Nedaudz par Aldems 2

Kad pirmo reizi izteicos par Aldems, biju visai pozitīvi noskaņots. Taču lietas iet uz priekšu un daudz kas mainās. Vasaras laikā Aldems pārņēma savā paspārnē 2 citas firmas Jelgavā, kuras nodrošina interneta pakalpojumu sniegšanu. Iespējams, ka tādu pārņemšanu bija vairāk, bet tad par tām es neesmu dzirdējis. Iepriekšējā mēnesī tika oficiāli paziņots, ka Baltcom ir nopircis vairākas kompānijas (to skaitā Aldems), kuras nodarbojas ar interneta pakalpojumu sniegšanu.

Pirmajā mirklī šķiet pavisam normāla tirgus situācija. Lielākie apēd mazākos. Jeb sākotnēji mazākie sāk strādāt kopā, lai konkurētu ar lielajiem. Bet patiesībā Jelgavā veidojas kabeļinterneta monopols, kas būs Baltcom paspārnē. Taču zinot kādas ir Baltcom cenas tas nemaz neiepriecina. Jā – vienmēr būs alternatīva zem vārda Lattelecom, bet nezinu cik šī alternatīva ir labāka par Baltcom. Pirmajā nedēļā, kad tika publiski paziņots, ka Aldems pāriet Baltcom īpašumā, no Aldems puses tika saņemti signāli, ka nekas jau īpaši nemainīsies. Diemžēl tā bija tukša runāšana. Jau tagad lejupielādes ātrums no Latvijas serveriem ir samazinājies par trešo daļu. Domāju, ka nav jābūt īpašam gaišreģim, lai saprastu tālāko likteni jelgavniekiem, kuri izmanto Aldems vai citu mazo firmu piedāvātos interneta pakalpojumus.

6 comments

 1. Es nezinu, varbūt Baltcom’am dažādās vietās atšķiras pakalpojumu ātrumu un cenas, bet salīdzinot viņu mājas lapā norādītas cenas ar LTK cenām, nav divu domu, kurus izvēlēties:

  Mājas Komplektā 1 ātrums ir 2Mbit/s un cena ~15,
  Mājas Komplektā 2 ātrums ir 5Mbit/s un cena ~20.

  Tuvākie tarifi Baltcomā (kopēju no mājaslapas):
  Klasiskais: 768/192 Kbps 13,57 Ls
  Aktīvais tarifs: 1024/256 Kbps 16,50 Ls
  Profesionālais tarifs: 1280/384 Kbps 31,51 Ls
  Biznesa tarifs: 1556/512 Kbps 45,50 Ls

  Tur neviens tarifs ne cenas ziņā, ne ātruma nestāv līdzi LTK piedāvājumam.

  Pats par LTK varu teikt tikai labu – man internets gan te Rīgā (Mājas komplekts 1), gan bija (ir) internets Limbažos. Tehniskās problēmas labi jā /- reizi pusgadā. Ātrumi Latvijā gandrīz vienmēr maksimālie.

 2. Nu jā – LTK izskatās sakarīgāk. Bet vai tad cena nav vēl augstāka, ņemot vērā ka nepieciešama modemu īre un kādu tur vēl štrunti? Es īsti neesmu informēts par pilnīgi visām pozīcijām kas sastāda gala summu.

  Tagad bija tā, ka Aldems klienti atkarībā no pieslēguma veida varēja brīvi izmantot 2-5Mbit/s (ar Wireless 2-3, bet optika 5) lejupielādēm Latvijā, 1Mbit/s ārzemes, 1Mbit augšupielāde. Cena bija 10Ls. Man bija visu laiku 3Mbit lejupielādēm LV un pa naktīm bez ierobežojuma. Tagad augstāk par 2 nekāpj un naktīs ar nav ātruma pieauguma.

  Ņemot verā, ka līgumā nav rakstīts minimālais interneta ātrums, nebūs nekāds brīnums, ka viņi varēs mierīgi samazināt ātrumu līdz 1Mbit un joprojām būs izpildījuši līgumsaistības.

  Jāgaida kas notiks tālāk un sliktāko scenāriju piepildīšanāš gadījumā, jāmigrē uz LTK un jāmaksā vismaz 2x vairāk kā tagad.

 3. To modemu var nopirkt par vienreizēju maksu (kautkādi 30 lati), tad mēnesī būs jāmaksā tikai tie fiksētie ~15 vai ~20. Un tur ir iekļauta abonēšanas maksa par parasto telefonu. Un LTK tīklā zvanīšana ir bez maksas, starpcitu. :)

  Vispār, derētu painteresēties patērētāju aizsardzības dienestā (vai nu kā viņu tur sauc), vai ISP drīkst konstanti dot no līgumā norādītā ātruma tikai kādu trešo vai pat mazāk daļu, neskatoties uz to, ka līgumā rakstīts “līdz”. Tikai jautājums kā to var pierādīt.

 4. Vispār Aldems pēc atbildēm man likās kā baigais šaraškinu kanoris. Pašlaik cīnos pa Jelgavu, lai tiktu pie interneta (situācija nedaudz atgādina Valmieru aptuveni pirms 10 gadiem, kad ar lielām mokam kautko kautkur varēja dabūt). Jāņem jau laikam būs vien LTK, jo neviens cits manā galā netu i nedomā piedāvāt, un pēc atsauksmēm spriežot nav i jēgas iespringt ko citu meklējot.

 5. Vispār ir tā, ka pēc SPRK lēmuma katram interneta pakalpojumu sniedzējam līgumā ar klientu ir _OBLIGĀTI_ jānorāda 5 garantētie parametri par pieslēgumu:
  pieslēguma ātrums (augšupielādes/ lejupielādes); pakešu zuduma koeficients; latentums; trīce.
  Ja tas nav izdarīts, tad klients var sūdzēties SPRK par pārkāpumu. Ja tiek saņemti 2 vai 3% sūdzības, tad SPRK uzliek saprātīgā laika posmā izlabot šo misēkli (pārslēgt līgumus ar visiem klientiem). Ja pēc tam tiek pārkāpts kaut vai viens no šiem 5 parametriem, tad SPRK to pašu % sūdzību ietvaros izsūta savus speciālistus pārbaudīt kvalitāti vakarā pie klienta mājās. Ja gadījumā tiešām ir žopa, tad SPRK brīdina pakalpojumu sniedzēju, ja atkārtoti tas notiek, tad var pat sodīt vai anulēt licenci.

 6. Aldems reaali s…a!!! Esmu no iecavas, kur agraak darbojaas vieteejo dzzeku firma “zemgales tikli”un nebija nekaadu probleemu, bet ja radaas tad braakkis tika aatri salabots! ….bet tad naaca druumie laiki un “zemgales tikli”paardevaas aldemam! Tagad ir taa ka burtiski jaaluudzaas ssiem lai kaut ko salabo utt. Laikam jau ka dzzeki ir tik noslogoti pa jelgavu, ka liidz iecavai fiziski vnk netiek! diemzzeel no taa ciess klienti un daudziem pacietiibas meers jau ir sasniegts!!!! Man jau noteikti ir! Taapeec paareju LTLK paspaarnee – ceriibaa uz labaakiem laikiem…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.