Palama vai īstais vārds?

Sāku prātot par to ar ko labāk parakstīties pie publicētajiem ierakstiem, ar “ELs” vai Endijs Lisovskis. Tātad izmantot palamu (iesauku, nickname), jeb īsto vārdu. Domas šajā virzienā sāka iet vairāku iemeslu dēļ.

Piemēram, kāpēc izmantot palamu, ja neslēpju savu identitāti? Sadaļā “Par mani” ir rakstīts kas es tāds esmu, tāpēc it kā izmantot citu sevis apzīmēšanas veidu nav jēgas.

Otrs iemesls – dzīvē tak mani neviens nedēvē par ELs. Tas ir saīsinājums, kuru atvasinot no vārda un uzvārda sāku izmantot, rakstot rakstus boot.lv, nu jau šķiet, ka tas bija senā pagātnē. Kopš tiem laikiem arī citur internetā izmantoju šo variantu. Bet kāpēc? Kāpēc nerakstīt vārdu un uzvārdu?

Domāju, ka daudzus mēs dzīvē nedēvejam tā, kā internetā. Tad kāpēc internetā viņus saukt citādi? Ir daži, kas arī internetā parakstās ar vārdu un uzvārdu, bet tādu ir maz. Vislielākā jēga no palamu izmantošanas būtu tiem, kuru vārdi un uzvārdi ir bieži izplatīti (piemēram, Jāņi Bērziņi utt.), lai nejuktu personas, bet pārējie (tos, kuri šādi slēpj savu identitāti neņemam vērā)? Un nav jau teikts, ka izdomātā palama būs tāda, kurai citi neizdomās līdzīgas un atkal būs iemesls sajaukt personu.

Kamēr šito rakstīju, izdomāju, ka turpmāk parakstīšos ar vārdu un uzvārdu. Ja vēl es izmantotu tādu palamu sevis identificēšanai internetā, ar kādu pie manis vērstos cilvēki arī reālajā dzīvē, tad varbūt nepieņemtu tādu lēmumu. Bet tā, kā “ELs” bija tikai internetā, tad no šī apzīmējuma būs jāatsakās.

1 comment

  1. Man šķiet, ka tas drīzāk ir segvārds jeb pseidonīms, ko autors pats izvēlas, publicējot savus rakstus. Palamas jeb iesaukas mēdz piešķirt citi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.