Wine-doors – pakešu menedžeris Windows programmu instalēšanai

Šodien planet.ubuntu.com pamanīju ierakstu par programmu Wine-doors. Šī programma ir paredzēta ērtākai Windows programmu instalēšanai ne Windows vidē (piemēram, Linux). Īsumā šo programmu var aprakstīt ar sekojošiem vārdiem: pakešu menedžeris, kas darbojas uz Wine bāzes un paredzēta Windows programmu instalēšanai. Nākotnē plānots integrēt arī Cedega un Crossover Office.

Viss notiek līdzīgi kā uz Ubuntu esošajā Add/Remove. Ir saraksts ar programmām, kuras ar divu klikšķu palīdzību iespējams ir uzinstalēt. Pagaidām sarakstā ir sākot no fontiem beidzot ar spēlēm (piemēram, Half-life2 un World of Warcraft). Visas programmas atrodas speciālos repozitorijos.

Kārdinoši? Man arī bija. Uzinstalēju un gribēju jau notestēt kā ir uzlikt kādu spēli. Notestēt uzlikšanu es notestēju, bet kā uzspēlēt nē. Kāpēc? Tāpēc, ka diemžēl man Wine-doors vairāk nestrādaja kā strādāja. Programmu aprakstus atvērt nevarēja. Turklāt instalējot lielāko daļu lietu saņēmu kļūdu paziņojumus (mēģināju Dreamweaver, Half-life2, World of Warcraft). Tad pamēģināju kaut ko citu. Uzliku Total Commander (failu menedžeris). Ziniet ko? Šis pat strādāja!

Programmu izstrādā tikai viens cilvēks, tāpēc iespejams ir tik daudz kļūdu, jo vienam ar to apjomu tikt galā ir ļoti grūti. Katrā ziņā iesaku pasekot līdzi programmas attīstībai, jo projekts ir visai daudzsološs. Īpaši ja kvalitāte uzlabosies un repozitorijos būs aizvien vairāk programmu. Vienīgi mani mulsina fakts – vai tiešām visas uzrādītās programmas ir bezmaksas. Piemēram Dreamweaver un spēles. Bet ja repozitorijos būtu, piemēram, tikai OpenSource un Freeware programmas, tad šis būtu ideāls rīks tiem, kuri cenšas migrēt no Windows uz Linux.

Winde-doors Winde-doors Winde-doors

5 comments

 1. Superīgs ieraksts! Vakar tieši ar to džeku runāju.

  Cik daudz bugu ir “tik daudz”? :)
  Un vai pamanīji versijas numuru?

  Kā arī – varbūt tavu mulsumu mazinās ziņa, ka pakotņu menedžeris tiek galā ar konfigurācijām, nevis dod tev pa brīvu maksas programmas – tāpēc, lai palaistu tās maksas programmas, kuras tev neaizgāja, tev būs nepieciešamas to instalācijas.

  Kārdinoši? Huh.

 2. Nu tad man ir skaidrs. Tātad vienīgais, kas vēl būtu vajadzīgs – kādam jāpiestrādā (wine-doors vai arī trešo pušu programmu izstrādātājiem) pie pamatīgas repozitoriju papildināšanas ar freeware un kā arī opensource softiem. Tad šis rīks varētu būt pat ļoti noderīgs.

  Bar bugiem. Tie bija sekojoši: uzklikšķinot uz programmu apraksta – nekādu info nesaņem. Mēģinot uzinstalēt to ko nedrīkst (maksas softu) man wine-doors vispār sasala un neatjēdzas. Jā – versijas numuru pamanīju :)

  Domāju ka ja šim projektam pieslēgtos vēl pāris cilvēku, tad būtu pavisam cits līmenis. Līdzīgi bija ar Deluge. To no sākuma taisīja viens izstrādātājs. Tad viņam pieslēdzās vēl kādi 2 un lieta sāka progresēt krietni, krietni ātrak.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.