Hansabankas automatizēto sistēmu kļūda

Kādu laiku atpakaļ rakstīju par to, ka drīzumā būs jāsāk atmaksāt Studiju un Studējošā kredītus. Dienas piecas atpakaļ pamanīju, ka Hanzanet uzrādās Hansabankas izsniegto Studiju un Studējošā kredītu atmaksas grafiks. Precīzāk – bija parādījies tas, ka no marta mēneša jāsāk atmaksāt kredītu. Tas vēl būtu normāli. Taču manu uzmanību piesaistīja tas, ka kredītiem bija piemērota procentu likme 11-12.5% (atkarībā no kredīta). Par šādu situāciju biju ļoti izbrīnīts. Iepriekš manī mājoja pārliecība, ka gadījumā ja studijas esmu pabeidzis, tad likme būs tikai 5%. Atgādināšu, ka kredīts Hansabankā man bija paņemts studējot bakalauros, kurus veiksmīgi esmu absolvējis.

Nolēmu, ka jāpainteresējas kāpēc procentu likme ir tik liela. Uzrakstīju epastu uz [email protected] ar attiecīgo jautājumu un situācijas izklāstu. Saņēmu atbildi, ka lai izskatītu jautājumu, man to ir jāiesniedz no Hanzanet vai arī jādodas uz kādu bankas filiāli. Tas tāpēc, ka caur Hanzanet iesniegts jautājums tiek izskatīts kā iesniegums. Tā arī izdarīju (aizsūtīju to pašu jautājumu caur Hanzanet). Pēc stundām 3 saņēmu atbildi, ka “tuvākajā laikā Studiju kredītu speciālists izskatīs jautājumu”. Nu neko – sākās gaidīšanas periods. Pirmdien pārbaudot pieejamo informāciju Hanzanet redzēju, ka procentu likmes daļai kredītu nomainītas uz 5% (Studējošā kredītam), bet Studiju kredītam uz 0%. Dažas stundas vēlāk saņēmu epastu, ka man bija taisnība. Tā kā es studijas bakalauros biju pabeidzis, tad kredītu jāsāk atmaksāt gadu pēc studiju beigšanas (tātad tikai jūnijā) un procentu likme būs 5%. Kļūda bija radusies, jo banka bija saņēmusi datus par to, ka es esmu izstājies no skolas pirms studiju beigšanas. Un tā kā sistēma ir automātiska, tad man tika sastādīts kredīta atmaksas grafiks.Taču lieta tāda, ka es izstājos no maģistriem, bet kredīts bija par bakalauriem. Līdz ar to varam secināt, ka Hansabankas automatizētajā sistēmā ir elementāra kļūda – nav pārbaudes uz to no kādas studiju programmas tad īsti students ir izstājies un kuras viņš ir veiksmīgi absolvējis.

Ja ar mani tā bija noticis, tad pieļauju, ka vēl krietnu bariņu bijušo studentu ir piemeklējis līdzīgs liktenis. Tikai jautājums – vai viņi ir piefiksējuši attiecīgo situāciju vai arī ar mierīgu sirdi maksā paaugstinātos procentus? Ja atpazīstat savu situāciju manā aprakstā – pārbaudiet savu kredītu procentu likmes.

1 comment

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.