Hi! My name is Endijs. I’m Google addict.

Google logoPēdejās nedēļas laikā vairākos seriālos un filmās redzēju cilvēkus sakam frāzes “Sveicinati! Mani sauc Vārds. Esmu atkarīgs no KautKas”, kur Vārds ir personas vārds un KautKas ir lieta no kuras persona ir atkarīga. Vai arī līdzīgas frāzes. Pirms pāris dienām rakstot kārtējo sacerējumu angļu valodai nosecināju, ka varu teikt: “Sveicināti! Mani sauc Endijs. Esmu Google atkarīgais.”. Īstenībā visai traki. Ja ta paskaita kādus Google produktus lietoju, tad tie jau ir savākušies visai daudz. Un kas ir pats trakākais – to skaits aizvien straujāk pieaug. Turklāt, jo vairāk servisus izmēģinu, jo no aizvien vairākiem vairs nevaru atteikties. Jā – iespējams, ka pēc pirmajām pāris reizēm, kad attiecīgo lietu izmēģinu es par to aizmirstu. Bet tad rodas kāda vajadzība un es atceros – Google to nodrošina. Un viss. Attiecīgo servisu sāku lietot un vairs nevaru no tā atteikties. Tā ir kā atkarība. Un visas atkarības ir sliktas, jo aptumšo prātu un neļauj īsti normāli paraudzīties uz to, kā būtu bez šīm lietām (vai arī izmantojot alternatīvas).

Tātad kādus Google paspārnē esošos Web servisus es izmantoju: Google AdWords, Google AdSense, Google Calendar, Google Reader, Google Mail (Gmail), Google Docs, Google Analytics, Picasa Web, Google Maps, Youtube, Feedburner. Šķiet, ka tie ir pagaidām visi. Bet varbūt kādu esmu izlaidis. Ne Web produkti: Google Desktop, Picasa, Google Pack, Google Earth. No meklēšanas veidiem Webā: Google Search, Google Code Search, Google Blogsearch.

Saraksts sanāk visai garš. Kāpēc tas nav labi? Tāpēc, ka visi šie servisi satur sevī tādu informāciju, pēc kuras par mani var uzzināt ļoti daudz privātas informācijas. Un tas nav labi. Jā – pats vien to esmu uzticējis un pats vainīgs. Bet es esmu atkarīgs. Palīdziet izārstēties, ja var. Kādam ir zāles (atskaitot interneta atslēgšanu)? Jūs teiksiet: “Vienkārši nelieto!”. Bet kuru atkarīgo tas ir izārstējis?