Hardy Heron Alpha 1 – neaiztieciet!

Biju labs un izdarīju to jūsu vietā. Noeksperimentēju cik stabils ir Hardy Heron Alpha 1. Tiem, kas nezina – Hardy Heron ir jaunākā Ubuntu versija, kura būs pieejama no nākamā gada aprīļa. Tātad Ubuntu versija, kura vēl ir dziļā, dziļā izstrādes stadijā.

No Alpha (turklāt nr.1) versijām parasti visi uzmanās un skatās uz tām ar lielu skepsi. Es esmu no eksperimentētājiem un tā vārdā, lai pēc iespējas ātrak tiktu pie jaunākajām programmatūras iespējām (funkcijām), mēdzu testēt arī ļoti nestabilas programmatūras versijas.

Lai gan Hardy Heron Alpha 1 nav daudz izmaiņu salīdzinājumā ar Gutsy (pēdējā stabilā versija), nolēmu paeksperimentēt. Nedaudz nepratīgi bija tas, ka eksperimentam tika izraudzīts dators pie kura ikdienā dzīvojos. Instalēšanas gaitā paspēju sajaukt partīciju nosaukumus un noformatēt vienu tādu, kuru nedrīkstēja. Bet nu tā bija mana neuzmanība, nevis Hardy Heron vaina.

Kāpēc virsrakstā esmu teicis, lai šo versiju neaiztiekat? Tāpēc, ka pagaidām Hardy Heron ir ļoti, ļoti nestabils. Vairākas programmas vienkārši nevērās vaļā. Citas ik pa laikam mira nost. Jautrākā no problēmām bija tāda, ka ievadot lietotāja vārdu un paroli atveras tikai brūns darbvirsmas fons un parādās peles kursors. Neparādās ikonas vai rīkjoslas (vai kā viņas dēvē). Atradu veidu kā tomēr tikt pie aktīvas darbvirsmas. Ieliekot kādu CD vai DVD attiecīgā lasītājā, dators nedaudz pagrab un brīdī kad tiek piemountēts attiecīgais datu nesējs parādās visas ikonas, ielādējas fona attēls utt. Tad var disku ņemt ārā un strādāt. Nu jā… par strādašanu to īsti nosaukt nevarēja, jo pēc 10 minūtēm sapratu, ka vajadzēs sistēmu nest nost. Tik smaga programmu atteikšanās no darbošanās nebija pat Feisty Alpha 1 laikos.

Tā iztērējot 3 stundas, zaudējot vienas partīcijas saturu, nosecinot, ka Hardy Heron vēl nav pat autiņos, tiku pie svaigas Gutsy sistēmas. Ieguvumi ir. Tagad varu jūs pabrīdināt, lai vismaz Alpha 1 versiju nebakstiet. Turklāt pēc pārinstalēšanas dators kļuvis krietni ņiprāks (java programmas).