Blogeri kā masu medijs

Sakarā ar “Angel & Devil” un to, ka tajā dalību ņēma vairāki blogeri, kuri tika pieaicināti kā alternatīvi mediju pārstāvji, man radušās vairākas pārdomas. Arta bīdītā ideja bija teju vai kā demo mēģinājums šādai praksei (ja neskaitam Artūra akcijas).

Līdz ar to pieļauju, ka tas kā izvērtās šis eksperiments, daudz ietekmēs šādas iespējas atkārtošanos nākotnē. Nenoliedzami, ka ar laiku blogeri tiks aicināti uz aizvien vairāk pasākumiem. Bet cik drīz un cik masveidīgi tas notiks?

To, ka blogiem ir spēks liecina ne jau tikai tas, ka tiem ir stabila lasītāju auditorija (lai gan salīdzinoši maza), bet arī Google patika pret blogiem. Google blogerus uzskata par vērā ņemamu informācijas avotu. Meklējot pēc atslēgvārdiem “Angel & Devil” vai “Angel and Devil“, var redzēt, ka pirmajā lapā lielu daļu no rezultātiem aizņem tieši saites uz blogiem (situācija var krietni mainīties, jo Google rezultātu aktualitāte mainās samērā bieži). Un ja kāds potenciālais pasākuma apmeklētājs gribēs pirms biļešu iegādes ievākt informāciju par pasākumu, ir pat ļoti ticams, ka viņš aizies uz kādu no blogiem. Un tur viņš redzēs to, kas blogerim par attiecīgo lietu bija sakāms.

Palasot vairāku blogeru atsauksmes par “Angel & Devil” var secināt, ka blogeri nav no tiem, kas veltīs skaistus vārdus tikai tāpēc, ka uz pasākumu ir uzaicināti. Tiks parādīts gan tas kas ir labs, gan tas kas nebija tik labs. Kritika ir neatņemama vērtējumu sastāvdaļa. Ceru, ka tie, kas vēlējās/vēlas blogerus sākt izmantot kā masu mediju paveidu, nebaidīsies no iespējamās kritikas un spēs novērtēt to, ka sabiedrībai ir nepieciešams arī ierindas cilvēku (blogeru) viedoklis par pasākumiem, nevis tikai nozares ekspertu un lielo masu mediju vērtējumi.

7 comments

 1. es kā blogeris esmu apmeklējis vairākus pasākumus :) tagad priekšā vēl pāris koncerti pat stāv ;)

 2. vienkārši nejaušības pēc mani akreditē viena koncertu organizēšanas firma, un ar citām iet pārrunas tagad :) (ne velti es rakstu par jaunākiem koncertiem)

 3. Kritika ir laba lieta. Tieši to arī (vismaz es) cerēju sagaidīt: reāla cilvēka reālu raudzījumu uz pasākumu. Ja kaut kas nebija ok, tad ir ļoti labi lasīt, ja bloga autors to nebaidās teikt.

  Atšķirība starp to, ko saka nombre un šeit teicu es, ir tā, ka ceru, ka nākotnē blogu autorus pašus aicinās uz pasākumiem. Respektīvi – Tev nav jāuzbāžas un jāsūta pieteikumi uz koncertaģentūrām, bet gluži kā šajā reizē Tu saņem pats. Artura Medņa ideja arī bija cita: ‘ieliec reklāmu – vari nākt uz pasākumu’, kas ir stipri savādāk.

  Vismaz es no savas puses zinu droši: ja vēl būs iespēja būt tuvumā kāda pasākuma rīkotājiem – noteikti izmantošu izdevību aicināt blogu autorus atkal un atkal. Manuprāt, ļoti vērtīgi. Bet blogeru atsauksmes par pasākumu ir tieši tādas, kādas pasākums ir pelnījis.

 4. Taisnība. Artūra akcija tomēr bija kā samaksa par reklāmu. Turpretī tavs piedāvājums bija bez saistībām.

 5. Nja… Viedi vārdi… Patiesībā man liekas, ka pēc blogeru aprakstiem, pat ja tie ir ļoti kritiski, nereti tomēr gribās pašam dzīvē uzzināt, kā tad īsti ir tajā pasākumā – galu galā viņš tur ir bijis un citiem gribās piedalīties diskusījā par to tēmu.

 6. Konkrēti šī pasākuma kontekstā, manuprāt, izmantot tikai blogerus, lai reklamētos, bija par maz. No tā izriet tiešas sekas- izrādes nebija izpārdotas, cilvēki nezināja un šajā gadijumā vajadzēja zināt naudīgajiem cilvēkiem. Piemēram, es šodien biju, mana biļete maksāja 55lv. Diez vai pati esi pirktu pa šādu summu, bet ir cilvēki, kam tā nav problēma. Lūk, ar tiem arī vajadzēja strādāt un izmantot klasiskos reklāmas kanālus- žurnālus, tv, radio, lielākos interneta portālus. Šie cilvēki, būsim reāli, nesēž internetā un blogos, viņi jāuzrunā tieši un tieši tur, kur atrodas.
  Bija vajadzīga liela ažiotāža, jārada absolūta nepieciešamība pēc šī pasākuma.
  Novēlu nākamgad mācīties no pieredzes, jo pasākuma ideja ir feina.

  Artūra akcija izdevās defaultā, jo viņš jau pirms diviem gadiem ielika ļoti labus pamatus, reklāmas kampaņa bija plaša un ne tikai internetā. Kas nozīmē, ka šobrīd tikai jāpamet āķis un uzķersies, jo lielāka daļa zina, par ko ir runa un zina, cik tas ir labs.

  Blogi kā reklāmas kanāls galīgi nav peļams vai atmetams, bet šobrīd vairāk kā papildinošs elements, nevis pamats.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.