Atskats uz muzikālajām dzīrēm “Angel & Devil”

Kā jau zināt, biju viens no tiem, kam bija tā laime kļūt Arta pamanītam un saņemt bezmaksas biļetes uz muzikālajām dzīrēm “Angel & Devil“. Pienācis laiks atskatīties uz to kāds pasākums bija izvērties manā skatījumā. Uzreiz jāsaka, ka neesmu nekāds mākslas, teātra vai kādu citādu kultūras izpausmju eksperts, tāpēc tālāk teiktais ir kā vienkārša ierindas cilvēka viedoklis.

Tātad pats sākums. Ieradāmies (es ar sievu) laicīgi – ~22:10. Lai nenokavētu pasākuma sākumu, bijām spiesti aiziet no 4 daļas operai Aīda. Ja būtu jau iepriekš izdalītas biļetes, nevis tās jāsaņem pirms pasākuma, iespējams būtu riskējuši un palikuši arī uz ceturto izrādes daļu. Bet nu atpakaļ pie lietas. Ieradāmies laicīgi, bet pasākums nesākās laicīgi. Tika teikts, ka iekšā varēs tikt no 22:00, bet pie galdiņiem tikām īsi pirms 23:00. Ņemot vērā ka tā ir pirmizrāde – piedodami. Pie galdiņa kopā bijām četri. Es, mana sieva, Miks un Zane. Tagad pazīstu par vienu blogeri vairāk. Tikām sēdēt pie pašas skatuves. Katram bija biļete 55Ls vērtībā.

Pārsteidzoši ēdieni un dzērienu straumes. Par šo ir kas sākāms. Cenas ēdienam es nevērtēšu. Bet izteikšu izbrīnu par sagaidīšanas dzērieniem. Tie ir tādi dzērieni, ko var dabūt bez maksas. Katram pienācās viens no 3-4 veidu alkoholiskajiem dzērieniem. Piemēram, ananāsu sula ar kaut ko klāt. Īsti neatceros šīs kombinācijas. Pārsteidzošais moments bija tāds, ka nebija iespējams saņemt bezalkoholisku dzērienu. Tātad – sulu ar alkoholu dod, bet sulu bez alkohola tikai par maksu. Iespējams, ka tā tas ir pieņemts un tā tam ir jābūt, bet man tas likās dīvaini. Vēl tikai piebildīšu, ka ņemot vērā visai dārgās biļetes, manuprāt, vajadzētu būt vairāk bezmaksas dzērieniem un ēdieniem.

Koncepcija. Ehh… Kaut kā es īsti neuztvēru to, kāpēc pasākumam ir nosaukums “Angel & Devil”. Varbūt tāpēc, ka neesmu kultūras lietu eksperts. Bet varbūt tāpēc, ka pasākumam kaut kas trūka. Nerunāšu šoreiz par mākslinieku mazājām kļūdām. Tās gadās visiem un nav nekas īpašs. Man pasākums vairāk izskatijās pēc latvisku, amerikānisku dziesmu izpildījuma ar krievu literārā darba citātiem. Īsti nevarēju noķert to, kā tas viss salīmējas kopā.

Izpildītāji. Iepriekš nebiju bijis uz pasākumā dalību ņēmušo mākslinieku koncertiem. Tāpēc nevarēšu salīdzināt ar to, kā bijis agrāk un kā ir tagad. Taču komentēt varu. Igo izpildījums man patika. Atraktīvs, dzīvespriecīgs. Mēģināja iesaistīt publiku (kura bija visai pasīva) gan dziedāšanā, gan ritma uzturēšanā sitot plaukstas. Melo M – manuprāt labākais kas šajā pasākumā bija. Par viņiem gan gribētos teikt atsevišķi dažus vārdus. Lai gan puiši cenšas radīt visai skarbu tēlu (ar asām kustībām, pozām utt.), tajā pat laikā esot eleganti tērpti, kaut kas nedaudz pietrūkst. Varbūt tāpēc, ka viņi vēl izskatās jauni un tāpēc grūti ieraudzīt skarbu čella skrāpētāju. Katrā ziņā izpildijums kā tāds man patika un esmu pārliecināts ka pēc vēl kāda laika šis trio būs vēl labāks! Ladybird… Meitene kā no žurnāla vāka. Slikti jau nav. Bet par izpildījumu – varēja būt atraktīvāks. Redz – šādam pasākumam vajag būt dinamiskam, tādam kas publiku grib piecelt kājās utt. Bet Ladybird no pieminētajiem trijiem bija kā pauze kurā apēst kādu piparkūku. Jo ja iepriekšējie divi bija visai dinamiski un mēģināja publiku iedzīvināt, tad Ladybird bija krietni mierīgāks izpildījums. Skanīgs, bet mierīgs. Varbūt tādas pauzes arī ir vajadzīgas. Bet, manuprāt, vajadzēja nedaudz vairāk enerģijas. Lardo un Spirit Show. Bija OK, bet nekas jauns. Līdzīgi priekšnesumi jau bija redzēti, tāpēc nepārsteidza, bet, protams, meitenes bija uzmanību piesaistošas. Labākais no viņu uznācieniem bija tas, kurā pieslēdzās Melo M. Kā pērējiem šķita? Vēl paliek akrobāti, burvju mākslinieks, uguns spļāvēji un aktieri. Akrobāti bija 2 un lēkāja iekārušies gumijās. Kā fona elements bija OK. Uguns spļāvēji un burvju mākslinieks. Nebija slikti. Vismaz uguns parādīšanās sāka ataisnot to, ka afišas un skatuve noformējumā izmantotas liesmas. Aktieri. Khm. Trijotne visai interesanta, bet no tā ko viņi runāja es tā īsti arī neko nesapratu. Bet varbūt nevajadzēja arī. Laikam jau ar izteiktajiem citātiem mēģināja pieteikt nākamos izpildītājus. Bet kāpēc tieši tādi citāti.. to gan jau sapratīs kultūras speciālisti.

