Braukt uz 90km/h vai pārkāpt?

Šis boot.lv foruma pavediens man lika padomāt par to kāds ir piemērotākais ātrums braušanai ar auto. Liela daļa uzskata, ka obligāti jāiekļaujas plūsmā. T.i. – ja citi brauc uz 110km/h, tad visiem jābrauc ar tādu ātrumu. Tie, kuri brauc uz 90km/h tiek uzskatīti par satiksmes kavētājiem, avārijas situāciju izraisītājiem utt.

Kā tad īsti ir? Ja es ievēroju likumu – es esmu nelietis, superpareizais bremze utt.? Savukārt, ja es neievērotu likumu, tad es būtu nelietis, likumpārkāpējs, atsaldētais goņītājs? Kas ir pareizāk?

Varu izklāstīt savu uzskatu. Es pats braucu ar maksimālais + 5km/h. Tātad – pilsēta 55km/h, ārpus pilsētas – 95km/h. Manuprāt šie ātrumi ir pilnībā pietiekami. Vēl pieņemu, ka uz lielajām šosejām varētu braukt plūsmā līdz 100km/h (kur atļauts 90km/h). Bet kādēļ vairāk? OK – pieliks citi 10-20km/h, bet jēga? Šādu 110km/h braucēju dēļ rodas vairākas nejēdzīgas lietas. Piemēram: Visi uzreiz kļūst policijai daudz interesantāki, jo par 95km/h tevi neviens nestādinās, bet 110 gan. Ne visi brauks uz tiem 110 (daļa tāpēc, ka ir saprātīgi, daļa tāpēc, ka auto nav tik jaudīgs, daļa tāpēc, ka nav tik prasmīgi, daļa vienkārši degvielas ekonomijas dēļ), tādēļ radīsies daudzas avārijas situācijas mēģinot apdzīt tos, kuri nebrauc uz 110km/h. Un kāds tad būs ieguvums laika ziņā pieliekot pie braukšanas ātruma 15km/h? Dažas minūtes uz 50km gabalu. Un jēga dažām minūtēm ņemot vērā iespējamos riskus? Un tas attaisnojums tā brauc plūsma ir smieklīgs. Kas liedz plūsmu veidot 95km/h? Tad jau tik pat labi varam parkot mašīnas braucot virsū uz līnijām, jo redz tur tas krutais BMW arī uzbraucis uz līnijas.

Un kas ir tie, kas taisa bīstamos apdzīšanas manevrus, dzenot auto kolonnas vai arī dzenot vietās, kur to darīt nedrīkst? Ne jau tie, kas brauc uz 90-95km/h, bet visvarenie plūsminieki. OK – ja viņi paši skrietu stabos vai grāvjos, bet viņu dēļ tak iet bojā arī citi.

Ceru, ka aizvien vairāk būs netrafarēto policijas mašīnu, kā arī ātruma radari uz šosejām. Ja plūsminiekus nevar izmācīt
sociālās kampaņas, kā arī daudzie negadījumi, tad varbūt viņus izmācīs sodi.

Nobeigumā daži video par plūsminiekiem. Tikko secināju, ka plūsminieki ir manis izdomāts apzīmējums īpašajai autovadītāju kategorijai. Interesanti vai tas ieiesies dzīvē.


Tiem, kam nerāda skatīties šeit.


Tiem, kam nerāda skatīties šeit.


Tiem, kam nerāda skatīties šeit.

7 comments

 1. ja visi brauc vienā plūsmā, tad “bīstamajiem apdzīšanas manevriem” nevajadzētu būt. tie rodas tāpēc, ka kāds brauc ātrāk vai lēnāk.

 2. Pilnīgi piekrītu. Man ir po, ja citi grib lidot uz saviem 110 – 130 km/h, lai lido, ja var tikt garām, es tapēc neesmu gatavs kļūt par donoru. Un kā jau minēts raksta, ieguvums uz dažām minūtēm nav vērts.

