Par CSI

Starp daudzajiem seriāliem, kurus mēdzu skatīties ir arī visi trīs CSI. Taču ar katru nākamo CSI (neatkarīgi kuras pilsētas variantu) sēriju sāku domāt, ka seriāls paliek aizvien nejēdzīgāks. Nē – nejēdzība nav tajā, ka CSI izmeklētāji spēj tik ļoti uzlabot bilžu kvalitāti, ka pēc tam spēj tajās pamanīt vairākus atspulgus, smalkus uzrakstus utt. Nejēdzība ir tajā kā viņi meklē pierādījumus. Piemēram, noziegumu vietā tiek paņemta kaut kāda krūma lapa un uz tiek noskaidrots, ka uz tās ir saglabājies kāds personas DNS, kas tur ticis no sviedru lāses. Tātad – ir kaut kāds nozieguma laukums, kura ietvaros no visa ko var paņemt pārbaudei, paņem īsto lapiņu uz kuras ir īstā sviedru lāse nokritusi. Cita situācija no tās pašas sērijas. Tiek pārmeklēta nozieguma vieta, bet kaut kas netiek atrasts (tā šķiet izmeklētājiem). Tiek aizsūtīts CSI darbinieks otreiz pārbaudīt vietu. Viņš iziet 3 metrus ārpus iepriekš nospraustā laukuma un atrod 2 metrus garu trubu/cauruli vai tamlīdzīgu objektu. Tātad – iepriekšējā pārbaudē tik lielu objektu nepamana un neuzskata par nozīmīgu, jo tas atrodas dažus metrus ārpus nospraustā perimetra. Bet kāpēc tieši tāds perimetrs tika nosprausts, bet ne lielāks? Jocīgi – lapiņu atrodam, bet 2 metrus garu cauruli nē… Cita situācija – tiek meklēta tuksnesī pazudusi CSI darbiniece. Biedri skrien pa tuksnesi un izmisīgi viņu meklē. Pēkšņi binoklī tiek pamanīts kaut kas nozīmīgs. Spriedze pieaug. Binoklis tiek iedots otram darbiniekam un arī tas lielā sasprindzinājumā pamana satraucošo lietu. Kad abi bonoklī to apskatījuši viņi uzsāk lielo skrējienu, lai attiecīgo lietu apskatītu klātienē. Spriedze aug. Viņi sper uz priekšu 3 soļus, spriedze pieaug, nu jau 7 soļi, spriedze tāda ka skatītājs vairs nevar nociesties kamēr izmeklētāji aizskries līdz tālajam priekšmetam, 10 soļi – spriedze grib vēl pieaugt, bet lielais skrējiens jau galā. Tātad – ar binokli pamanīja un kārtīgi binoklī nopētīja lietu, kura bija 10 soļu attālumā. Ghhh – piedodiet, bet tas jau ir smieklīgi. Kāda jēga binoklī pētīt lietu, kura atrodas 10 soļu attālumā? Šādus piemērus varētu saukt daudz, daudz. Par supervareno programmatūras nodrošinājumu es šoreiz nerunāšu, bet arī par to būtu ko pateikt.

Varbūt labi, ka CSI paliek aizvien dīvaināks – būs iespēja skatāmo seriālu skaitu samazināt.

6 comments

 1. Vēl CSI darvas karotītei:

  -ekspertīzes, kuras prasa pāris nedēļas tiek veiktas dažu stundu laikā;
  -CSI eksperti paratina aizdomās turēto.

 2. Labi, ka es CSI skatos pa TV brīžos, kad galīgi nav vai negribas neko darīt un ir slinkums pārslēgt TV kanālu, ko brālīši atstājuši ieslēgtu.

 3. Nu mani mīļie īgņas, nevaru teikt, ka Jums nu galīgi nav taisnība. Atsaucoties uz pašu pirmo (un pašu garāko) komentāru, gribu pateikt, ka komentētājam vajadzētu vairāk palasīt literatūras tēmai “Kā taisa filmas”! Atceroties izteikto par binokli un diviem ekspertiem, kuri ilgi pētīja priekšmetu binoklī un pēc tam spēra 10 soļus līdz tam, gribās teikt, ka ja viņi ietu tik soļu, cik ir reālais attālums līdz priekšmetam kuru var saskatīt tikai ar binokli, tad CSI vismaz viena sērija būtu 3 stundu gara! Vienā no vecajām krievu filmām (Chelovek s buljvara kapucinov) bija frāze: Uztaisam montāžu! (tur gāja runa par bērna taisīšanu un piedzimšanu). Nu lūk, te arī, man neizglītotais draugs, tiek pielietota tāda leitā kā montāža. Protams ņemšu savus vārdus atpakaļ, ja nosauksies kaut vienu filmu, kurā netika pielietota montāža!
  Paldies par uzmanību!

 4. Nu neņem jau tik traki pie sirds. Visi taču zina ko nozīmē montāža un ka nevar filmā atainot katru sekundi. Bet (ja atceros pareizi) attiecīgajā situācijā viņi pamanīja binoklī objektu un brīdī kad gāja uz priekšu no viņiem fokuss netika zaudēts. Tātad man neradās ilūzija ka viņi ir tālu gājuši.

  Par CSI bija labs komentārs pastulbajā filmā “Superbad”… Tiem, kas to redzēja vajadzētu būt skaidram.

 5. Ir pieejami binokļi ar fiksēto fokusu, cena tikai mazliet lielāka par parastajiem, pilsētniekam šāds binoklis būtu tieši kā radīts, ja tiek izmantots pāris reizes, jo attēla kvalitāte cieš, un to ļoti labi var redzēt apskatoties uz augšu zvaigznēs.
  Par pārējo piekritīšu – labs seriāls pārvēršas par sliktu zinātniecisko fantastiku.

 6. naw jau taa ka vienmeer tiek panemtas tikai pareizaas lapinas, biezi nozieguma vietaa tiek nemti pieraadiijumi kam veelaak naw nekaada noziime.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.