Google Pack – bezmaksas programmatūra no Google

Nu jau vairākas dienas gaidīju, kad kāds uzrakstīs par Google Pack iekļauto programmu skaita pieaugumu. Bet tā arī nevienu ierakstu Latvijas blogos, kurus lasu, neko tādu nemanīju. Interesanti vai nebija ierakstu tāpēc, ka notikušais papildinājums bija mazsvarīgs vai arī tāpēc, ka reti kurš vispār zina/izmanto Google Pack. Šajā sakarā nolēmu nedaudz painformēt.

Kas tad ir Google Pack? Šāds nosaukums ir dots speciālām Google atlasītām programmām, kuras šī komplekta ietvaros var lejupielādēt un lietot bez maksas. Nekādas trial vai spyware programmas. Google Pack satur bezmaksas programmas vai arī tādas maksas programmas, kuru izmantošanu apmaksā Google. Programmas ir pieejamas Windows XP un Windows Vista.

Tad kādas programmas ir iekļautas Google Pack? Tās ir: Google Earth, Google Toolbar for Internet Explorer, Norton Security Scan, Spyware Doctor Starter Edition, Google Desktop, Picasa, Mozilla Firefox with Google Toolbar, Google Photos Screensaver, Adobe Reader, Google Talk, Skype, RealPlayer, StarOffice.

Google Pack

Tieši StarOffice ir jaunpienācējs, par kura parādīšanos gaidīju, ka kāds kaut ko pieminēs. Parasti StarOffice maksā 70$, bet Google Pack gadījumā jūs šo, Microsoft Office alternatīvu, varat lietot bez maksas. To kādēļ lietot StarOffice nevis OpenOffice nemācēšu pateikt, bet ir patīkami, ka Google atbalstītajām programmām pievieno arī tādas, kuras izmaksas sedz pati Google. Kaut gan par izmaksu segšanu nav īstas skaidrības. T.i. – iespējams Sun neprasa maksu par konkrētajām StarOffice instalācijām, pamatojoties uz kaut kādiem sadarbības līgumiem ar Google.

Pats instalēšanas process nav vienkārša augstāk uzskaitīto programmu lejupielāde. Viss notiek caur speciālu Google programmiņu, kura lejupielādē jūsu izvēlētās programmas, kā arī ļauj viņas menedžēt (noinstalēt, atjaunināt). Tāpēc Google var viegli kontrolēt kurš un kādus no viņu piedāvātajiem produktiem izmanto.

Google Pack

Neņemos spriest vai iekļautās programmas ir tās labākās. Piemēram, Norton. Iespējams Google varēja pacensties un sameklēt kādu labāku antivīrusu, bet gan jau ja Norton būtu pavisam nejēdzīgs, tad Google to neiekļautu. Man šāda Google stratēģija (piedāvāt programmu paku) patīk. Interesanti kādi būs nākamie Google Pack papildinājumi. Ja tā padomā, pat nezinu kas man trūktu. Ak jā – ja tiktu iekļauts kāds video apstrādes rīks (piemēram, lētākā Pinnacle Studio versija), tad būtu pavisam eleganti.

4 comments

  1. Nu es gan par to Norton domāju, ka neba tas bija labākais risinājums, bet gan naudu visvairāk nesošais papildus elements instalācijas pakā.

  2. Video apstrādei pilnīgi pietiek ar VirtualDub un ja ievajagās kādu bildi iebāzt video, tad var ātri atrast image to avi vai tamlīdzīgus softus. Ja nu vēlies mirguļojošus un tamlīdzīgus brīnumus, kas bildi loca visos virzienos un to visu regulēt ar peli, tad gan vajadzēs kādu nopietnāku softu, taču tas vairs nav pie video apstrādes, bet gan FX ģenerēšanas.

  3. Nekādas trial vai spyware programmas.

    Kā tu to zini? Vai programmām ir pieejama pilnvērtīgi kompilējama source?

  4. Nu es paļāvos uz to ko Google par to saka. Bet kā jau closed source programmām raksturīgi – neko par to patieso darbību zināt nevar. Turklāt teju vai visas no šīm programmām draudzējas ar internetu (varbūt visas, jo tak kaut vai lai update paņemtu konektē internetam), tad jebkurā mirklī var par mums noziņot pilnīgi visu ko vien datorā var atrast. Jo mazāk par to domā, jo labāk – pretējā gadījumā var iestāties paranoja.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.