Vai ir vērts blogā izvietot reklāmu?

Daudzi blogeri (pieņemu, ka stipri lielākā daļa) kādā brīdī aizdomājas par to vai blogā ievietot reklāmu. Citi ne tikai aizdomājas, bet arī izmēģina. Savukārt no tiem, kas izmēģina liela daļa ir vīlusies. Kāpēc? Par to nedaudz vēlāk.

No sākuma gribētu parunāt par to, ko pats domāju šajā sakarā saistībā ar savu blogu. Tiklīdz uztaisīju šo blogu, ievietoju tajā Google AdSense reklāmas. Protams, bija maz cerību (lai neteiktu, ka nemaz), ka tā var kaut ko nopelnīt. Tad kādēļ es tā darīju? Es to darīju, lai iemācītos kā šādas sistēmas strādā, lai saprastu, kas būtu jādara, lai izmantojot šādas sistēmas varētu pelnīt naudu. Nu jau kādu laiku AdSense reklāmas neizmantoju, jo to ko vēlējos biju izdarījis. Tagad stāv BlogAds.lv reklāma. Kāpēc? Tāpēc, lai saprastu ko šim servisam uzlabot, kā arī, lai kādu latu nopelnītu. Nē – nav pamatdoma nopelnīt 100Ls mēnesī. Un pamatojums tam ir pavisam vienkāršs – šis blogs nav tik apmeklēts, lai ar to varētu nopelnīt tādu naudu.

Latvijā stipri lielākā daļa blogu ir mazi, mazi projekti. Īstenībā mikroskopiski projekti, ja salīdzinam ar to, kas interesē reklāmdevēju. Tieši mazais apmeklējums ir tas, kas liek vilties tiem, kuri savos blogos izvieto reklāmas. Domas gājiens parasti ir šāds: man ir blogs, gribu ar to nopelnīt naudu. Pēc pirmajām dienām, kad tiek izmantots kāds reklāmas serviss tiek nosecināts, ka serviss nav labs, jo nedod vērā ņemamus ienākumus. Bet vai tiešām serviss nav labs? Ja paskatamies statistiku, tad šādi nepelnošie blogi parasti saņem pāris simtus unikālo apmeklētāju nedēļā. Tagad jautājums – kas ir pāris simti apmeklētāju reklāmdevēja acīs? Tas nav pilnīgi nekas.

Tāpēc rodas jautājums – vai vērts blogā izvietot reklāmu? Manuprāt, ja blogs ir labi apmeklēts, tad protams. Arī ja blogs ir vidēji apmeklēts, kā arī vēl tikai tiek attīstīts, viņā ir vērts izvietot reklāmu, jo ar to gan varēs kaut ko nopelnīt, gan palīdzēs iemācīties to, kā reklāmas servisi strādā. Ja blogs ir ļoti mazs, tad ir jāizvērtē ko vēlas no šādas reklāmas iegūt. Ja ir vēlme nopelnīt, tad visticamāk, ka nav vērts. Savukārt, ja ir vēlme apgūt to, kā strādā šādas sistēmas, attīstīt blogu vismaz līdz vidējam līmenim (Latvijas mērogos), tad gan ir vērts.

11 comments

 1. Izlasot virsrakstu, es labajā malā pamanīju blogads.lv reklāmas kluci. Joka pēc nolēmu apskatīties, kā tas izskatās aktīvā darbībā (iepriekš biju apskatījis, kad tas bija testēšanas stadijā). Pēc klikšķa uz linka uzreiz vēru jauno logu ciet, jo FF settingos man stāv, ka visiem jaunajiem logiem ir jāverās jaunā tabā. Tādēļ jautājumi (zinu, ka Tu esi tā projekta autors): 1) nafig tev tik līks skripts jauna loga atvēršanai? 2) nafig nevar atvērt linku jaunā tabā? (“View selection source -> Ctrl C -> Ctrl T -> Ctrl V -> Enter” neskaitās, jo nav parocīgi). Ja godīgi, tad man tracina n-tie atvērtie logi, jo nejaušības pēc var sabojāt session saver history (tiek saglabāti pēdējā loga atvērtie tabi).

