Par “Nav ideju par ko rakstīt”

Laikam pēdējā laikā pārāk bieži izsakos par blogošanu. Iespējams, ka no malas sāk šķist, ka uzskatu sevi par pareizo, zinošo utt. Tā nav. Es jau kaut kad iepriekš minēju, ka šāda izteikšanās man palīdz nonākt līdz kādiem dziļākiem spriedumiem. Tāpēc turpināšu iesākto un izteikšos par vienu no lietām, kuru nākas dzirdēt no blogeriem, kuri tikai sāk savas gaitas šajā nodarbē.

Parasti pirmās dienas, nedēļu vai kādu citu īsu laika periodu ir daudz ierakstu no jauno censoņu puses. Bet tad iestājas pauze. Kā atbilde uz pauzi no blogera puses ir attaisnošanās. Reizēm tā ir aizbildināšanās ar laika trūkumu (šo piekopj gan iesācēji, gan jau ar labu stāžu esoši blogeri), gan ar ideju trūkumu (šis ir izteikts iesācējiem). Abi ir ticami iemesli. Pašam arī ir gadījies, kad nedēļu un pat divas nav kad pievērsties blogam, bet idejas gan parasti netrūkst. Šoreiz turpināšu par to kas ir minēts virsrakstā. Tātad otro aizbildināšanās veidu.

Kad es redzu tekstus, kuros ietvertā doma skan aptuveni “Man nav ideju par ko rakstīt”, “Par ko lai uzraksta”, “Iesakiet par ko gribat lasīt” utt., tad man šķiet, ka jaunais censonis ir izvēlējies sev nepareizu nodarbi. Iespējams, ka nevis nepareizu, bet nedaudz par agru. Blogu būtu jāsāk rakstīt tad, kad ir idejas, intereses. Tad, kad ir viedoklis. Ja šie abi punkti izpildās, tad blogerim vienmēr būs ko teikt. Pat neatkarīgi no tā vai viņš ir eksperts jautājumos, par kuriem diskutē. Tēmas par kurām rakstīt atradīsies pašas. Jo, ja ir idejas vai kādas intereses, tad rakstos tiek apspēlētas tās. Savukārt ideju apspēlēšana rada jaunas un atkal ir ko teikt. Ja ir viedoklis par apkārt (dzīvē, internetā utt.) notiekošo, tad būs par ko rakstīt jebkurā gadījumā. Nav obligāti vienmēr jāsacer kaut ko zinātniski vai tehnoloģiski sarežģītu. Tas nāks ar pieredzi. Arī es vēl pieredzi tikai uzkrāju un vēl tāls ceļš ejams, līdz spēšu kaut ko zinātniski/tehnoloģiski sarežģītu uzrakstīt. Pietiek, ja var izteikt viedokli par kaut ko. Iespējams aplamu, iespējams smieklīgu, bet tāda jau ir blogera būtība – izteikties.

Noslēdzot šo es gribētu aicināt tos kas tikai domā sākt rakstīt savu blogu un tos, kas tikko ir sākuši, padomāt par to vai tiešām blogu gatavojaties rakstīt tāpēc, ka jums ir ko teikt un ir vēlme teikt, vai arī jums tā šķiet modes lieta. Tāpēc, ka Juris no 12 klases raksta blogu vai kāds ar bloga rakstīšanu kļūst atpazīstams nenozīmē, ka to jādara visiem. Varbūt ir vērts nogaidīt, līdz atrodat sev kādu izteiktu interešu lauku un tikai tad sākt rakstīt. Visu to es saku ne jau tāpēc, ka man šādi blogi ļoti traucētu, bet gan tāpēc, ka ja pirms bloga uzsākšanas nav pārliecības, ka būs ko teikt vairāk par padsmit reizēm, tad lielākajā daļā gadījumu šāds blogs visai ātri mirst. Un tā autors ir zaudējis laiku, kā arī vīlies, ka kārtējā lieta nav sanākusi. Bloga uzturēšana pie dzīvības prasa krietni vairāk laika un pūļu kā sākumā var šķist. Līdzībās runājot varu teikt, ka ievadu kādai grāmatai var uzrakstīt ļoti daudzi, bet sarakstīt nākamās lapas, līdz grāmata tiek pabeigta, spēj tikai retais. Tas, ka ne visas grāmatas ir pērles ir citas diskusijas jautājums.

