Arī es izstājos no Gmetrix topa

GmetrixIzlasīju Artūra ierakstu par to, ka jau divi blogeri izstājušies no Gmetrix.lv topa. Par to kādēļ viņi tā darīja var izlasīt attiecīgajā ierakstā. Lasot rakstu es īsti nepiedomāju vai uzrakstītie iemesli ir tieši tādi, kādi tie patiesībā ir. Mani vairāk uzrunāja tā daļa par to, ka Gmetrix ir ekskluzīva pieeja pie ļoti detalizētiem blogu statistikas datiem. Tie nav tikai pliki cipariņi par to cik apmeklētāji atnāk uz blogu. Informācija ietver sevī ļoti detalizētu atskaiti par to no kurienes cilvēki nāk, ko lasa utt. Esmu pārliecināts, ka Gmetrix šo informāciju neizmantoja ļauniem mērķiem, bet paranoja dara savu. Iepriekš kaut kā par to nebiju aizdomājies. Bet tagad, ja padomāju, ka kāds cits redz pilnīgi visu, kas notiek ar blogu, tad tas ir tāpat, kā tikai apakšbiksēs staigāt pa ielu. Un tas nav īsti omulīgi.

Turklāt interesantāk ir, ja lasītājus par to kā notiek bloga attīstība informēju ik pa laikam, kad sasniegts kāds noteikts jauns punkts, nevis ja cipari visu laiku ir pieejami. Tieši šī iemesla dēļ izņēmu Feedburner skaitītāju.

16 comments

 1. Un google-analytics.com, statcounter.com un analytics.live.com neredz pilnīgi visu, kas notiek ar tavu blogu? Par ko gan gmetrix.lv ir sliktāks par tiem?

 2. Ir būtiska atšķirība. Tā statistika nav publiska. Turklāt diez vai Google un Microsoft, kā arī Statcounter darbiniekus interesēs pētīt to, kas notiek ar tik necilu blogu,kā mans.

  Savukārt, ja kādam parastajam mirstīgajam LV ir pieeja pie šiem datiem, kur garantija ka tie netiks pētīti un nodoti tālāk vai arī izmantoti savām vajadzībām? Kā jau teicu, esmu pārliecināts, ka Gmetrix neizmanto šos datus tādiem mērķiem, bet ir tak teiciens “nekad nesaki nekad”.

 3. Ar to ka Gmetrix īpašnieks ir viens blogeris Pods.lv kas ir konkurents taču!

  Pareiza rīcība. Kļūda bija iestāties.

 4. Google tāpat zin visu ko tu meklēji no taviem pamatskolas laikeim! Manupraat google zin vairaak nekaa vaidzeetu vienai korporaacijai!Arvien vairaak liekas ka taaa ir tikai izkaartne Asv valdiibas militaaram projektam lai ieguutu info no visas pasaulesun kotroleetu informaacijas pluusumu ;/

 5. Bara instinkts. Par ko jūs baidāties? :) Pat ja Google neinteresē tieši tavs konkrētais blogs, tai noteikti interesē apmeklētāju plūsmu, no – uz utt.

  Katrā ziņā Gmetrix tiešām Latvijā ir (bija?) viens no objektīvākajiem topiem, lai salīdzinātu Latvijas blogu apmeklējumu.

 6. Žēl… šoreiz es Tev nepiekritīšu- tik traki jau nav, lai gan saprotu Tavu domu.

 7. Ak, Dievs! Cilvēki zinās, no kurienes nāk un kurp iet!
  Tas tak nav tavs dzīvoklis un zinās nevis to, kur tu ej, bet to, kas iet… Tā ir informācija par citiem. Bet šo informāciju izmantot var tikai vienā veidā, lai kaut kādīgi nopelnītu ar to naudiņu, bet viņi nevar nopelnīt bez tevis – tas pat tev ir izdevīgi…
  Nepiekrītu, ka tas bija pareizais solis. Un – internets paliek tik pierasts, ka vairāk nav vērts slēpties, ja vien nav kādi īpaši iemesli!

 8. Vispār tauta nedaduz pārāk sacepusies par šo tematu. Kā jau pie Artūra teicu – tas ka daži izstājas un daži nāk klāt ir pavisam normāli. Un paredzu, ka tops turpinās dzīvot, jo tajā būs paši lielākie blogi. Un kur lielākie, tur gribās būt arī mazajiem. Kopā jautrāk.

  Ja būtu bijusi iespēja Gmetrix dot pieeju tikai pie plikiem apmeklējuma cipariņiem, tad nebūtu izstājies. Bet tā kā ir – visu vai neko – tad izvēlējos neko. Taču ar savu rīcību nebūt nenorādu, ka tas nu ir tas ko vajadzētu darīt citiem. Tops ir noderīgs un ja nav tāda paranoja kāda ir man, tad no tā stāties ārā nevajadzētu.

 9. Patiesībā katrs dara, kā viņam tīk. Un katram savi iemesli… Es necepos, bet domāju, ka ir dīvaini, ka, redz Onkulis un Krizdabs izstājas (pie tam viņi sākuši rakstīt arvien retāk) un uzreiz ķēdīte pakaļ…

 10. Vai es kaut ko jaucu, bet man šķiet, ka Gmetrix.lv rāda tikai apmeklētāju skaitus. Nevis to ‘no kurienes, uz kurieni un kas nācis-gājis’.

  Izskatās vairāk pēc tādas ākstīšanās bariņā.

 11. Jā – rāda apmeklējumu, bet pieeja viņiem ir pie visiem datiem. Ja izmanto Google Analytics vari uztaisīt “lūriķa” accountu (tātad tādu kāds ir Gmetrix) un paskatīties ko viņi redz.

 12. :) smieklīgs ir šis teikums: “Vispār tauta nedaduz pārāk sacepusies par šo tematu.”

  Kāpēc tad ar tādu virsrakstu parādi, ka nebūsi vairs Gmetrix topā? Varēji klusējot to izdarīt un miers. Tikai nesaki, ka negribējās dzirdēt šo “cepienu” un redzēt apmeklētāju pieplūdumu ar “skaļo” virsrakstu.

 13. Jā – rakstīju, jo gribēju dzirdēt ko citi teiks. Bet ne jau ka par šo tagad visās malās diskutēs kā kaut kādu jaunu kara vilni un ka mani sāks uzskatīt par kaut kādu pārbēdzēju, dezertieri utt. Rakstīju, jo gribēju, lai citi zina kāpēc es izstājos nevis meklē sazvērestības teorijas, kā tas ir Mika gadījumā.

  Turklāt nekāroju pēc apmeklētāju pieplūduma, to iegūstot ar skaļiem virsrakstiem. Sīkāk tagad nerakstīšu kāpēc, jo tas būs vismaz viena raksta garš apraksts.

 14. Tas, ka kādam vēl ir pieejama informācija par manu veikumu, neliek justies īpaši drošam, ka tas netiks izmantots “citiem nolūkiem”. Taču ja nepadalīsies ar statistiku, tad neredzēsi kopējo ainu – kā uz vispārējā fona tu pats izskaties starp tiem daudzajiem. Katrā ziņā – lai “krāniķ”s kļūtu garāks”, ir jāupurē sava identitāte.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.