Desmit mīti par PHP

Jaybill McCarthy savā blogā uzskaitījis desmit mītus par PHP un katru no tiem atspēkojis. Ja ne atspēkojis, tad vismaz devis labu vielu pārdomām par to vai tiešām attiecīgā lieta ir patiess pieņēmums par PHP.

Runa iet par sekojošiem mītiem (atvainojos, ja tulkojums nebūs 100% precīzs):
1) PHP nav patiesi (pilnībā) objektorientēta valoda
2) PHP iedrošina (veicina) nekvalitatīvu kodu (par šo es jau vienreiz biju izteicies un šķiet, ka nedaudz pa daudz biju sacepies)
3) PHP neseko MVC
4) PHP ir lēns, jo tiek interpretēts
5) PHP nav labu debuggeru un IDEs
6) Visas PHP aplikācijas izskatās vienādi
7) PHP nav domāts “nopietniem” izstrādātājiem
8) PHP der tikai Web aplikācijām
9) PHP kods ir juceklīgs dēļ “include” un “require”
10) PHP kods ir pārpilns ar iekšrindas SQL teikumiem (iekšrindas domāts “in-line”)

Ieteicams izlasīt gan tiem, kas ar PHP strādā, gan tiem, kas strāda ar citām valodām.

Flattr this!

3 comments

 1. Sākumā no tevis rakstītā es sapratu, ka viņš ir pierādījis, ka šie mīti ir patiesi. Ātri pārskrienot oriģinālajam rakstam sapratu, ko tu esi domājis ar vārdu atspēkojis (man šis vārds kaut kā neiet kopā ar vārdu mītu, kuru aplamuma pierādīšanu ierasts apzīmēt ar vārdu – apgāzts).
  Runājot par pašiem mītiem, tad vietām man ir ko piebilst.
  1) PHP4 OOP, jebkurš idiots var nejauši izvarot, pat, ja netiek klāt klases izejas kodam. PHP5 ir solis uz priekšu, taču joprojām ir sīkumi, kas pietrūkst no OOP.
  2) Mīts radies pateicoties tam, ka PHP mistisku iemeslu dēļ ir ērti apgūstams un programmētāji iesācēji nekad neraksta perfektu kodu. Un kamēr viņus neviens nepamāca, tikmēr viņi līdz mūža beigām turpinās rakstīt neglītu kodu.
  5) vispār patiess mīts, ja uz to raugās no opensource un freeware viedokļa. Gan Zend, gan Nusphere ir maksas softi, taču Eclipse ir veidota Java`ā, kā rezultātā to nav ērti izmantot uz pavecākiem datoriem (ja tur aizvērtus visus webbrowserus un citus lielus softus, tad varbūt vēl var izmantot).
  9) un 10) ir cieši saistīts ar otro mītu (iesācēju kļūdas) un var viegli novērst ņemot vērā 1) mītu. Personīgi es ļoti reti lietoju include un require koda vidū, jo cenšos to izvietot faila sākumā.

  No tā visa izriet, ka mītus visbiežāk sacer nekompetenti ļaudis. Un to arī apstiprina autors.

Iekomentē