4 comments

 1. Man, piemēram, tas aiz vien šķiet labs pašizteiksmes veids. Nav mainījušās domas jau vairāk kā gadu. Vienmēr ir paticis rakstīt, skolā sacerējumi arī padevās. Tamdēļ ir vajadzība un gribēšana pēc vietas, kur izlikt savu vārdu.

  Citādi, jā, Tu par blogošanu izsakies bieži, bet vismaz man kā lasītājam tas ir interesanti. Jo tomēr ne visi prot tā labi uzrakstīt. Tev tas izdodas.

  Kā arī, rakstot par blogiem, nodrošini nervus un veselo saprātu pret ‘a kas tu pats tāds esi’ vai ‘ko tu esi izdarījis TĀDU?’ pļurkstētājiem :)

 2. Ar mani ir nedaudz citādāk. Man nekad nav padevušies domraksti un valodas. Šajos priekšmetos jau no pirmajām klasēm saņēmu viszemākos novērtējumus.

  Savukārt tas, ka varu izteikties blogos, žurnālos (ja kāds atcerās kalnus, kurus rakstīju boot.lv drukātajai versijai) ir saistīts ar to, ka attiecīgajās vietās nav uzpiests formāts (nav jāizpatīk skolotājai). Līdz ar to varu izteikt tādu viedokli kādu gribu, teikumus veidot tādus kādus gribu. Un tā kā esmu no tiem, kam ir vēlme izteikties, tad nevaru nerakstīt.

  Rezumējot pašam savu komentāru jāsaka, ka tas vai skolā ir domrakstos veicies neliecina pilnībā neko par to vai attiecīga persona spēj rakstīt cita veida materiālus.

  Un jā – prieks, ka vismaz kādam arī patīk tas ko un kā es rakstu. Jūtu, ka par šo kaut kad taps vēl viens ieraksts kaut kad.

 3. Piekrītu. Nereti tā tik tiešām ir, ka skolas sacerējumos kādam ir ūber atzīmes, bet, tiklīdz tam palūdz uzrakstīt ko citu: tā nekas lādzīgs nenāk ārā.

  Man gan tas ‘padevās skolā rakstīt’ vairāk bija domāts, ka patika rakstīt un nereti pat par daudz rakstīju. Kopumā labi gan nemācījos, jo slinks biju :)

  Bet, jā, kad pats izvēlies ko un kā rakstīt ir savā veidā vieglāk.

 4. heh.. aizdomājos.. atzīšos, ka brīžiem tā ir, ka “Nav ideju par ko rakstīt”.

  bet. brīžiem ideju ir vairāk, nekā laika. man tas ir ļoti viļņveidīgi.

  un- kāpēc es sāku rakstīt blogu? tāpēc, ka es varu sevi izpaust. tāpēc, ka manu viedokli uzzina citi. tāpēc, ka es veidoju sev atpazīstamību un reputāciju. kā arī tāpēc, ka reizēm ir lietas, ko vienkārši vajag pateikt. un- tāpēc, lai mani draugi un paziņas varētu vairāk uzzināt par mani un manām domām. man, piemēram, būtu ļoti interesanti, ja kāds personiski pazīstams cilvēks rakstītu kaut cik sakarīgu blogu.

  bet rakstam tikai piekrītu. un, ja godīgi, ceru, ka man blogošana neapniks, jo pa šo neilgo laiku tā ir daudz man devusi..

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.