Blogs ir tavs spogulis – turi to tīru!

Šis vairāk attiecas uz tiem, kuri nebaidās publicēties savā blogā, norādot savu īsto vārdu un uzvārdu. Bet ja tā padomā, arī jūs, bailīgie (kas neatklāj savu vārdu, uzvārdu), lielākajā daļā gadījumu neesat nemaz tik anonīmi kā jums šķiet. Tāpēc adresēju šo visiem. BLOGS IR TAVS SPOGULIS – TURI TO TĪRU!

Kāpēc tāds uzsauciens? Vakardienas notikumu dēļ. Man patīk būt lietas kursā par to, kas notiek Latvijas darba tirgū. Kā arī pieturos pie dzīves modeļa – pasaule ir pilna ar iespējām, jāpamana tikai to kas domāta tev. Tāpēc aizsūtīju dažus jautājumus vienam kantorim, kurš meklē sev darbiniekus. Jautājumi bija par darba sludinājumu un savu CV es tā arī nebiju nosūtījis. Uzreiz minēšu, ka kantoris ir liels. Pirmkārt mani pārsteidza tas, ka uz visiem uzdotajiem jautājumiem es saņēmu atbildes. Bet vēl vairāk mani pārsteidza tas, ka persona, kura man atbildēja, bija paspējusi sameklēt manu blogu, kas šai personai radīja pirmo iespaidu par mani. Līdz ar to varu prognozēt, ka ja gadījumā manā blogā būtu rakstīts kaut kas no sērijas “o kā es šodien dzēru” vai arī saliktas erotiska satura bildītes, diez vai attiecīgā persona būtu ar mani ieladusies dziļākās diskusijās.

Tie blogi kuri pastāv ilgāk par dažām nedēļām ir ideāls personas spogulis. Raksti atspoguļo gan blogera intereses, gan izteikšanās veidu, gan attieksmi utt. Tas ir blogera spogulis. Turklāt šajā spogulī esošo blogera atspulgu skata ne tikai blogeris, bet teju vai visi, kam ir/var būt kaut kādas attiecības ar attiecīgo personu. Par to, kā tas var ietekmēt tālākās dzīves gaitas katrs varat spriest pats. Vienam blogs var sniegt jaunas iespējas, citam būt par iespēju slepkavu. Varbūt ir pienācis laiks izvērtēt to, ko par tevi stāsta tavs blogs?

6 comments

 1. Tu esi tāds, kāds tu esi un tur neko nepadarīsi. Protams, var slēpties un mākslīgi sevi padarīt savādāku citu acīs, bet vienalga tu esi cilvēks un agri vai vēlu darba devējs sapratīs tavu īsto dabu.

  Blogs nav spogulis tev, bet gan tavai būtībai un tas nav nekas slikts, ja kādreiz esi iemetis iekšā kādu nepareizo bildīti vai vienkārši kaut ko skarbāk aprakstījis. Tas parāda tikai to, ka cilvēks ir cilvēks nevis mašīna.

  Manu blogu lasa mani kolēģi un reizēm par tādām lietām tikai pasmejās.

 2. Ja es kādu ņemtu darbā es vēl pie reizes iečekotu, kur viņš ir komentējis, kad un kādos laikos, lai saprastu cik efektīvi cilvēks izmanto savu darba laiku :D

 3. Blogeris stājas spiegu augstskolā.
  Blogeris neatbildēja uz nevienu eksāmena jautājumu un tika uzņemts uzreiz otrajā kursā.

 4. BlackHalt zemteksts slēpj dziļu patiesību. ;-)

  Un tur ir taisnība, ka darba devējs centīsies izrakt par tevi internetā visu iespējamo. Cilvēki bieži kļūdās, jo īpaši lietojot internetu. Taču var arī mākslīgi radīt sev tēlu vai pat vairākus un tad sākās īstā jautrība. ;-)

 5. pagaidām var vēl nesatraukties, neticu ka nozīmīgs skaits personāla daļas vadītāju apzinās google spēku tevis spiegošanā. šādos amatos tipisks veidols: simpātiska sieviete, kas zin ko grib, studējusi komunikāciju vai psiholoģiju, internetu izmanto lai čekotu meilu, googlētu nākamo ceļojumu un patusētu draugos. kas ir ‘blogs’ un ‘blogošana’ kāds pusprocents varbūt saprot :)
  vairāk būtu jābaidās no bildēm kuras liec draugos savā galerijā un savas ‘par mani’ ailītes ievadītās informācijas ;)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.