Par Deluge-torrent

Jau ierakstā Windows programmu analogi Linux vidē minēju, ka lejupielādēm BitTorrent tīklā izmantoju Deluge-torrent. Kopš pieminēšanas brīža, programmas attīstībā ir notikuši vairāki būtiski pavērsieni. Ir gan mainījusies programmas arhitektūra (kas ļāva daudz vieglāk izveidot spraudņus), gan izstrādei pieslēgušies vairāki cilvēki. Kapēc es par to visu stāstu tieši tagad? Tāpēc, ka beidzot (nevis šodien, bet kopš pēdējās versijas) šis BitTorrent klients ir iemācījies darīt to, ko es visvairāk no viņa gaidīju. Lieta tāda, ka iepriekš Deluge mācēja ierobežot tikai globālo augšupielādes/lejupielādes ātrumu, bet tagad, pateicoties speciālam spraudnim (visi spraudiņi nāk līdzi programmai, bet ir jāaktivizē tos, kurus vēlas izmantot) ir iespējams ierobežot augšupielādes/lejupielādes ātrumu, katram torrent failam individuāli. Vēl divi no patīkamiem spraudņiem ir sekojoši: iespējams uzlikt, lai tiek lejupielādēti vispirms sākuma un beidzamie fragmenti (noder, ja tiek lejupielādēts video fails, kuru gribās pārbaudīt pirms tas pilnībā lejupielādēts), kā arī iespējams vizuāli redzēt kurš fragments jau ir lejupielādēts, kurš tiek lejupielādēts un kurš vēl nav sākts.

Deluge

Ar katru jauno versiju nāk klāt vairākas būtiskas lietas un nu jau var droši apgalvot, ka funkcionalitātes ziņā šis klients ir kļuvis par vērā ņemamu konkurentu citiem klientiem. Vienīgi jāatzīst, ka tur kur daudz jaunievedumu, ir arī kļūdas. Pēdējā versijā nenoteiktās situācijās ir vērojamas dažādas problēmas ar pāris spraudņiem. Bet gan jau nākamajā versijā viņas būs izlabotas. Vēl jāpiemin, ka man diemžēl nestrādā Deluge, ja to mēģinu uzlikt no deb pakas, bet kompilējot no sources viss strāda ļoti labi. Tāpēc, ja arī jums nesanāk uzinstalēt Deluge no deb, tad pamēģiniet kompilēt no sources.

4 comments

  1. Par Deluge – no .deb man viņš instalējas, pat teorētiski darbojas ar visiem torrentiem kā nākas, bet logu uzvedība ir stipri dīvaina un reizē trakoti kaitinoša – minimize/maximize un vēl šis tas uzvedas dīvaini. Laikam jau būs jāprovē ar roku uzkompilēt, varbūt kas mainīsies uz labo pusi.

  2. Es gan neko labu par viņu nevaru teikt, jo fano.lv torrenti negāja. Es izmantoju [b]Bittornado[/b]

  3. Būs jāmēģīna vēlreiz uzlikt, ar roku šoreiz.. Biju uzlicis ar apt, itkā uzlikās, itkā gāja, bet, no trackera lapas, verot torrentu, tas neaizgāja.. laikam vēl kautkāds gļuks bija..

  4. daži trakeri atļauj tikai whitelistotos klientus (piem deep). Nokačājam sources, nomainam PeerID un rullējam bez problēmām. Pats tieši tā darīju ar deluge.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.