 3. Vēl ir tāda lieta, ka cilvēki dažādi jūt ātrumu. Smadzeņpodi ir aprīkoti ar dažādiem procesoriem. Protams, te nav runa par tiem gonščikiem, kuriem ātrums apsteidz prasmes un ir pilnīga nevēlēšanās atzīt to. Runa ir par to, ka manam opim uztveres spējas vecuma iespaidā ir tik ļoti notrulinājušās, ka tik tiešām uz šosejas virs 70km/h viņam nebūtu vēlams spiest. Tai pat laikā es, braucot pa to pašu ceļa gabalu, varu ieturēt 110km/h un manas smadzenes paspēs apstrādāt tik pat daudz informācijas, kā opim. Ok, skaitļi aptuveni, bet ideja skaidra tak. Bet skaidrs ir tas, ka arī vecam onkam gribas uz savu dzimto pagastu aizbraukt šad tad, tāpēc nevar viņus visus vienkārši noņemt no trases. Un lai brauc ar saviem 80km/h – jā, dažkārt sanāk kretinējoša aizķeršanās, kad divi tādi ir iesēdušies fūrei tieši astē, apdzīt pat negrasās, taču palaist apdzīt sevi arī neļauj. Taču labāk tā, nekā viņi traucās ar 100km/h iekļaujoties plūsmā. Ja ir pārredzams ceļš ar labu segumu, tad apdzīšu. Ja būs līkumains – nekas man nenotiks, ja desmit minūtes pakempošu viņam astē.

  Kaitinoši gan mēdz būt tas, ka atsevišķi indivīdi brauc kaut kā saraustīti. Vienu brīdi uz 110, tad nomet uz 90, lai gan vajadzības baigās nav.

 4. Nu citās zemēs ļaudis jau krietnu laiku ievēro plus mīnus maks ātr ierobežojumu un satiksmes plūsma ir ideāla. Ātri un visiem labi.
  Pagaidām Latvijas īpatņi ļoti īpaši izceļas ar
  – “te var baisi labi rullēt ar vismaz 10, 20 virs max” , bladāc aiz līkuma kārtējā pēkšņā bedre, nezkāds četrkājains/divkājains, peļķe – rezultāts puņķi,asaras
  – “ko tie idioti te tādas stulbas zīmes salikši/nav noņēmuši” bladāc izrādās tiešām ceļā pārsteigums
  – “ko tas kretīns velkas kā kretīns, jāvelk garām” bladāc priekšā atklājas “jauks” pārsteigums-kavēklis
  – “es ir džekiš baigi kruts, man ir mocīts/autiņš baigi foršs” bums – izrādās tantuks zolīdi sadomājis pāriet pa pāreju, nekur nelecot un naivi domājot, ka tam džekiņam jau ir smadzenes
  utt, utml
  vietējais braukšanas idiotisms un noteikumu necienīšana nebeigsies tikmēr, kamēr sabiedrības sačakarēto otrādi sagriezto domāšana nenoliks atpakaļ vietā – un tas jāsāk jau no bērneļiem ģimenē, un tas diemžēl būs ļooooti ilgi…

 5. bet ar staavvietaam tachu kaa reiz tieshi taa arii notiek. ja visi apkaart noparkojushies ignoreejot liinijas, tad netstaasi tachu 3 metrus no katras puses sev, kur nevienaa pusee neviens vairs nevarees noparkoties.

 6. 1. Ja kāds grib tevi apdzīt, tad vajag ļaut viņam to darīt, piebraucot cik tuvu var labajai ceļa malai un nedaudz samazinot ātrumu (par 2-4km/h).
  2. Pirms apdzen necaurskatāmu transporta līdzekli (smagais, kravas mikroautobuss u.c.) padomā, kādēļ tas velkās. Tam priekšā var būt šaurs un vārgs traktors.
  3. Aizmirsti sekojošo, ko tev mācija autoskolā – “paļaujies, ka visi pārējie satiksmes dalībnieki brauc pēc noteikumiem un apzinās, ko dara”. Tā vietā, dzīvo pēc principa – “Visi pārējie satiksmes dalībnieki ir idioti, kas to vien kāro, kā tevi nogalināt”.
  –>> Kirils: Nu tad parkojies starp līnijām, starp kurām sanāk platākā šķirba. Baidies, ka tev durvīm krāsu noskrāpēs? Parasti greizi noparkojas tie, kuriem pašiem ir bail krāsu noskrāpēt no savām durvīm. Viņš drīzāk sagaidīs tevi atgriežamies, nekā pats mēģinās līst laukā no tā mazā pleķa, kurā esi viņu iespiedis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.