Lasam to kas interesē, jeb filtrējam WordPress RSS

Tipiska aina Latvijas blogos ir tāda, ka teju vai visi blogi ir par daudzām tēmām. Ir tikai daži, kuri raksta par vienu un to pašu, tātad konkrētas nozares/sfēras blogi. Standarta blogs ir par autoram svarīgām/interesantām tēmām, kuru vidū var būt gan tādas kas jūs, kā lasītāju interesē, gan tādas, kas neinteresē. Ja izmantojat RSS, lai apskatītu vai blogā ir kādi jauni ieraksti, tad būsiet pamanījuši, ka parasti blogos tiek norādīta tikai saite uz pilno RSS un reizēm vēl uz komentāru RSS. Bet ko darīt, ja jums nav vēlēšanās savā RSS agregatorā redzēt ierakstus no bloga A par tēmu “tusiņi”, bet ir vēlēšanās lasīt par tēmu “foto”?

Nezinu, kā ar citām blogošanas platformām, bet WordPress (kas ir populārākā starp Latvijas blogeriem) ir lieliska iespēja izmantot kategoriju RSS. Tas nozīmē, ka neskatoties uz to, ka autors savā blogā norādījis saiti tikai uz pilno RSS listi, jūs varat izmantot tādu RSS listi, kas atbilst konkrētai rakstu kategorijai.

Piemēram, šī bloga pilnā RSS liste ir: http://www.endijs.com/feed/ Blogam ir vairākas kategorijas: Blogošana, Filmas, Humors un citas (saraksts kreisajā augšējā daļā). Lai apskatītu ierakstus konkrētā kategorijā uzklikšķinam uz attiecīgā kategorijas nosaukuma. Parasti atvērsies uzskaitījums ar rakstiem. Kad tas izdarīts apskatam un nokopējam adresi, kura redzama Web pārlūka adrešu joslā. Piemēram, atverot kategoriju “PHP utml” adrese ir: http://www.endijs.com/category/php-utml/. Nu lūk, lai lasītu šīs kategorijas ziņas savā RSS lasītājā, viss kas jādara ir šai adresei galā jāpievieno “feed”. Tātad: http://www.endijs.com/category/php-utml/feed . Saglabājam attiecīgo adresi savā RSS agregatorā un lasam tikai par to, kas mūs interesē.

Piemēram, ja no visa par ko rakstīts pods.lv interesē tas, kas atrodams kategorijā “Programmatūra” apskatamies kategorijas adresi: http://pods.lv/blog/category/soft/ pierakstam galā “feed” (http://pods.lv/blog/category/soft/feed/) un lasam attiecīgo informāciju RSS listē.

Iespējams, ka WordPress šādu iespēju var atslēgt – par to neesmu informēts, taču cik es papētīju – visiem strādāja. Vienīgi šķiet, ka blogu autoriem, kuriem ļoti svarīga šķiet FeedBurner statistika, attiecīgais RSS izmantošanas veids varētu nepatikt, jo šie lasītāji skaitītajam varētu tikt garām.

Vēl gribu minēt, ka ar šādu RSS filtrēšanu pēc kategorijām īpaši aizrauties nevajadzētu, jo gadās, ka ziņas, kuras jūs interesē var tikt publicētas tādās kategorijās, kuru RSS nesekojat līdzi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.