Nozare.info apmeklētība kvalitātes vai antireklāmas rezultāts?

Nozare.infoŠodien izplatīta kārtējā preses relīze par Nozare.info. Tajā uzsvērts, ka resursu jau apmeklējuši 50’000 cilvēku pirmā mēneša laikā un tiek izteikta prognoze, ka februārī apmeklējums sasniegs 100’000.

“Esam apmierināti, ka izdevies radīt cilvēkiem tiešām nepieciešamu un noderīgu mediju, kas ne tikai palīdz viegli orientēties apjomīgajā informācijā, atrodot sev nepieciešamo, bet arī piedāvā iespējas izglītoties un uzzināt visas interesējošās sfēras aktualitātes. Apmeklētāju skaita pieaugums apliecina to, ka šāds interaktīvs interneta resurss bija nepieciešams, un cilvēki to novērtē”, situāciju komentē NOZARE.INFO rīkotājdirektore Linda Sleja.

Lasot šādu informāciju es aizdomājos par virsrakstā minēto. Vai tiešām lielais apmeklējums ir tāpēc, ka cilvēki šajā resursā atrod sev nepieciešamu informāciju vai arī tāpēc, ka pirms nedēļas par Nozare.info ziņoja daudzi resursi (LETA, blogi utt.) sakarā ar teju vai skandalozo rēķinu izsūtīšanu.

Man šķiet, ka tieši lielā publicitāte un skandāla piegarša bija tas, kas radīja apmeklētāju plūsmu. Par to, ka resurss netiek pārāk intensīvi izmantots liecina kaut vai tas, ka pie informatīvajiem materiāliem komentāru skaits parasti ir 0. Bet var jau būt, ka šī resursa apmeklētāji nevēlas dalīt komentārus.

Turklāt, ja lielo apmeklētību nodrošināja skandāliņš, tad mēs esam bijuši liecinieki tam, kā arī antireklāma var būt liela reklāma, ja mērķis ir savākt lielu sākotnējo apmeklējumu. Protams, lielākā daļa no apmeklētājiem vairs neatgriezīsies, bet sava auditorija būs atrasta.

Bet ja nu es kļūdos un tiešām jau 50’000 un drīz pat 100’000 cilvēki ir ieinteresēti attiecīgajā resursā publicētajā informācijā, tad cepuri nost veidotājiem par perfekti padarīto darbu.