RSS abonentu skaits = bloga popularitātes rādītājs?

Kas norāda uz to cik populārs ir blogs vai jebkurš cits resurss? Agrāk popularitāti mērīja unikālo apmeklētāju skaita/lapu rādījumu skaita atspoguļojumā. Bet manuprāt tas vairs nav objektīvs popularitātes rādītājs.

Kāpēc? Tāpēc, ka ir mainījies veids kā resursi tiek lasīti un kā viņi funkcionē. Ajax izmantošana samazinājusi lapas rādījumu skaita nozīmību. Tā vietā jāizmanto kādu citu kritēriju. Piemēram, lapā pavadīto laiku.

RSS var samazināt resursa apmeklētību ja skatās dienas ietvaros. Tāpēc arī dienas unikālo apmeklētāju skaitam vairs nav tādas nozīmes kā agrāk. Tā vietā būtu krietni augstāk jāvērtē nevis resursa apmeklētāju skaitu, bet RSS abonentu (personu kas lasa RSS lentu) skaitu. Jo šīs personas ir resursa pastāvīgie lasītāji un tieši viņi norāda uz popularitāti.

Ja ticēt Feedburner datiem, tad pup.lv RSS abonē ~80 lasītāji. Dienā blogu apmeklē aptuveni 90-100 lasītāji. Līdz ar to man ir gandrīz tik pat daudz RSS abonentu cik pup.lv apmelētāju. No tiem otrajiem lielākā daļa uz pup.lv ierodas ar Google palīdzību. Un to lasītāju skaits nenorāda uz bloga popularitāti. Lielākā daļa no viņiem otru reizi diez vai pup.lv vēl iegriezīsies. Taču RSS abonenti ir tie, kas visticamāk manis rakstīto izlasīs un viņi arī ir tā auditorijas daļa, kura norāda uz popularitāti.

Iespējams citos gadījumos RSS abonentu skaita nozīme nav tik izteikta. Tas galvenokārt attiecas uz tiem resursiem, kuru auditorija nav tāda, kas mēdz izmantot RSS. Taču blogu ietvaros situācijai vajadzētu būt līdzīgai.

Kādas ir jūsu domas par to cik liela nozīme ir RSS abonentu skaitam? Kurš blogs ir uzskatāms par populārāku – tāds kuram ir 50 RSS abonenti un 100 apmeklētāji dienā vai tāds, kuram ir 100 RSS abonenti un 40 apmeklētāji dienā?

P.S. Tiem, kas grib lasīt pup.lv rakstus un komentārus RSS veidā izmantot šīs saites: Raksti un Komentāri.

5 comments

 1. Papeeti statistiku siikaak, man taa domaat ka, iespeejams, lasiitaaji un RSS abonenti biezi meedz buut vieni un tie pashi. Tu tachu neteiksi, ka tevu blogu lasa 100 cilveeki – 100 sievietes, un 100 viirieshi. Tas jau cits tstaasts… Bet tomeer.

  Bez tam, paarej uz feedburner, un vareesi ievaakt jau preciizu statistiku. Es tikai pirms vairaak kaa meenesha paargaaju, liidz tam man bija dzilji vienalga par RSS lasiitaajiem, tagad vairs taa nav, taa kaa tagad redzu jau konkreetaakus rezultaatus…

 2. Tas, kuram ir vairāk RSS viennozīmīgi ir populārāks par to, kuram vienkārši ir lielāks apmeklējums, bet tas gan vēl ir atkarīgs no tā cik advancēta ir auditorija. Jo RSS 95% interneta lietotāju joprojām ir tumša bilde

 3. Ak jaa, un veel es tevi vareetu iepriecinaat – papeetot tava RSS statistiku ir sekojoshi rezultaati: pagaajushajaa meenesii tava bloga RSS barotnes abonentu skaits ir pieaudzis par veseliem 17%, un ja tempi nemazinaasies, tad jau peec gada to buus vairaak nekaa pieci simti. Veelaak pastaastiishu kur un kaadaa veidaa var ieguut ne tikai shos datus, bet arii veel plashaaku informaaicju…

 4. Google analītiķis saka, ka ~65% atnāk uz pup.lv no Google. Līdz ar to no 100 cilvēkiem 65 ir garām skrienošie.

  Feedburner rāda 80 RSS abonentus (izmantoju servisu jau dažus mēnešus).

  Protams, ka RSS abonenti arī nāk un skatās komentārus utt. Bet tad tie kas atnāk no RSS ir starp tiem 35% atlikušajiem. Turklāt starp tiem 35% ir arī tie kas nāk no citiem resursiem kuros ieliktas saites. No tā secinam, ka RSS abonenti ir pastāvīgi lasītāji, bet tie nav tādi, kas ies un refreshos lapu.

  Kaut kā tā.

 5. Man likaas, Endij, ka tu lasi manas domas, taa kaa vakardin uzraxtiiju pamatiigi garu rakstu par sho teemu, tachu tas tiks publceets veelaak, taa kaa tuuliit publiceeshu shodien uzraxtiito interviju ar desmit LV blogerim par sho teemu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.