Termināļa komandu kopsavilkums

Jā – tēma nav nekāda unikālā. Linux termināļa komandas. Daudzkārt apspriesta, daudzās vietās iespējams atrast skaidrojumu. Taču tik un tā nenoturējos un nolēmu pārpublicēt FOSSwire sagatavoto termināļa komandu kopsavilkumu. Šajā kopsavilkumā parādīts ar kādām komandām veikt darbības ar failiem un direktorijām (navigācija, dzēšana, pārsaukšana utt.), apskatīt sistēmas informāciju, darbošanās ar arhīviem, tīkla komandas (ping, whois utt.), instalēšanas komandas, kā arī citas.

Manuprāt ikvienam, kas visas šīs komandas nezina no galvas ieteicams attiecīgo kopsavilkumu saglabāt ērti pieejamā formātā vai vienkārši izdrukāt. Tādā veidā būtu iespējams gan ieekonomēt laiku, kurš jāpatērē meklējot attiecīgās komandas, gan pasaudzējot nervus forumu un IRC iemītniekiem ar tik elementāriem jautājumiem.

Piedāvāju lejupielādēt attiecīgo kopsavilkumu PNG Terminal commands (klikšķināt uz bildītes) vai saglabāt PDF.

4 comments

  1. Kāpēc tu to sauc par termināli, nevis šellu? Dažām no tām komandām vispār nav sakars pat ar šellu, tās ir programmas pašas par sevi – configure, make, dpkg, tar, gzip, u.c.

  2. Saucu tāpēc, ka viņas raksta iekš verķa, kuru dēve par Terminal. Iespējams, ka neesmu pareizi izvēlējies jēdzienu, bet gan jau tautai kļuva skaidrs ko gribēju pateikt.

  3. Tad varbūt tās ir jāsauc par klaviatūras programmām,? Jo tās visas tu ieraksti datorā ar verķi, ko sauc par klaviatūru :)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.