Gutsy Gibbon un ATI X1250

Kādu laiku atpakaļ rakstīju par to, kā liku Gutsy Gibbon (tad vēl tribe5) uz notebook HP Compaq 6715b. Toreiz viena no problēmām bija video draiveri. Taču problēma bija viegli atrisināma ar standarta xorg-driver-fglrx uzlikšanu. Kad iznāca Gutsy Gibbon fināla versija nolēmu, ka arī to ir jāuzliek. Kā jau ierasts – LiveCD joprojām nestrādāja, jo nesadzīvoja ar integrēto video karti ATI X1250. Ar Alternate instalāciju Gutsy Gibbon tika uzlikts. Kā jau gaidīts – video neaizgāja. Ielādes procesā 3 reizes noraustās ekrāns un tas arī viss. Grafiskā vide nepalaidās. Pamēģināju iepriekšējā ierakstā ieteikto metodi, bet tas nepalīdzēja. Tā biju atmetis cerības izmantot Gutsy un dzīvojos ar Windows Vista.

Šodien nolēmu vēlreiz noeksperimentēt. Uzinstalēju no jauna, bet nekādu izmaiņu. Bija maza cerība, ka iznākuši kaut kādi jauni labojumi, kuri problēmu novērstu, bet nekā. Taču tad nolēmu, ka jāparok dziļāk problēmu. Nezinu kur man radās unikālā doma, bet izdomāju, ka jāpamēģina uzlikt ATI draiverus no ati.com. Aizgāju un redzēju, ka vakar iznākusi jauna draiveru versija. Aprakstā rakstīts, ka strādā ar jaunāko Ubuntu versiju. Daudz nedomājot lejupielādēju draiveri, uzinstalēju un tavu brīnumu, viss aizgāja.

Mācība ko no šī procesa guvu – nenovērtē pārāk zemu ATI draiverus. :)

Tiem, kas nezina kā var uzinstalēt draiveri neesot grafiskajā vidē, tālāk sekos dažas komandiņas ar kurām visu var izdarīt.
$ wget https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/linux/64bit/ati-driver-installer-7-11-x86.x86_64.run
$ chmod +x ati-driver-installer-7-11-x86.x86_64.run
$ ./ati-driver-installer-7-11-x86.x86_64.run

Tālāk atliek tikai sekot norādem un viss.

3 comments

 1. ATI draiveriem nedrīkst uzticēties. Tie ir vienu gļuku un bagu un nepilnību perēklis.

  Pamēģini pats kautko advancētāku uzprogrammēt OpenGL’ā izmantojot GLSL, PBO, vai tml mūsdienīgas lietas – nekas nesanāks. Standartiem atbilstošs kods vienkārši krašos vai darīs ne to ko vajag (tb ne tā kā standartā rakstīts). Palasi pats manu pieredzi:
  http://www.eoz.lv/showthread.php?t=3838
  http://www.eoz.lv/showthread.php?t=6398
  http://www.opengl.org/discussion_boards/ubbthreads.php?ubb=showflat&Main=37506&Number=184951
  Un vēl viens liels gļuks, kuru nekur neesmu uzrakstījis – rakstīju vienkāršu 2D fizikas simulāciju izmantojot videokartes šeiderus, lai iegūtu lielāku ātrumu. Tipa daudz bumbiņu ripinājās pa ekrānu saduroties korekti viena ar otru. Uz Nvidia viss ok, taču uz ATI notiek krašs kompilējot šeideri (kad tas tiek padots videokartes draiverim). Un viss – mokies un maini to šeideri kā gribi, nekas nemainās – krašs draiverī un viss. Uz pilnīgi valīda šeidera!

  Tādas pašas vai arī līdzīgas lietas notiek gan ar jaunākajiem draiveriem, gan arī zem Linux draiveriem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.