Braukt uz 90km/h vai pārkāpt?

Šis boot.lv foruma pavediens man lika padomāt par to kāds ir piemērotākais ātrums braušanai ar auto. Liela daļa uzskata, ka obligāti jāiekļaujas plūsmā. T.i. – ja citi brauc uz 110km/h, tad visiem jābrauc ar tādu ātrumu. Tie, kuri brauc uz 90km/h tiek uzskatīti par satiksmes kavētājiem, avārijas situāciju izraisītājiem utt.

Kā tad īsti ir? Ja es ievēroju likumu – es esmu nelietis, superpareizais bremze utt.? Savukārt, ja es neievērotu likumu, tad es būtu nelietis, likumpārkāpējs, atsaldētais goņītājs? Kas ir pareizāk?

Varu izklāstīt savu uzskatu. Es pats braucu ar maksimālais + 5km/h. Tātad – pilsēta 55km/h, ārpus pilsētas – 95km/h. Manuprāt šie ātrumi ir pilnībā pietiekami. Vēl pieņemu, ka uz lielajām šosejām varētu braukt plūsmā līdz 100km/h (kur atļauts 90km/h). Bet kādēļ vairāk? OK – pieliks citi 10-20km/h, bet jēga? Šādu 110km/h braucēju dēļ rodas vairākas nejēdzīgas lietas. Piemēram: Visi uzreiz kļūst policijai daudz interesantāki, jo par 95km/h tevi neviens nestādinās, bet 110 gan. Ne visi brauks uz tiem 110 (daļa tāpēc, ka ir saprātīgi, daļa tāpēc, ka auto nav tik jaudīgs, daļa tāpēc, ka nav tik prasmīgi, daļa vienkārši degvielas ekonomijas dēļ), tādēļ radīsies daudzas avārijas situācijas mēģinot apdzīt tos, kuri nebrauc uz 110km/h. Un kāds tad būs ieguvums laika ziņā pieliekot pie braukšanas ātruma 15km/h? Dažas minūtes uz 50km gabalu. Un jēga dažām minūtēm ņemot vērā iespējamos riskus? Un tas attaisnojums tā brauc plūsma ir smieklīgs. Kas liedz plūsmu veidot 95km/h? Tad jau tik pat labi varam parkot mašīnas braucot virsū uz līnijām, jo redz tur tas krutais BMW arī uzbraucis uz līnijas.

Un kas ir tie, kas taisa bīstamos apdzīšanas manevrus, dzenot auto kolonnas vai arī dzenot vietās, kur to darīt nedrīkst? Ne jau tie, kas brauc uz 90-95km/h, bet visvarenie plūsminieki. OK – ja viņi paši skrietu stabos vai grāvjos, bet viņu dēļ tak iet bojā arī citi.

Ceru, ka aizvien vairāk būs netrafarēto policijas mašīnu, kā arī ātruma radari uz šosejām. Ja plūsminiekus nevar izmācīt
sociālās kampaņas, kā arī daudzie negadījumi, tad varbūt viņus izmācīs sodi.

Nobeigumā daži video par plūsminiekiem. Tikko secināju, ka plūsminieki ir manis izdomāts apzīmējums īpašajai autovadītāju kategorijai. Interesanti vai tas ieiesies dzīvē.


Tiem, kam nerāda skatīties šeit.


Tiem, kam nerāda skatīties šeit.


Tiem, kam nerāda skatīties šeit.