Tiem, kam patika X-COM, jāpamēģina UFO: Alien Invasion

UFO: Alien InvasionŠodien izskatot RSS listes pamanīju, ka iznākusi jauna versija spēlei UFO: Alien Invasion. Tā kā vārds UFO spēļu sakarā man asociējās ar spēles X-COM pirmo daļu, tad nolēmu paskatīties nedaudz sīkāk. Lēmums bija pareizs un tagad zinu, ka beidzot esmu ieguvis vienu varen labu, turklāt bezmaksas spēli (šī ir atvērtā koda spēle).

Ja kāds nezina, kas ir X-COM, tad varu nedaudz pastāstīt. Tā ir spēle, kura pie spēlētājiem nonāca tālajā 1993.gadā. Pats viņu spēlēju vismaz 10 gadus atpakaļ. Toreiz bija tā laime, ka klasesbiedram mājās bija dators (par datoru atceros tikai to, ka tam bija 8MB RAM). Spēle izskatijās viņa aptuveni šādi:

X-COM

X-COM

Spēles pamatdoma – zemei uzbrukuši citplanētieši, no kuriem, protams, jātiek vaļā. Darbība notiek sūtot kuģi ar cilvēciņiem uz vietām, kur pamanīti citplanētieši. Cīņas notiek slaktējot citplanētiešus ar kādu no ieroču veidiem (šaujamieroči, granātas, durkļi utt.). Sākotnēji ieroči ir vāji, cilvēciņi neveikli (šauj garām, ātri krīt panikā utt.). Bet ar laiku cilvēciņi uztrenējas, tiek izgudroti jauni ieroči, bruņas (izpētot no citplanētiešiem iegūtos materiālus). Spēle ir bāzēta uz gājieniem. Tātad – no sākuma spēlētājs izdara gājienu ar katru no cilvēciņiem, tad pakustās citplanētieši. Ceru, ka aptuvena ideja ir dota.

UFO: Alien Invasion nav X-COM atjaunotā grafikā. Tā pilnībā ir aizguvusi domu no X-COM, bet piedāvā vēl daudzas jaunas iespējas. Turklāt spēli iespējams spēlēt ne tikai pret datoru, bet vairāku spēlētāju režīmā (izmantojot LAN vai internetu). Piemēram, viens spēlētājs var vadīt cilvēciņus, bet otrs citplanētiešus. Papildus tam, ir iespējams, ka katrā no pusēm spēlē 3 komandas. Ļoti gribētos šo izmēģināt dzīvē. Varētu būt visai interesanti.

Spēle ir veidota izmantojot stipri modificētu Quake2 dzinēju. Bet ar to uzreiz nevajag iedomāties, ka tas ir kaut kāds Quake klons. Un likumsakarīgi, ka tā kā tas ir Quake dzinējs, tad viss balstīts uz OpenGL.

Es pamēģināju spēli uzlikt uz Windows Vista, bet diemžēl palaist tā arī nesanāca. Iemesls tam ir ATI draiveri. Atradu forumos, ka neesmu vienīgais, kas saskāries ar šādu problēmu. Bet risinājumu tā arī neatradu.

Tāpēc lejupielādēju Linux versiju. Uzinstalēju. Mēģināju palaist, bet nesanāca, jo trūka 3 bibliotēkas (izmantoju Ubuntu Gutsy). Tās pieinstalēju un spēle aizgāja. Nebija vēl laika, lai īpaši iedziļinātos visās detaļās, bet esmu patīkami pārsteigts. Tad kad būs vairāk brīva laika, noteikti spēli kārtīgi paspēlēšu.

Lejupielādēt var no šejienes (Windows, Linux, MAC). Spēle aizņem ~400MB. Es novilku ufoai-2.2-linux.run. Uzinstalēt var sekojoši:
$ chmod +x ufoai-2.2-linux.run
$ ./ufoai-2.2-linux.run

Man trūka sekojošas bibliotēkas: libcurl.so.4, libSDL_ttf-2.0.so.0, libSDL_mixer-1.2.so.0.
Pirmo no tām uzinstalēju izmantojot:
$ sudo apt-get install curl
Bet pārējās divas sameklēju ar Synaptic Package Manager.

Spēles reklāmas video:

Tiem, kam nerāda, var mēģināt skatīties YouTube.