Last.fm atskaņošana uz Ubuntu

Ja nu kāds vēl nezina, tad minēšu, ka Last.fm ir personalizējama radio stacija. Tas nozīmē, ka jūs varat nodefinēt kādas dziesmas jums patīk, kādas nepatīk un tādas arī jums tiks atskaņotas. Turklāt nekādas apnicīgas reklāmas pauzes, kas dzirdamas parastajos radio.

Last.fm iespējams klausīties caur Web bāzētu atskaņotāju, kā arī ar speciālām programmām. Web atskaņotāju es negribēju izmantot, tāpēc biju definējis sekojošas prasības speciālam atskaņotājam:
* viegli uzinstalējams atskaņotājs;
* saprātīgs resursu patēriņš;
* nav nepieciešams atskaņot kādus failu formātus vai protokolus;

Loģiskākais solis bija doties uz Applications -> Add/Remove, meklētājā ierakstīt “last.fm” un skatīties kādas programmas tiks atrastas. Tā arī darīju. Pirmā kura tiek atrasta saucās Last.fm (versija 1.1.90-4). Izskatās viņa aptuveni šādi:

Last.fm

Vienkārša saskarne. Tas ir labi. Bet ar viņu novēroju vairākas nepatīkamas lietas. Pirmkārt resursu patēriņš bija ļoti liels. Atskaņotājs nekaunīgi rezervēja ~ 10% no procesora resursiem. Minēšu, ka datoram uzstādīts Pentium 4 2.4c procesors. Šāds patēriņš ir stipri, stipri par lielu. Bet neskatoties uz to atskaņotāju lietoju. Taču kaut kādā brīdī (neatceros kad tieši) tas sāka uzvesties visai jocīgi. Piemēram, uzklikšķinot, lai dziesma tiek nobanota vai mēģinot pārslēgt nākamo dziesmu nekas nenotika, atskaitot vēl lielāku procesora noslodzi. Kādu laiku padzīvojot ar šādu sistēmu sapratu, ka vairs nav labi, tāpēc no šī atskaņotāja nolēmu atteikties.

Nākamais sarakstā bija Last-Exit. Ļoti vienkāršs un kas būtiski – resursus taupošs atskaņotājs. Vairs nekādas 10% procesora noslodzes. Izskatās aptuveni šādi:

Last-Exit

Biju jau nopriecājies, ka meklējumi beigušies, bet… Bet brīdī, kad šim atskaņotājam mēģināju izmantot funkciju “Atskaņot mūziku, kura līdzīga izpildītājam” Last-Exit vienkārši aizvērās. Pārējās funkcijas it kā strādāja, bet šī, kuru izmantoju visbiežāk nestrādāja. Tas pielika punktu šī atskaņotāja izmantošanai.

Radās nepieciešamība meklēt citu atskaņotāju. Sakarā ar prasību sarakstā esošo trešo punktu atkrita tādi atskanotāji, kas māk atskaņot MP3 utt. Nedaudz pameklējot uzdūros atskaņotājam ar nosaukumu Last.fm, bet ar versijas numuru 1.3.1.0-1~getdeb1. Atrodama viņa ir šeit.
Novilku deb paku. Palaidu to. Uzinstalējās skaists atskaņotājs:

Last.fm

Un kas ir pats jaukākais – šī versija strādā perfekti. Nekādas neizprotamas procesora noslodzes. Momentāli strādā gan dziesmu banošana, gan dziesmu pārslēgšana. Turklāt šajā versijā ir ne tikai CD vāciņu attēlošana, bet arī apraksts par izpildītāju. Esmu pilnībā apmierināts un nezinu vai kādreiz radīsies nepieciešamība meklēt kādu citu vesiju, jo šī ir ļoti, ļoti laba.

Mācība ko es no šiem meklējumiem esmu guvis: Lai gan Add/Remove (apt-get) sniedz lielisku veidu kā ātri un ērti uzinstalēt programmas, labāk reizēm pameklēt arī alternatīvas versijas.

P.S. Tā atskaņotāja versija, kura ir lejupielādējama Last.fm nav “viegli uzinstalējama”, tapēc to nemaz nemēģināju.