. Pirmais un noklusētais ir “Pastaiga”. Šajā režīmā var ceļot pa Latviju un ceļošanas (pataigas) laikā tiks uzrādīti konkrētajā apgabalā nozīmīgākie objekti. Uz attēlojamo objektu skaitu ir ierobežojums. Vienlaicīgi tiek rādīti ne vairāk kā 30 objekti. Līdz ar to – jo mazāks ģeogrāfiskais apgabals būs redzams, jo mazāk nozīmīgus objektus būs iespējams redzēt. Piemēram, skatoties rajona robežās nebūs iespējams redzēt kapsētas, bet tikai augstākas nozīmes objektus. Savukārt pagasta robežās jau ir pavisam reāli redzēt tik nepopulārus objektus kā kapsētas. Pastaigas laikā var izmantot arī filtrus. Piemēram, ja jūs neinteresē pilnībā visi objekti, bet tikai ar Izklaidi saistītie, tad sadaļā Kategoriju filtrs ir jāizvēlās attiecīgā lieta. Īsumā par pastaigu tas ir arī viss. Otrs režīms ir meklēšana. Ievadot meklēšanas logā, piemēram, peintbols tiks atlasīti un uz kartes parādīti visi objekti kuriem ir saistība ar peintbolu. Pārslēdzoties no viena objekta uz otru, ar peintbolu neisaistītie objekti netiks radīti. Tāpēc, ja vairs neinteresē meklēšana, bet ir vēlme atkal redzēt visus objektus, jāpārslēdzas uz Pastaigu. Trešais režīms ir “Manas kartes”. Tas ir aizmetnis personalizēšanas iespējām. Tātad pirmās funkcijas, ar kurām būs iespējams pielāgot Kartes.vietas.lv savam vajadzībām. Šobrīd iespējas ir sekojošas. Lietotājs var atzīmēt savus iecienītākos objektus. Būtībā tās sanāk kā grāmatzīmes uz konkrētiem objektiem. Otra iespēja ir atzīmēt nevis objektus, bet ģeogrāfisku vietu. Tātad, ja ir bieži jāapskata kādu konkrētu ģeogrāfisko vietu, atliek to pievienot savām kartēm un ar vienu klikšķi varēs uz to nokļūt.

Kartes.vietas.lv

Ja par režīmiem ir nedaudz apstāstīts, tad atliek vēl apstāstīt to, kāda tieši informācija ir pieejama par objektiem. Objekti kartē tiek atzīmēti ar animētiem marķieriem, kuri simbolizē par objekta piederību. Piemēram, balta mājiņa uz zila fona simbolizē viesnīcu, bet i burts uz zaļa fona informācijas centru. Uz šiem marķieriem var uzklikšķināt. Pēc klikšķa atvērsies info lodziņš ar pamatinformāciju par objektu (parasti tā ir kontaktinformācija, logo, ja tāds ir un vēl šis tas). Mazo info logu var palielināt un saņemt detalizētāku informāciju par konkrēto objektu. Lielajā informācijas logā var būt jau sīkāks apraksts par objektu, ja tāds pieejams: informatīvs apraksts, attēlu galerija, produktu saraksts, saites uz rakstiem, komentāri par objektu, saites uz tuvākajiem objektiem, kā arī citas noderīgas lietas.

Kartes.vietas.lv

Katru no objektiem iespējams arī komentēt. Negribu atklāt, kādas funkcijas tiks ieviestas vēlāk, bet varu pateikt, ka liels uzsvars tiks likts uz personalizēšanu.

Esmu iedevis aptuvenu ieskatu funkcionalitātē. Jāpiebilst, ka es esmu tas, kurš šo projektu ir uzprogrammējis. Līdz ar to es esmu arī tas, kuram ir jāizlabo atlikušās kļūdas. Tāpēc lūgums tiem, kam ir vēlme un interese – aiziet un paspēlēties. Kā arī pēc tam atsūtīt man atsauksmes un kļūdu ziņojumus (uz [email protected]). Zinu vairākas kļūdas, bet noteikti ir vēl krietni vairāk kļūdu, kā es varu apjaust. Līdz ar to, būšu pateicīgs, ja paziņosiet, nevis noklusēsiet. Šis ir unikāls resurss Latvijā un jo vairāk jūs iesaistīsieties, jo labāks tas būs.