 2. Ja taisam offtopic, tad varu pateikt kāpēc ir tā, bet ne citādi. Joprojām notiek testi. Redz, iepriekšējais variants nenoteiktās situācijās nestrādāja uz IE, bet strādāja uz FF. Savukārt vēl viens linku variants taisīja vēl citus trikus. Šis īstenībā ir jau ceturtais linku variants un nebūt tas nenozīmē, ka tāds būs arī fināla versijā. Tāpēc tiek taisīts tik garš testēšanas periods – lai varētu notestēt dažādos saitus, uz dažādiem browseriem utt. Ir jau bijuši gan vienkārši varianti, gan jau otrais variants ar JavaScript. Pie kā palikšu finālā – vēl nezinu.

 3. Vai ir vērts savā blogā rakstīt postus ar jautājumu virsrakstā, ja uz to netiek atbildēts postā?

 4. Manas domas gan ir tādas, ka Latvijā ir tikai divi blogi, kas varētu reklāmdevēju ieinteresēt tīri no reklāmdevēju viedokļa. Un pie tam, reklāmdevējam būtu jāapskaidro, ka tas ir blogs un kas vispār ir blogs.

  Manuprāt ir jāiet cits ceļš. Ja gribi pelnīt ar blogu, tad tas mūsu zemē varētu izdoties (ar maziem ienākumiem gan sākumā), ja spēsi reklāmdevējam ieskaidrot, ka blogu izdevīgums viņiem ir nevis apmeklējuma cipari, bet gan paša bloga mērķauditorija. Ja delfu gadījumā tas ir mikslis, tad kaut kāda tech bloga lasītāji pārsvarā ir cilvēki, kas interesējas par IT štellēm un viņiem varētu mēģināt “iesmērēt” kādu mērķētu reklāmu.

  Par sevi. Nu.. man jau šķiet, ka pie patreizējiem pāris simtiem apmeklētāju dienā vēl tā īsti nav ko iespringt par reklāmām. Tas vienkārši neatmaksāsies: būs vienkārši izpurgāts bloga paskats. Taču vienmēr jau var cerēt uz kādu man izdevīgu piedāvājumu.. ;)

 5. Kristapam taisniiba – nedomaaju ka ne paaraak apmekleetu blogu ir veerts pebaazt ar reklaamu, it seviski tik neidzeviigu, kuraa tiek piedaavaats maksaat par kliksjiem. Kaa zinaams, reklaamu pamana pat tad, ja uz taas nespiez. Pat laacz.lv paargaaja no maksas par kliku uz konstantu maksu nedeeljaa, un pareizi arii dariija.

  Ja kaads ieguust 20-50 santiimus nedeeljaa par to, ka vinja blogaa staav kaut kaads sviests, tad es domaaju ka tas ir pilniigs stulbums, un siis reklaamas aatraaj jaanjem aaraa, taa kaa svariigaaka ir uzticeeshanaas un pats bloga autors…

 6. ELs, ja, tavuprāt, atbilde ir “Manuprāt, ja blogs ir labi apmeklēts, tad protams.”, tad, manuprāt, tā nav laba atbilde. Tās ir tikai tavas domas, kuras nav pamatotas ne ar vienu faktu šajā postā. Tu pat neuzraksti, ko tu uzskati par “labi apmeklēts”, “vidēji apmeklēts” un “ļoti mazs”.

 7. Atpakaļ ziņojums: RE: Vai ir vērts blogā izvietot reklāmu- no divām perspektīvām | Globālais Veikals (Beta 2)
 8. Arturs: Ko tu “tur liec” (es atvainojos par formulējumu):

  “Ja kaads ieguust 20-50 santiimus nedeeljaa par to, ka vinja blogaa staav kaut kaads sviests, tad es domaaju ka tas ir pilniigs stulbums, un siis reklaamas aatraaj jaanjem aaraa, taa kaa svariigaaka ir uzticeeshanaas un pats bloga autors…”

  Kāds pie velna ir sakars ar Tava lasītāja uzticēšanos Tev ar to vai Tavā resursā ir vai nav reklāma?

  DELFI reklāmu piebāztības sindroms rada neuzticēšanos DELFI? Tas (iespējams) rada ķibeles ar to, kas saucās “positive user experience”, bet nevis uzticēšanos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.