WordPress bugu pasaule

Šodien pusi dienas pavadīju apgūstot WordPress funkcionalitātes papildināšanas iespējas. Tātad – mēģināju saprast kā uzrakstīt widgetus un pluginus (latviski – spraudņus). Tēma pat kļuva skaidra. Pāris vienkāršāki plugini pat strādāja. Bet tad konstatēju, ka viens no pluginiem nestrādā. Kaut gan it kā viss bija uzrakstīts korekti. Pētot dziļāk atklājās, ka nestrādāšana nav mana neprasme, bet WordPress kļūda. Turklāt, šī kļūda jau ir zināma 5 mēnešus. Kā tas var būt, ka par kļūdu, kura ir zināma tik ilgu laiku neviens pat neinteresējas, lai to salabotu?

Jā – ir pieejams arī apkārtceļš kļūdas likvidēšanai. Tā īstenošanai 3 dažādos failos ir jānomaina pa vienai rindiņai. Labi – to nav grūti izdarīt, bet būtu tak elegantāk, ja papildus funkcionalitāti varētu iegūt vienkārši uzliekot pluginu, nevis uzliekot pluginu un modificējot vēl 3 failus.

Sāpīgs moments ir arī tas, ka tuvākajās pāris relīzēs šī kļūda visticamāk nebūs novērsta. Bet nu nekas jau nav perfekts. Domāju, ka daudzi pluginu rakstītaji saskaras ar dažādam problēmām, kuras rada WordPress daudzās kļūdas. Šādu kļūdu skaits jau ir mērāms vismaz pāris simtos.

Bet bugu labošana jau nenovērš visas problēmas. Ko dotu tas, ka 2.2.2 versijā būtu kļūdas izlabotas, ja vienalga lielākā daļa lietotāju neatjauno savas WordPress versijas. Te rodas jautājums – kādēļ slaistaties un dzīvojat uz vecām un vēl caurumainākām WordPress versijām?

4 comments

  1. Kad saaku blogot man bija galiigi vienalga ko es tur uzinstaleeshu…ko man hostinga serviss piedaavaaja to uzinstaleeju. Tagad, peec 3 meeneshiem, beidzot aizdomaajos…un taisos apgreidoties.

  2. Iemesls, kādēļ es neuzticos svešam kodam. Pietika man vienreiz ieskatīties PEAR sourcēs, lai saprastu, ka es to neizmantošu un pats uzrakstīšu savu funkcionalitāti. Konkrētajā gadījumā bija masīvs, no kura tiek paņemts viens elements un nākošajā rindiņā tiek pārbaudīts vai tas masīvs, no kura ir paņemts šis elements vispār ir masīvs. Reti gadās redzēt labu kodu online.
    –>> bubu: Es to teicienu biežāk dzirdu no user support cilvēkiem un reizēm arī techsupport cilvēkiem. No koderiem biežāk gadās dzirdēt – nestrādā, tātad tūlīt salauzīsim pavisam. ;-)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.