Citas lietas. Nedaudz ne par izpildījumu, bet par pasākuma baudīšanas komfortu. Bija viena problēma – aukstums. Labi, ka sievai bija līdzi džemperis, citādi sēžot tikai kleitā būtu pārsalusi. Stāvot rindā pēc mēteļiem, redzēju vairākas sievietes ar pasakaini lielu zosādu. Gan jau šodien dzer siltas tējas un sēž vilnas zeķēs.

Kopsavilkums. Šovu nevērtēšu pēc tā cik tas maksāja. Un neizteikšu vai cena ir atbilstoša. Es nonācu pie slēdziena, ka šis kritērijs ir visai neobjektīvs. Citam 35-55Ls par izrādi ir tik pat būtiski/nebūtiski kā citam 5-10Ls. Cenas vērtēšanas vietā es došu vērtējumu tam, ko es gaidīju no pasākuma un ko redzēju utt. Uztvēru pasākumu kā Jaunā gada sagaidīšanas pasākumu. Līdz ar to viņam jābūt tādam, kurā visi līksmo, visi iejutušies notiekošajā, izpildījums dinamisks, jautrs, pārsteigumu pilns. Bija lietas, kas pilnībā atbilda šīm cerībām. Bet kaut kas arī trūka. Varbūt tāpēc, ka nesaskatīju enģeliski dēmonisko daļu. Varbūt tāpēc, ka bija pārāk maz humora un publika netika iedzīvināta. Bet vērtējot pasākumu nevis cenu, dodu 7 punktus no 10. Sieva teica, ka dotu mazāk. Nezinu kā izvērtās deju daļa (notika pēc šī pasākuma). Iespējams tas vērtējumu mainītu.

Noslēgumā vēlējos teikt paldies Artim par doto iespēju pasākumu apmeklēt. Paldies!

6 comments

  1. Ņem par labu! :) Paldies, ka atnāci un izteici viedokli! Tā kā pats neesmu konkrēti organizators, tad par šīm nebūšanām varu tikai teikt: žēl, ka tā. Ja būtu pats bijis tur, arī noteikti šīs lietas pamanītu. Bet nu nodevu info, lai pagriež siltākus grādus un tak nežēlojas ar ananāsu sulām :)

  2. Atpakaļ ziņojums: nombre.lv
  3. Biju uz šo pasākumu un jāatzīst ēdās daudzi nepārdomāti sīkumi, gan ne visai svaigie 6 pīrādziņi uz galda, gan aukstums, neelastīga dzērienu izvēle, skolēnu pulciņa dejotājas, koncepta ka ta pasakumam principa nebija… visam bija tāda lēta piegarša, neka kreatīva…lai arī cenu līmenis bija visai augsts…
    Igo- Tu biji vienīgais dēļ kā bija jēga apmeklēt šo pasākumu!

  4. koko, aha :D Zane, kas nosēdināja Tevi man mājās atnākot stāstīja, ka viens esot riktīgi plosījies un dejojis. Kopīgi pēc apraksta centāmies noskaidrot kurš tas bija. Viņa bija pārliecināta, ka Tu esi nombre, bet pēc sīkāka izskata apraksta sapratu, ka Tu :))

  5. Atpakaļ ziņojums: nombre.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.